Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ten poradnik ma na celu przedstawienie wam komend związanych z radarem, opisanie co zmienia każda z komend oraz podam ustawienia radaru, które w mojej opinii są najlepsze.

Tak więc do dzieła.

 

Czego będziesz potrzebował?

Jedyna rzecz potrzebna do łatwiejszego manewrowania radarem jest:

 

-Konsola

 

Jeśli nie wiesz jak ją włączyć pokaże Ci to teraz:

1. Włącz CS'a

2. Wejdź w Opcje -> Ustawienia Gry

3. Włącz konsolę (~) Ustaw na tak.

 

Teraz już masz łatwy dostęp do konsoli - Przycisk ~.Jeśli jednak chcesz go zmienić na inny:

1. Wejdź w Opcje -> Klawiatura i Myszka

2. Zeskrolluj sobie na sam dół i masz tam pole Włącz Konsole i możesz ustawić konsole pod inny przycisk.

 

PS. Jeśli już ustawiłeś sobie wszystkie te opcje - włącz sobie grę z botami albo wejdź na jakiś serwer, żeby mieć podgląd na zmiany radaru.

 

cl_hud_radar_scale

Tą komendą możesz zmienić wielkość radaru na ekranie.

 

Cg7AZR.jpg                                            J7i3u9.jpg

 

Minimalna wartość komendy:

cl_hud_radar_scale "0.8" (Obrazek lewy)

 

Maksymalna wartość komendy:

cl_hud_radar_scale "1.3" (Obrazek prawy)

 

cl_radar_always_centered

Komenda ta jest odpowiedzialna za pokazywanie ikony naszej postaci zawsze na środku radaru. Można to albo włączyć, albo wyłączyć.

 

ccqXL7.jpg                                            YJRDdG.jpg

 

Opcja wyłączona:

cl_radar_always_centered "0" (Obrazek lewy)

 

Opcja włączona:

cl_radar_always_centered "1" (Obrazek prawy)

 

cl_radar_icon_scale_min

Tą komendą zmniejszamy lub zwiększamy wielkość ikonek na radarze (nasza postać, przeciwnicy itp.)

 

ujyqmU.jpg                                             saUk59.jpg

 

Minimalna wartość komendy:

cl_radar_icon_scale_min "0.4" (Obrazek lewy)

 

Maksymalna wartość komendy:

cl_radar_icon_scale_min "1.0" (Obrazek prawy)

 

cl_radar_rotate

Jeśli nie chcesz, aby radar obracał się razem z Tobą tylko,żeby był statyczny. Zrobisz to własnie tą komendą.

 

lb8bJS.jpg                                              CH0xjU.jpg

 

Opcja wyłączona:

cl_radar_rotate "0" (Obrazek lewy)

 

Opcja włączona: "1" (Obrazek prawy)

 

cl_radar_scale

Dzięki tej komendzie jesteśmy w stanie zwiększyć obszar, który widzimy na mapce.

 

UEDrl3.jpg                                              fp3si1.jpg

 

Minimalna wartość komendy:

cl_radar_scale "0.25" (Obrazek lewy)

 

Maksymalna wartość komendy:

cl_radar_scale "1.0" (Obrazek prawy)

 

cl_hud_bomb_under_radar

Używając tej komendy możemy włączyć albo wyłączyć małą ikonę pod radarem, która nam pokazuje,że mamy bombę.

 

uyRgKv.jpg                                             HwDXwB.jpg

 

Opcja wyłączona:

cl_hud_bomb_under_radar "0" (Obrazek lewy)

 

Opcja włączona:

cl_hud_bomb_under_radar "1" (Obrazek prawy)

 

Domyślne ustawienia radaru

 

cl_hud_radar_scale "1"

cl_radar_always_centered "1"

cl_radar_icon_scale_min "0.6"

cl_radar_rotate "1"

cl_radar_scale "0.7"

cl_hud_bomb_under_radar "1"

 

Polecane ustawienia radaru

 

cl_hud_radar_scale "1.15"

cl_radar_always_centered "0"

cl_radar_icon_scale_min "0.5"

cl_radar_rotate "1"

cl_radar_scale "0.5"

 

cl_hud_bomb_under_radar "1"

 

Dziękuje za przeczytanie poradnika! Mam nadzieję, że pomógł niektórym w ustawieniu odpowiedniego radaru dla siebie.

Miłej zabawy!

ZGpcJk.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...