Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co robić gdy przeciwny mid roamuje?


IdleSolution

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc. Juz nie raz przegralem przez to gre. Mianowicie ja gram postacia ktora nie ma dobrego dmg w early (orianna azir) a przeciwnik ma taka kate czy akali. Wiadomo wygrywam mida mam wiecej farmy ale jak dojdzie juz do tego 6lvla przeciwnik zaczyna full roam na bota i snowballuje co konczg sie przegrana. Co mam zrobic w takiej sytuacji? Jak narazie to pingowalem ze schodzi i pushowalem ale sojusznicy i tak padli pod towerem. Z drugiej strony jak followuje to i tak przegramy walke bo wiadomo ze taka kata zrobi wiecej niz ja

tumblr_n94ladHf5d1qckkfko1_500.gif

 

Opublikowano

Jeżeli widzisz na którą linię wybiera się przeciwnik to możesz iść za nim.

Kiedy grasz matchupy właśnie takie jak podałeś to nie powinieneś dawać wrogowi podchodzić do farmy, albo "karać" go za podchodzenie po creepy.

Przez co na 6 lvlu mógłbyś okazać się bardziej przydatny w walce 3 v 3 na bocie (zakładając, że poszedłbyś za swoim przeciwnikiem) ponieważ miałbyś w tym momencie więcej złota/aktualnego hp.

giphy.gif

Opublikowano

­

 

Jeżeli widzisz na którą linię wybiera się przeciwnik to możesz iść za nim.

Kiedy grasz matchupy właśnie takie jak podałeś to nie powinieneś dawać wrogowi podchodzić do farmy, albo "karać" go za podchodzenie po creepy.

Przez co na 6 lvlu mógłbyś okazać się bardziej przydatny w walce 3 v 3 na bocie (zakładając, że poszedłbyś za swoim przeciwnikiem) ponieważ miałbyś w tym momencie więcej złota/aktualnego hp.

 

Warto dodać, że nie powinno chodzić się tą ścieżką, którą idzie przeciwny mid laner. Jeśli on idzie rzeką, Ty powinieneś przejść tri-bushem, ponieważ on może chcieć zrobić pułapkę, a nie zroamować na bota.

Opublikowano

UWAGA!!! 
O to najlepsza taktyka zaczerpnieta od moich partnerow z wiekszosci meczy ktorzy graja na midzie. 
Gdy enemy midlaner roamuje sa 3 zasady : 
1. siedz jak Cieć na midzie bo po ch.uj pomagac
2. nie pushuj no bo po co wywierac na midzie presje zeby wrocil na linie niech biega po calej mapie
3. zastosuj sie do 2pkt wyzej no i oczywiscie przegrywaj z farma conajmniej o polowe mimo iz siedzisz 20x dluzej na midzie od przeciwnika

Opublikowano

Hmm no cóż, możesz zrobić sporo, jeżeli przeciwnik roamuje, możesz pójść za nim, jak wiadomo - pod wieżą nie dadzą rady 3 v 3, a jak im się uda to naprawde musi bot ostro przegrywać. Twój bot lane może też cofnąć się dużo bardziej do tyłu niż tylko do turreta, a ty spokojnie obijesz/spushujesz wieże - jak wiadomo, pierwszy turret musi zawsze padnąć, choć jak dzieje się to przed określoną minutą to trudno potem farmić, ale przed tą np. 10 minutą trudno zdivować kogokolwiek, wystarczy, że twój support jest tanky i/lub ma cc

Opublikowano

K***A ZJEBY WYZEJ
kUP SOBIE TAKIE MAGICZNE OKO ZA 75$ POMAGA, TO OKO TO JEST TAKIE SLEEPER OP JAK POSTAWISZ TO OKO TO ONO BEDZIE PATRZYLO NA  MIEJSCE W KTORYM JE POSTAWILES I BEDZIESZ WIDZIAL GDZIE IDZIE TWOJ PRZECIWNIK TO JEST NAJWAZNIEJSZE TO JEST PIERWSZY PUNKT, ROBISZ TO ZANIM ZROBISZ COKOLWIEK INNEGO (POLECAM POSTAWIC OKO NA BANANA BUSHU TAM GDZIE SIE SZLO KIEDYS BLITZEM ZEBY BLUE WYCIAGNAC A PO NIEBIESKIEJ STRONIE NA TYM KRZAKU ZA REDEM JAKBY CO NIE WIECIE GDZIE MORDECZKI)

JAK JUZ MASZ TO OKO I WIDZISZ ZE TWOJ PRZECIWNIK PRZEZ OKO PRZECHODZI TO KLIKASZ V I SPAMUJESZ PRAWYM JAK COS TO POMAGASZ SOBIE CHATEM A JAK TWOJ BOTLANE GRA BEZ MONITORA/SLUCHAWEK/MYSZKI/KLAWIATURY TO GRAJAC ORIANNA/AZIREM MOZESZ SZYBKO WZIAC WAVE I TO JEST BARDZO DOBRA OPCJA ALE TYLKO JAK TWOJ BOTLANE SIE WYCOFA (WTEDY TWOJ PRZECIWNIK TYLKO TRACI) JEST TEZ SYTUACJA GDY BOTLANE SIE NIE WYCOFUJE, WTEDY RZCUASZ WSZYSTKO I BIEGNIESZ NA  NA BOTA JESLI ZDAZYSZ, JESLI NIE ZOSTAJESZ I NAPIERDALASZ PINGAMI ZEBY TWOJ JUNGLER TEZ RUSZYL DUPE
ZALEZY TEZ NA KOGO GRASZ I CZY TWOJ PRZECIWNIK MA BUTY, JESLI TAK TO JAKIE. OGOLEM W TKAIEJ SYTUACJI NAJWAZNIEJSZY JEST WCZESNY ALARM, ZEBY TWOJ BOT ZDAZYL SIE OGARNAC. JESLI MYSLISZ ZE ZDAZYSZ, TO FOLLOWUJ, ALE LATWIEJ JEST WZIAC FALE I EW. CLEANUPOWAĆ  POTEM NA BOCIE. MOJ POST JEST C*****Y I POLECAM POWIEDZIEC CO WAM SIE W NIM NIE PODOBA LUB ZADAC WIECEJ PYTAN LUB OBALIC MOJA TEZE. POZDRAWIAM WSZYSTKICH
tl;dr latwiej jest po prostu wziac fale, bardzo wazne jest wardowanie i wczesny alarm dla botlane, jesli myslisz ze zapobiegniesz katastrofie  i bedziesz w pore to biegniesz na bota od razu

jebać psy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Jesli przeciwny mid roamuje wg mnie masz 2 opcje

- pushowac mida

- zejsc na te linie gdzie roamuje

Jednak musisz ocenic sam co ci sie bardziej oplaca jesli np botlane nie jest pushowany a nie dadza rady ich dive`owac to lepszy wybor wg mnie to pushowanie mida.

2 rzecz ktora musisz wiedziec to czy jestescie mocniejsi 3 vs 3

Opublikowano

Ja mam beke z tych co mają wardy,pinguje się im a oni ida w 2 vs 3 a potem płaczą że się nie pingowało nie mówiło o SS albo że się nie pomogło :D

                                              22695116389755711104.gif

Opublikowano

Siedź na midzie, farm. Zdobądź przewagę w złocie nad przeciwnym midlanerem. Pinguj sojusznikom żeby cofnęli się pod turreta i poproś w ich imieniu o gank. 

Opublikowano

Katarina nie ma dobrego dmg w early..., ma osłabiony snowball'owanie się... po prostu jeśli wiesz, że schodzi to fallow'uj przeciwnego mid lane'ra... zawsze coś zbierzesz... , to nie ważne ile zrobisz.. ważne, abyś w ogóle coś zrobił.. pushowanie turr'eta da mniej niż ten fallow

Najlepszy ślepy mnich na EUNE, były challenger w s3 Strzeżcie się "krula" lasu

leesinacolythe.png

Ex-Challenger Player (TOP 23 EUW)

Opublikowano

Eh, jeżeli widzisz, że przeciwny mid gdzieś idzie pushujesz wieże lub idziesz za nim pingując swojej drużynie o niebezpieczeństwie. 

1. Jeżeli wiesz, że macie spore szanse coś ugrać jeżeli pomożesz drużynie zejdź, sam musisz ocenić sytuację. Jeżeli np grasz Lulu na np LB a Twój bot ma na tyle hp aby nie zginąć od 1 umiejętności Lb, pójdź za nią. Najprawdopodobniej ultem, tarczą, polimorferm uratujesz kogoś i być może zabezpieczysz zabójstwo, w porywach nawet 3 (często w takich sytuacjach przegraną walkę da się odwrócić na mocne zwycięstwo).

Pamiętaj, że taka pomoc i oddanie swojemu adc/toperowi lub nawet junglerowi 1-2 killi bardzo często zapewnia wygraną linii co może się przełożyć na wygraną gry.

2. Jeżeli wiesz, że na nic się nie zdasz (masz z 10% hp a grasz na Katarinę czy inny zabójczy syf lub Katarina właśnie wbiega na bota, który ma końcówkę hp, Twój jungler jest na topie a Wy bylibyście 3v4 / 3v5 na jakieś mocno early-mid gameowe postacie, zostań na midzie i jak najszybciej przepchaj linię pod wieżę wroga. Niech straci jak najwięcej na swoim zejściu. 

Tak samo powinieneś postąpić jeżeli wiesz, że nie macie szans nic zyskać na zejściu a przeciwnik raczej nic nie ugra na swoim zejściu z linii. Chodzi o to, żeby zmaksymalizować jego stratę creepów (co przekłada się na jego gold) a być może jeszcze wziąć wieże co przełoży się na późniejsze walki, pozwoli stawiać głębiej wardy lub wymusi na przeciwniku wystawianie się na ganki przy farmieniu.

 

Musisz sam ocenić sytuację, zawsze możesz w tym samym czasie zejść na drugą linię i tam pomóc zabić kogoś, żeby wyrównać straty na innej linii. Lissandra, która zdobywa 1 zabójstwo zwykle jest mniej niebezpieczna niż Draven/Irelia itd, którym możemy pomóc.

1364561328-U384748.png


sygna by b4rt4z


Opublikowano

1. siedzisz na midzie i pushujesz

2. roamujesz na daną linie gdzie przeciwny mid laner zszedł

3. jeśli to top, pomijasz punkt 2 

4. możesz też sfreezować linie po swej stronie tak by midlaner po swym powrocie nie miał csów, a ty masz wyjebane na ganki

5. warduj busha przy niebieskim redzie i przy rzece, jeśli twój bot dalej nie widzi ich sprawa

­

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...