Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dyskusja na temat socjalizmu, komunizmu i skrajnej prawicy


crucial

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zdajesz sobie sprawę jak bardzo jesteś żałosny? Ktoś kto się nie chce dać okradać od razu musi być kucem? Obywatelom będącym w gorszej sytuacji? Podatki na takich ludzi zżera biurokracja, w dodatku nie na będących w gorszej sytuacji, a na pierdolonych nierobów, Ukraińców oraz innych bambusów z Afryki aby mieli gdzie mieszkać. Również na unięgównojebską, która nie wiadomo jakim prawem jeszcze istnieje i na balangi sejmowe. Na szczęście wyjeżdżam z tego zlepku gówna za rok i z takimi idiotami jak ty już się nie będzie trzeba użerać i w końcu będzie można żyć w cywilizowanym kraju gdzie każdy robi to co chce ze swoimi pieniędzmi. 

 

Lewaku.

Wymieniasz dramaty prosto z brukowców typu Fakt, Super Express...

 

Pewnie w życiu nie pracowałeś, podatków nie wpłaciłeś ani złotówki a gadanie o rzekomym rozrzucaniu pieniędzy na imigrantów i ukraińców powtarzasz po innych prawozjebach z internetu, gratuluję.

 

Na dodatek kiedy Ci grzecznie odpowiedziałem to zacząłeś pluć i obrażać mnie. Typowe...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Od kiedy w kapitalistycznym kraju są zasiłki, publiczne szkolnictwo, służba zdrowia itd? 

58a0e278b9dff.jpg


Nikt Cię nie okrada. Ty, będąc obywatelem państwa spełniasz swój obowiązek płacąc podatki a państwo korzysta z tych pieniędzy i zapewnia innym obywatelom będącym w gorszej sytuacji pomoc, której udzielenia ma konstytucyjny obowiązek.

 

Ale Korwin powiedział, że jesteś okradany więc to musi być prawda, no tak.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcje_socjalne_pa%C5%84stwa

po chuju k***a ponad 60%^

Deus vult

Opublikowano

Połowa ludzi, która się tutaj wypowiada nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, służę więc przyspieszonym kursem:

 

Mamy 2 główne ideologie gospodarcze

-Kapitalizm

-Socjalizm

 

W Polsce obecnie panuje KAPITALIZM (Dokładniej system gospodarki rynkowej, który od roku 88' zastąpił system gospodarki centralnie kierowanej)

Wbrew populistycznym hasłom skrajnej prawicy, w Polsce nie istnieje SOCJALIZM, istnieją natomiast świadczenia socjalne (społeczne), których pochodzenie nie jest związane z żadną ideologią polityczną/gospodarczą a z prawami człowieka.

 

 

 

Międzynarodowa encyklopedia prawa publicznego podaje[1], że prawami człowieka są te wolności, środki ochrony oraz świadczenia, których respektowania właśnie jako praw, zgodnie ze współcześnie akceptowanymi wolnościami, wszyscy ludzie powinni móc domagać się od społeczeństwa, w którym żyją. Prawo jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo innego człowieka.

 

 

 

Nadążacie? Ok, lecimy dalej.

Socjalizm jest pojęciem teoretycznym określającym cały nurt filozoficzny, ten który znamy z historii to ten opierający się na teoriach Karola Marksa (Marksistowski).

Jednak socjalizm to idea filozoficzna i powstało mnóstwo jej nurtów, każdy o innych sposobach jej interpretacji, których elementem łączącym jest "odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.".

W praktyce, stosowany był tylko socjalizm wg. Karola Marksa, który z czasem rozdzielił się na dwie inne ideologie, komunizm oraz socjaldemokracje.

Co ciekawe, ani komunizm, ani socjaldemokracja NIGDY nie zostały wprowadzone w polityce realnej, oba są tylko tworami teoretycznymi, których odmiany były wcielane w życie.

 

Ogromnych spustoszeń w naszej historii dokonał STALINIZM oraz LENINIZM, będące ideologią ZSRR, które poza ideami socjalistycznymi zakładały również totalitarną władzę jednostki i mordowanie wszelkich przeciwników idei. 

 

Stalinizm to zbrodnicza ideologia. Komunizm i socjalizm to idee filozoficzne, które nigdy nikogo nie zabiły. Proste, prawda?

 

Często spotykamy się również ze stwierdzeniem jakoby III rzesza była tworem socjalistycznym. Otóż nie.

III rzesza opierała się na NARODOWYM SOCJALIZMIE, który z socjalizmem miał wspólną tylko nazwę.

Narodowy Socjalizm to uogólnione określenie na ideologie kierującą nazistowskimi Niemcami z Hitlerem na czele. 

Narodowy Socjalizm zakładał własność prywatną jako podstawę gospodarki i konkurencję rynkową (popartą ideologią tzw. gospodarczego Darwinizmu) jako zdrowy sposób jej rozwoju.

 

W latach 34-37 Niemcy przeprowadziły szereg prywatyzacji państwowych dotąd przedsiębiorstw takich jak huty, firmy kolejowe, stocznie itd.

Narodowy socjalizm nazwę swoją zawdzięcza założeniom socjalnym, które były prorodzinne i przyjazne dla niemców, natomiast wykluczały ze społeczeństwa inne grupy etniczne ze względu na rasistowskie poglądy partii.

 

 

Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i zanim następnym razem powie coś głupiego to wpierw nabędzie stosownej wiedzy a idiotów, którzy w kółko by powtarzali, że "Hitler i Stalin to socjaliści a socjalizm wszystkich wymordował" będą okrążać szerokim łukiem.

 

Dobranoc.

 

Jak już tak studiujesz tą wikipedię to byś przynajmniej całość przeczytał. Oczywiście całość artykułu który cytujesz.

76561198001815076.png
Opublikowano

Jak już tak studiujesz tą wikipedię to byś przynajmniej całość przeczytał. Oczywiście całość artykułu który cytujesz.

Coś więcej powiesz? Masz coś ambitniejszego do powiedzenia? Bo wybacz, ale niezbyt rozumiem sens twojego postu.

 

 

Od kiedy w kapitalistycznym kraju są zasiłki, publiczne szkolnictwo, służba zdrowia itd? 

 

58a0e278b9dff.jpg

po chuju k***a ponad 60%^

W Szwecji są realizowane idee socjalistyczne i wszystko elegancko działa, w czym problem?

 

Kiedyś mówiłeś, że 80%. Zacząłeś już pracować i płacić podatki, że nagle zmieniłeś zdanie czy Korwin powiedział inaczej?

 

A zasiłki, publiczne szkolnictwo i służba zdrowia istnieją w praktycznie każdym kapitalistycznym kraju, kiedy ostatnio wychodziłeś z domu?

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Coś więcej powiesz? Masz coś ambitniejszego do powiedzenia? Bo wybacz, ale niezbyt rozumiem sens twojego postu.

 

 

W Szwecji są realizowane idee socjalistyczne i wszystko elegancko działa, w czym problem?

 

Kiedyś mówiłeś, że 80%. Zacząłeś już pracować i płacić podatki, że nagle zmieniłeś zdanie czy Korwin powiedział inaczej?

 

A zasiłki, publiczne szkolnictwo i służba zdrowia istnieją w praktycznie każdym kapitalistycznym kraju, kiedy ostatnio wychodziłeś z domu?

Tam się mniej kradnie, co jednak nadal nie przyjmuje socjalizmu jako "dobry", bowiem nadal jest ta możliwość złodziejstwa.

Opublikowano

Coś więcej powiesz? Masz coś ambitniejszego do powiedzenia? Bo wybacz, ale niezbyt rozumiem sens twojego postu.

 

 

W Szwecji są realizowane idee socjalistyczne i wszystko elegancko działa, w czym problem?

 

Kiedyś mówiłeś, że 80%. Zacząłeś już pracować i płacić podatki, że nagle zmieniłeś zdanie czy Korwin powiedział inaczej?

 

A zasiłki, publiczne szkolnictwo i służba zdrowia istnieją w praktycznie każdym kapitalistycznym kraju, kiedy ostatnio wychodziłeś z domu?

Szwecja ten moralnie upadły kraj?  Bechtam. 

Mają surowce dlatego się to wszystko kręci. 

 

Podatków nie odprowadzam ale praca fizyczna w gospodarstwie ogrodniczym rodziców nie jest mi obca ale co ja będę tłumaczył pijaczynie kelnerzynie który nie wie co to ciężka praca.

 

 

Zacznijmy od nowa bo od was lewaczki bardzo ciężko o konkrety dlaczego w Polsce jest kapitalizm jeśli nie istnieje własność prywatna? 

Deus vult

Opublikowano

Szkoda że nie urodziłem się w tamtych czasach...Odczuwam coś czego dziś z tamtych czasów nie ma[nie chodzi o pieniądze]..Ludzie byli dla siebie jacyś Tacy Lepsi...Sąsiad pomógł sąsiadowi-a dziś  <_< ...Były pieniądze [Tak myślę] ..Jak nie chciałeś iść do Pracy Milicja przychodziła zabierała cię i - znaleźli Ci robotę...Dobrze że była też ta godzina policyjna..Na pewno było mniej ,,pijaków,, , dresów i tym podobnym ... Z tego co ludzie z tych lat Mi opowiadają nie było tyle,tak jakby zabójstw...Dziś Matka zabije dziecko się nie przyzna do Tego,codziennie gada się dziś o gwałtach-może kiedyś było tego mniej....Na prawdę jakby była możliwość wyboru Daty urodzenia to już wiem co Bym wybrał ...

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

 

 

​     ​

 

Opublikowano

Szkoda że nie urodziłem się w tamtych czasach...Odczuwam coś czego dziś z tamtych czasów nie ma[nie chodzi o pieniądze]..Ludzie byli dla siebie jacyś Tacy Lepsi...Sąsiad pomógł sąsiadowi-a dziś <_< Były pieniądze [Tak myślę] ..Jak nie chciałeś iść do Pracy Milicja przychodziła zabierała cię i - znaleźli Ci robotę...Dobrze że była też ta godzina policyjna..Na pewno było mniej ,,pijaków,, , dresów i tym podobnym ... Z tego co ludzie z tych lat Mi opowiadają nie było tyle,tak jakby zabójstw...Dziś Matka zabije dziecko się nie przyzna do Tego,codziennie gada się dziś o gwałtach-może kiedyś było tego mniej...Były też fajne Auta :) ....Na prawdę jakby była możliwość wyboru Daty urodzenia to już wiem co Bym wybrał ...

Hmm.. może dlatego że kiedyś dowiadywałaś się co się działo w twoim mieście, a teraz jak jest telewi**a wiesz co się stało na obszarze całego świata...

Milsi? Może dlatego, że byli ze sobą bardziej związani? Teraz każdy walczy o pracę, więc jest to po części wina rządu/ustroju itd.

Opublikowano

Coś więcej powiesz? Masz coś ambitniejszego do powiedzenia? Bo wybacz, ale niezbyt rozumiem sens twojego postu.

 

 

W Szwecji są realizowane idee socjalistyczne i wszystko elegancko działa, w czym problem?

 

Kiedyś mówiłeś, że 80%. Zacząłeś już pracować i płacić podatki, że nagle zmieniłeś zdanie czy Korwin powiedział inaczej?

 

A zasiłki, publiczne szkolnictwo i służba zdrowia istnieją w praktycznie każdym kapitalistycznym kraju, kiedy ostatnio wychodziłeś z domu?

537c5024b656.png

Musiałem bo przykład że w szwecji jest coś ok mnie rozjebał

Opublikowano

Szwecja ten moralnie upadły kraj?  Bechtam. 

Mają surowce dlatego się to wszystko kręci. 

 

Podatków nie odprowadzam ale praca fizyczna w gospodarstwie ogrodniczym rodziców nie jest mi obca ale co ja będę tłumaczył pijaczynie kelnerzynie który nie wie co to ciężka praca.

 

 

Zacznijmy od nowa bo od was lewaczki bardzo ciężko o konkrety dlaczego w Polsce jest kapitalizm jeśli nie istnieje własność prywatna? 

Bo kapitalizm nie polega na własności prywatnej? Na tym polega spierdolona wolnorynkowa wizja kapitalizmu.

"pijaczynie kelnerzynie który nie wie co to ciężka praca.". Proszę Cię, odezwij się jak będziesz miał 21 lat i około 10 prac, w tym wymagających fizycznie i psychicznie za sobą, wtedy pogadamy, prostaku.

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Bo kapitalizm nie polega na własności prywatnej? Na tym polega spierdolona wolnorynkowa wizja kapitalizmu.

"pijaczynie kelnerzynie który nie wie co to ciężka praca.". Proszę Cię, odezwij się jak będziesz miał 21 lat i około 10 prac, w tym wymagających fizycznie i psychicznie za sobą, wtedy pogadamy, prostaku.

DObra ju,ż się nie spinAj bo tależe potłóczerz.

 

Patrzajt co znalazłem 

 

W SZWECJI UPADA SOCJALIZM!!! BARDZO WAŻNY ARTYKUŁ!

Artykuł przetłumaczony ze szwedzkiego na polski przez Polaka mieszkającego w Szwecji. Wielki szacunek dla Ciebie Kacprze, że zapragnąłeś go przetłumaczyć dla nas i dla czytających nas Polaków! Prośba o udostępnienie, podziękujmy tak Kacprowi! Emotikon smile

artykuł:

"Szwedzcy demokraci są partią z największym poparciem wynika z sondażu Yougov na zlecenie Metro. Z 25.5% poparciem wyprzedzają Socjaldemokratów och partię Moderantów. - To wcale nie jest zaskakujące, ale ciągle jeszcze daleko do wyborów i wielu jeszcze nie wie jak zagłosuje w wyborach, mówi politolog Karl Loxbo dla Aftonbladet. Według Yougov, Szwedzcy demokraci otrzymają 25.2% głosów. Jest to w tej chwili partia z największą liczbą głosów. Socjaldemokraci otrzymali 23.4% zaś Moderaci 21%. Andreas Johansson Heinö, politolog związany z liberalnym Timbro uważa że sondaż Yougov jest niejasny. (Faktem jest że Yougov w dniach 14-17 sierpnia zapytał 1527 osób "Jak by zagłosowali gdyby wybory odbyły sie dzisiaj?" Ankieta została zorganizowana w internecie na grupie kobiet i mężczyzn w przedziale wiekowym 18-74 lata). -Z reguły bywa tak że Szwedzcy demokraci dostają więcej głosów niż mówią sondaże i to widać. To i tak nic nie tłumaczy czy maja racje czy też nie, ale z Yougov jest całkiem inaczej, mówi Johansson Heinö dla Aftonbladet. Ten sondaż jest pierwszym który umieszcza SD jako partię z największym poparciem. Lecz według politologa Kalra Loxbo, docenta przy Linneuniversitetet oraz znawcy partii krytykujących uchodźstwo te cyfry wcale nie są zaskakujące. - To że SD będzie jedną z największych partii jest jak najbardziej oczywiste. Uważa on również że wynik prawdopodobnie pochodzi z grupy która nie może głosować w wyborach, mówi Karl Loxbo. "Opinie krytyczne" Pytanie o uchodźstwo i imigracje stały się ważniejsze dla szwedzkich wyborców co pokazują sondaże. Kilka dni temu pokazano że to pytanie uchodzi za najważniejsze na równi z pytaniem o zatrudnienie. - Tak długo jak robione są takie typy pomiarów, tak długo opinia idzie w kierunku bardziej restrykcyjnego stanowiska, że jest się krytycznym w stosunku do przyjęcia uchodźców, mówi Karl Loxbo. Ma on na myśli że Szwecja powinno odznaczać się jako unikatową kiedy zapytano SD o uchodźstwo gdzie w tym samym czasie sondaże pokazują opinia nie jest uchodźstwo liberalna. - To jest wtedy najmniej dziwne że SD pnie się w górę i rośnie. Tutaj nie chodzi o SD. Oni znaleźli się tu z powodu działań partii przeciwnej, a nie swojego sposobu prowadzenia polityki. Oni nie mają wiele do zaoferowania. Ale to że Socjaldemokraci w przeszłości nie byli tak liberalni w tym problemie, w tym momencie zachowują się ciekawie. To jest polityczne samobójstwo, mówi Karl Loxbo. "Zbrodnia ważnym czynnikiem" Profesor politologii Sören Holmberg również nie jest zaskoczony. - To wcale nie jest zaskakujące. Wiedzieliśmy to już od dawna, że SD będzie rosnąć. Powód jest bardzo prosty, mówił profesor dla dziennika Metro. Wskazuje on również na to że pytanie o uchodźstwo i imigracje stało się obecnie najważniejszym. Ma on na myśli rownież ostatnie dyskusje na temat przestępstw były ważne dla SD. - To pokazuje również że zbrodnia jest ważnym czynnikiem który motywuje wsparcie dla SD, mówił w Metro. Mają niższe wyniki. W porównaniu z innymi sondażami SD stoi niżej niż w sondażu Yougov. Przykładem może być nota 19.8% poparcia w sondażu Yougov z kwietnia, podczas kiedy miesiąc później otrzymali "tylko" 14.4% według sondażu przeprowadzonego przez SCB. W obu sondażach zapytano na kogo by głosowali w czasie aktualnym, podczas przeprowadzania sondażu. Sondaż SCB pokazuje również że 10.4% to sympatycy SD, czyli mniej niż liczba głosów na nich oddana. Szwedzkie Radio każdego miesiąca pozwala Novus Opinion sumować rezultaty z sondażowni Demoskop, Novus, Sifo, Skop oraz Ipsos. Najnowsza opinia ukazała się w czerwcu. Wtedy SD zdobyło 16.4% podczas kiedy Socjaldemokraci zdobyli 26.7% zaś Moderaci 25.4% poparcia. Wicedyrektor Novus tłumaczy na Twitterze że oni nie pokażą tak zaskakujących wyników jak Yougov."

Źródło: http://www.aftonbladet.se/nyheter/article21279957.ab

Deus vult

Opublikowano

Coś więcej powiesz? Masz coś ambitniejszego do powiedzenia? Bo wybacz, ale niezbyt rozumiem sens twojego postu.

 

 

W Szwecji są realizowane idee socjalistyczne i wszystko elegancko działa, w czym problem?

 

Kiedyś mówiłeś, że 80%. Zacząłeś już pracować i płacić podatki, że nagle zmieniłeś zdanie czy Korwin powiedział inaczej?

 

A zasiłki, publiczne szkolnictwo i służba zdrowia istnieją w praktycznie każdym kapitalistycznym kraju, kiedy ostatnio wychodziłeś z domu?

 

 

Wiesz, że Szwecja to światowa stolica gwałtu? Skoro mówisz, że socjalizm w Szwecji się sprawdza, to znaczy ,że na pewno tam nie byłeś ^_^ W Malmo są takie rejony, że w dzień strach białemu człowiekowi tam iść, a w nocy nawet policja/straż pożarna/karetka się nie zapuszczają.

Opublikowano
 

W Szwecji są realizowane idee socjalistyczne i wszystko elegancko działa, w czym problem?

 

Ta, tak świetnie działa że możliwe że za naszego życia Szwecja będzie krajem Trzeciego Świata do którego trzeba będzie wysyłać pomoc humanitarną, są już takie prognozy. Tam każdy jest nauczony że państwo da mu michę i podetrze dupę, jest tylko "daj, daj bo mi się nie chce robić". Daleko na tym nie zajadą mistrzu. Jak jeszcze do tego dołożym lizanie po tyłkach ciapatych i zanik tradycji to mamy elegancki przepis na szybkie rozwalenie kraju.

Opublikowano

Ta, tak świetnie działa że możliwe że za naszego życia Szwecja będzie krajem Trzeciego Świata do którego trzeba będzie wysyłać pomoc humanitarną, są już takie prognozy. Tam każdy jest nauczony że państwo da mu michę i podetrze dupę, jest tylko "daj, daj bo mi się nie chce robić". Daleko na tym nie zajadą mistrzu. Jak jeszcze do tego dołożym lizanie po tyłkach ciapatych i zanik tradycji to mamy elegancki przepis na szybkie rozwalenie kraju.

Ciii  !!!

 

Nie mów @hrabia14 że socjalizm nie działa i jest obalony naukowe ze prowadzi do biedy ;)

Deus vult

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...