Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dyskusja na temat socjalizmu, komunizmu i skrajnej prawicy


crucial

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co waszym zdaniem rozni PRLowska konstytucje, a socjalistyczna, Polska konstytucje? W PRLu jasne bylo, ze jesli nie zrobisz tego to dostaniesz w leb, zsylke, albo przymusowa prace. napisane jest jasno, ze musisz spelnic wymagania partii, albo wypad, bo ciebie tutaj nie chcemy, nie jestes czlowiekiem, jestes ogolem, mamy cie w dupie. natomiast socjalistyczna to taka, ktora zostala napisana w takim jezyku, abys zrozumial, ze jestes wolnym czlowiekiem, robisz co chcesz, swiat jest dla ciebie otwarty wielkimi wrotami, a w rzeczywistosci mozemy cie udupic za najmniejszy szczegol, ktory nam nie pasuje. Czyli co rozni PRL, a RP? 

 

Gdy panowala komuna kazdy chcial koniec tego, a gdy juz to nastapilo ludzie chodzili pijani ze szczescia, no ale nastepny ustroj wybrac trzeba i co bylo? socjalizm przeglosowany. Jakich znacie najwiekszych zbrodniarzy za II wojny swiatowej? wszyscy socjalisci. lenin, stalin, trocki, hitler. wszyscy socjalisci.

Opublikowano

Po pierwsze, to używaj polskich znaków, bo oczy bolą.

Po drugie, to troll, czy ty na serio takie głupoty piszesz ?

Retro PC:

MB: BEK-TRONIC BEK-3708 | CPU: AMD Am386 DX-40 40MHz | GPU: Trident 8900CL 1MB | Sound: SoundBlaster Vibra 16 | RAM:16MB(4x4) FPM SIMM Hyundai | HDD: 1.08GB Quantum Fireball | OS: DOS 6.22/Win 3.1

Opublikowano

Neofita, uciekać! ;)

 

Żeby offtopa nie było: PRL różni się od RP np takim drobnym drobiazgiem jak istnieniem gospodarki rynkowej (ograniczonej, ale jednak), możliwa jest kalkulacja ekonomiczna w przeciwieństwie do czystego socjalizmu.

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

­

 

Po pierwsze, to używaj polskich znaków, bo oczy bolą.

Po drugie, to troll, czy ty na serio takie głupoty piszesz ?

 

Jak rozumiem głupotą nazywasz wyrażanie własnej opinii na forum publicznym?

 

Dzisiejszy ustrój od komunistycznego różni się tym, prócz wspomnianych powyżej, że mamy te minimum swobody, chociaż i tak wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami, a politycy są oczyszczani ze wszelkich zarzutów.

Opublikowano

 

 

­

 

 

Jak rozumiem głupotą nazywasz wyrażanie własnej opinii na forum publicznym?

Tu nie chodzi o opinię tylko o brak elementarnej wiedzy, no bo jak inaczej nazwać zrównywanie obecnego ustroju z PRL?

 

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

Tu nie chodzi o opinię tylko o brak elementarnej wiedzy, no bo jak inaczej nazwać zrównywanie obecnego ustroju z PRL?

Ano choćby tak, że demokracji ni ma. Od początku RP rządzą ci sami ludzie, którzy narzucają swoje prawa, a wolne wybory to zwykła ułuda, bo przecież i tak lemingi głosują na tych samych debili, nic nie robiących i jeszcze mówią, że są dobrymi politykami. Żeby do sejmu ustawę mógł wnieść zwykły obywatel, potrzeba chyba 100 tyś. podpisów (nie pamiętam dokładnie), co jest praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że taki ktoś musi się jeszcze utrzymać i jakoś żyć. A nawet, kiedy już jakimś cudem uda mu się zebrać tyle nazwisk, i tak najprawdopodobniej złodzieje z Wiejskiej ten projekt odrzucą. Jest jeszcze referendum, czyli taka dobra wola władzy, które zdarza się raz na 10 lat i wszyscy się jarają, jacy to politycy są skłonni do oddawania w ręce narodu zwykłym ludziom.

Do tego dochodzą jeszcze takie "drobiazgi" jak bezkarność polityków, wątpliwa niezawisłość sądów czy reżimowe media aka TVN i TVP, które podają samą propagandę.

tl;dr: Demokracji nie ma, a kto uważa, że ma na coś wpływ, jest lemingiem, niepotrafiącym kojarzyć faktów, albo politykiem.

 

PS. Nie robić gównoburzy, bo i tak nie mam zamiaru z wami dyskutować. Tylko wyraziłem własne zdanie.

2tiVkFa.png

Shinden jeździ Multiplą

Opublikowano

­

 

 

Jak rozumiem głupotą nazywasz wyrażanie własnej opinii na forum publicznym?

 

Dzisiejszy ustrój od komunistycznego różni się tym, prócz wspomnianych powyżej, że mamy te minimum swobody, chociaż i tak wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami, a politycy są oczyszczani ze wszelkich zarzutów.

Może mój błąd, że nie sprecyzowałem.

Nie chodzi mi o wyrażanie własnej opinii, bo do tego każdy ma prawo, ale o brak wiedzy autora tematu i rażące błędy rzeczowe.

 

Owszem, o pełnej demokracji nie możemy mówić, ale też nie można nazywać tego socjalizmem, ani zrównywać z PRL.

Retro PC:

MB: BEK-TRONIC BEK-3708 | CPU: AMD Am386 DX-40 40MHz | GPU: Trident 8900CL 1MB | Sound: SoundBlaster Vibra 16 | RAM:16MB(4x4) FPM SIMM Hyundai | HDD: 1.08GB Quantum Fireball | OS: DOS 6.22/Win 3.1

Opublikowano

Ano choćby tak, że demokracji ni ma. Od początku RP rządzą ci sami ludzie, którzy narzucają swoje prawa, a wolne wybory to zwykła ułuda, bo przecież i tak lemingi głosują na tych samych debili, nic nie robiących i jeszcze mówią, że są dobrymi politykami. Żeby do sejmu ustawę mógł wnieść zwykły obywatel, potrzeba chyba 100 tyś. podpisów (nie pamiętam dokładnie), co jest praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że taki ktoś musi się jeszcze utrzymać i jakoś żyć. A nawet, kiedy już jakimś cudem uda mu się zebrać tyle nazwisk, i tak najprawdopodobniej złodzieje z Wiejskiej ten projekt odrzucą. Jest jeszcze referendum, czyli taka dobra wola władzy, które zdarza się raz na 10 lat i wszyscy się jarają, jacy to politycy są skłonni do oddawania w ręce narodu zwykłym ludziom.

Do tego dochodzą jeszcze takie "drobiazgi" jak bezkarność polityków, wątpliwa niezawisłość sądów czy reżimowe media aka TVN i TVP, które podają samą propagandę.

tl;dr: Demokracji nie ma, a kto uważa, że ma na coś wpływ, jest lemingiem, niepotrafiącym kojarzyć faktów, albo politykiem.

 

PS. Nie robić gównoburzy, bo i tak nie mam zamiaru z wami dyskutować. Tylko wyraziłem własne zdanie.

Skoro większość głosujących tak wybrała to widocznie było im dobrze i podobała im się obecna władza.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Ano choćby tak, że demokracji ni ma. Od początku RP rządzą ci sami ludzie, którzy narzucają swoje prawa, a wolne wybory to zwykła ułuda, bo przecież i tak lemingi głosują na tych samych debili, nic nie robiących i jeszcze mówią, że są dobrymi politykami. Żeby do sejmu ustawę mógł wnieść zwykły obywatel, potrzeba chyba 100 tyś. podpisów (nie pamiętam dokładnie), co jest praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że taki ktoś musi się jeszcze utrzymać i jakoś żyć. A nawet, kiedy już jakimś cudem uda mu się zebrać tyle nazwisk, i tak najprawdopodobniej złodzieje z Wiejskiej ten projekt odrzucą. Jest jeszcze referendum, czyli taka dobra wola władzy, które zdarza się raz na 10 lat i wszyscy się jarają, jacy to politycy są skłonni do oddawania w ręce narodu zwykłym ludziom.

Do tego dochodzą jeszcze takie "drobiazgi" jak bezkarność polityków, wątpliwa niezawisłość sądów czy reżimowe media aka TVN i TVP, które podają samą propagandę.

tl;dr: Demokracji nie ma, a kto uważa, że ma na coś wpływ, jest lemingiem, niepotrafiącym kojarzyć faktów, albo politykiem.

 

PS. Nie robić gównoburzy, bo i tak nie mam zamiaru z wami dyskutować. Tylko wyraziłem własne zdanie.

To o czym piszesz to sprawa drugorzędna. Jeśli naprawdę nie widzisz i nie rozumiesz różnicy pomiędzy gospodarką rynkową a centralnie planowaną to jesteś na tym samym poziomie absurdu i ignorancji co autor tematu.

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

Zacznijmy od tego że w Polsce nie było komunizmu, tylko taki mix ustroju feudalnego i mafii z szczątkami komunizmu, to była bardziej groteska komunizmu, podobnie jak w ZSRR i w pozostałych republikach radzieckich.

Opublikowano

To wszystko prawda.Dla socjalistów człowiek zawsze był śmieciem.W imię swojej ideologii, czy to nazizmu czy komunizmu wymordowali dziesiątki milionów ludzi.

 

 

Skoro większość głosujących tak wybrała to widocznie było im dobrze i podobała im się obecna władza. 

No właśnie na tym polega głupota demokracji.Elita zawsze jest przegłosowywana przez motłoch, którego jest więcej.Jeżeli większość chce, żeby rządziła partia nazistowska, to będzie rządzić partia nazistowska, tak było w Niemczech, Hitler wygrał demokratyczne wybory, to demokracja pozwoliła dojść temu zbrodniarzowi do władzy.A do tego przyczynili się komuniści, którzy zmusili cesarza Wilhelma II do abdykacji.

Bynajmniej, uważam, że MPC to niezbyt dobre miejsce na dyskusje o polityce, bo prędzej czy później wyniknie z tego tzw. gównoburza, zaczną się wyzwiska, szyderstwa, obrażanie, prowokacje.

Opublikowano

To wszystko prawda.Dla socjalistów człowiek zawsze był śmieciem.W imię swojej ideologii, czy to nazizmu czy komunizmu wymordowali dziesiątki milionów ludzi.

No właśnie na tym polega głupota demokracji.Elita zawsze jest przegłosowywana przez motłoch, którego jest więcej.Jeżeli większość chce, żeby rządziła partia nazistowska, to będzie rządzić partia nazistowska, tak było w Niemczech, Hitler wygrał demokratyczne wybory, to demokracja pozwoliła dojść temu zbrodniarzowi do władzy.A do tego przyczynili się komuniści, którzy zmusili cesarza Wilhelma II do abdykacji.

Bynajmniej, uważam, że MPC to niezbyt dobre miejsce na dyskusje o polityce, bo prędzej czy później wyniknie z tego tzw. gównoburza, zaczną się wyzwiska, szyderstwa, obrażanie, prowokacje.

Ale socjalizm... wcale nie jest taki zły. Ma bardzo dobre założenia. Właśnie w socjalizmie człowiek nie jest śmieciem, a powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Magią socjalizmu jest jednak to, że bardzo łatwo go można wykorzystać, jest mniej kontrolowany. Mimo to założenia ma bardzo dobre same w sobie tylko był źle wykorzystywany. To po prostu wina ludzi. Jest bardzo dużo dobrych ustrojów. Nawet monarchia czy despotyzm jest dobrym ustrojem tylko problem jest w tym, że raz się trafi dobry król, a raz zły dlatego ustrój znowu jest niszczony przez człowieka.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Komunizm jest ustrojem skrajnie lewicowym... tak samo jak anarchizm. Natomiast nazizm i faszyzm są ustrojami skrajnie prawicowymi.

To są dwie całkowicie się od siebie różniące teorie.

 

Wspominałem to już w  jakimś temacie, ale wspomnę jeszcze raz.

Nigdy na świecie nie ma, nie było i nie będzie państwa komunistycznego, gdyż jest to niemożliwe.

 

Jakich znacie najwiekszych zbrodniarzy za II wojny swiatowej? wszyscy socjalisci. lenin, stalin, trocki, hitler. wszyscy socjalisci.

To są dyktatorzy, nie socjaliści. Poza tym Lenin i II wojna światowa... proszę Cię poświęć trochę czasu na naukę takiego przedmiotu co zwie się ,,historia".
Zapewne nawet nie wiesz, że przed rządami Lenina na takiej Rosji było gorzej, bo władali tam carowie.

Dbmy4Vg.png?1

Opublikowano

Komunizm jest ustrojem skrajnie lewicowym... tak samo jak anarchizm. Natomiast nazizm i faszyzm są ustrojami skrajnie prawicowymi.

To są dwie całkowicie się od siebie różniące teorie.

 

Wspominałem to już w jakimś temacie, ale wspomnę jeszcze raz.

Nigdy na świecie nie ma, nie było i nie będzie państwa komunistycznego, gdyż jest to niemożliwe.

 

To są dyktatorzy, nie socjaliści. Poza tym Lenin i II wojna światowa... proszę Cię poświęć trochę czasu na naukę takiego przedmiotu co zwie się ,,historia".

Zapewne nawet nie wiesz, że przed rządami Lenina na takiej Rosji było gorzej, bo władali tam carowie.

. Ustrojem III Rzeszy był narodowy socjalizm (nazizm).

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Ale socjalizm... wcale nie jest taki zły. Ma bardzo dobre założenia. Właśnie w socjalizmie człowiek nie jest śmieciem, a powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Magią socjalizmu jest jednak to, że bardzo łatwo go można wykorzystać, jest mniej kontrolowany. Mimo to założenia ma bardzo dobre same w sobie tylko był źle wykorzystywany. To po prostu wina ludzi. Jest bardzo dużo dobrych ustrojów. Nawet monarchia czy despotyzm jest dobrym ustrojem tylko problem jest w tym, że raz się trafi dobry król, a raz zły dlatego ustrój znowu jest niszczony przez człowieka.

Ale to ideologia a nie praktyka.W praktyce socjalizm zabiera wolność człowiekowi, zrównuje wszystkich do średniej, nie pozwala człowiekowi się rozwijać, człowiek jest uzależniony od państwa - WŁAŚNIE O TO CHODZI.Do kogo socjaliści kierowaliby swoje postulaty, gdyby nie było biedy? Liberałom gospodarczym zależy, żeby ludzie byli bogaci, bo bogaci ludzie (ale też nie tylko) głosują właśnie na gospodarczych liberałów, a socjalistów zależy na tym, żeby ludzie byli biedni, bo biedni ludzie głosują na socjalistów.Trochę podobnie jest np. z dentystami.Czy dentyści chcieliby, żeby ludziom nie psuły się zęby? Nie, bo na tym zarabiają pieniądze, ALE dentystę, który źle przeprowadza zabieg, można podać do sądu za narażanie zdrowia i życia pacjentów, a socjalistyczny rząd niszczący gospodarkę kraju już nie - co najwyżej przegrają następne wybory.

Socjalizm to groźna utopia.Tak jak wszystkie plany budowy "nowego, lepszego świata".

Opublikowano

Ale socjalizm... wcale nie jest taki zły. Ma bardzo dobre założenia. Właśnie w socjalizmie człowiek nie jest śmieciem, a powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Magią socjalizmu jest jednak to, że bardzo łatwo go można wykorzystać, jest mniej kontrolowany. Mimo to założenia ma bardzo dobre same w sobie tylko był źle wykorzystywany. To po prostu wina ludzi. Jest bardzo dużo dobrych ustrojów. Nawet monarchia czy despotyzm jest dobrym ustrojem tylko problem jest w tym, że raz się trafi dobry król, a raz zły dlatego ustrój znowu jest niszczony przez człowieka.

 

Każda ideologia chce dobrze, różnica polega na tym, że niektóre ignorują prawa ekonomii (socjalizm) a niektóre nie. Problem w tym, że socjalizm jest właśnie błędny w założeniach. Założenia gospodarki socjalistycznej zostały obalone naukowo. Jest udowodnione, że taki system nie może funkcjonować prawidłowo i prowadzi do nieprawidłowej alokacji zasobów, a co za tym idzie deficytów wszystkiego i w konsekwencji biedy - nawet jeśli na czele wszystkiego stałby sam papież Franciszek wspomagany przez sztab najlepszych ludzi i tysiące superkomputerów. Poczytaj sobie prace Hayeka i Misesa.

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

Komunizm,Kapitalizm,Faszyzm niczym się nie różnią, w każdej z nich zwykły człowiek jest tylko niewolnikiem.Każdy przejaw władzy jest zły! Każda ideologia zdeprawuje swoje dzieci! TYLKO ANARCHIA!

Opublikowano

Komunizm,Kapitalizm,Faszyzm niczym się nie różnią, w każdej z nich zwykły człowiek jest tylko niewolnikiem.Każdy przejaw władzy jest zły! Każda ideologia zdeprawuje swoje dzieci! TYLKO ANARCHIA!

Chyba pomyliłeś socjalizm z kapitalizmem. 

Deus vult

Opublikowano

Połowa ludzi, która się tutaj wypowiada nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, służę więc przyspieszonym kursem:

 

Mamy 2 główne ideologie gospodarcze

-Kapitalizm

-Socjalizm

 

W Polsce obecnie panuje KAPITALIZM (Dokładniej system gospodarki rynkowej, który od roku 88' zastąpił system gospodarki centralnie kierowanej)

Wbrew populistycznym hasłom skrajnej prawicy, w Polsce nie istnieje SOCJALIZM, istnieją natomiast świadczenia socjalne (społeczne), których pochodzenie nie jest związane z żadną ideologią polityczną/gospodarczą a z prawami człowieka.

 

 

 

Międzynarodowa encyklopedia prawa publicznego podaje[1], że prawami człowieka są te wolności, środki ochrony oraz świadczenia, których respektowania właśnie jako praw, zgodnie ze współcześnie akceptowanymi wolnościami, wszyscy ludzie powinni móc domagać się od społeczeństwa, w którym żyją. Prawo jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo innego człowieka.

 

 

 

Nadążacie? Ok, lecimy dalej.

Socjalizm jest pojęciem teoretycznym określającym cały nurt filozoficzny, ten który znamy z historii to ten opierający się na teoriach Karola Marksa (Marksistowski).

Jednak socjalizm to idea filozoficzna i powstało mnóstwo jej nurtów, każdy o innych sposobach jej interpretacji, których elementem łączącym jest "odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.".

W praktyce, stosowany był tylko socjalizm wg. Karola Marksa, który z czasem rozdzielił się na dwie inne ideologie, komunizm oraz socjaldemokracje.

Co ciekawe, ani komunizm, ani socjaldemokracja NIGDY nie zostały wprowadzone w polityce realnej, oba są tylko tworami teoretycznymi, których odmiany były wcielane w życie.

 

Ogromnych spustoszeń w naszej historii dokonał STALINIZM oraz LENINIZM, będące ideologią ZSRR, które poza ideami socjalistycznymi zakładały również totalitarną władzę jednostki i mordowanie wszelkich przeciwników idei. 

 

Stalinizm to zbrodnicza ideologia. Komunizm i socjalizm to idee filozoficzne, które nigdy nikogo nie zabiły. Proste, prawda?

 

Często spotykamy się również ze stwierdzeniem jakoby III rzesza była tworem socjalistycznym. Otóż nie.

III rzesza opierała się na NARODOWYM SOCJALIZMIE, który z socjalizmem miał wspólną tylko nazwę.

Narodowy Socjalizm to uogólnione określenie na ideologie kierującą nazistowskimi Niemcami z Hitlerem na czele. 

Narodowy Socjalizm zakładał własność prywatną jako podstawę gospodarki i konkurencję rynkową (popartą ideologią tzw. gospodarczego Darwinizmu) jako zdrowy sposób jej rozwoju.

 

W latach 34-37 Niemcy przeprowadziły szereg prywatyzacji państwowych dotąd przedsiębiorstw takich jak huty, firmy kolejowe, stocznie itd.
Narodowy socjalizm nazwę swoją zawdzięcza założeniom socjalnym, które były prorodzinne i przyjazne dla niemców, natomiast wykluczały ze społeczeństwa inne grupy etniczne ze względu na rasistowskie poglądy partii.

 

 

Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i zanim następnym razem powie coś głupiego to wpierw nabędzie stosownej wiedzy a idiotów, którzy w kółko by powtarzali, że "Hitler i Stalin to socjaliści a socjalizm wszystkich wymordował" będą okrążać szerokim łukiem.

 

Dobranoc.

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Świadczenia socjalne

 

Połowa ludzi, która się tutaj wypowiada nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, służę więc przyspieszonym kursem:

 

Mamy 2 główne ideologie gospodarcze

-Kapitalizm

-Socjalizm

 

W Polsce obecnie panuje KAPITALIZM (Dokładniej system gospodarki rynkowej, który od roku 88' zastąpił system gospodarki centralnie kierowanej)

Wbrew populistycznym hasłom skrajnej prawicy, w Polsce nie istnieje SOCJALIZM, istnieją natomiast świadczenia socjalne (społeczne), których pochodzenie nie jest związane z żadną ideologią polityczną/gospodarczą a z prawami człowieka.

 

Gdzie w prawach człowieka jest napisane, aby okradać drugiego człowieka? 

Opublikowano

Świadczenia socjalne

 

Gdzie w prawach człowieka jest napisane, aby okradać drugiego człowieka? 

Nikt Cię nie okrada. Ty, będąc obywatelem państwa spełniasz swój obowiązek płacąc podatki a państwo korzysta z tych pieniędzy i zapewnia innym obywatelom będącym w gorszej sytuacji pomoc, której udzielenia ma konstytucyjny obowiązek.

 

Ale Korwin powiedział, że jesteś okradany więc to musi być prawda, no tak.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcje_socjalne_pa%C5%84stwa

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Nikt Cię nie okrada. Ty, będąc obywatelem państwa spełniasz swój obowiązek płacąc podatki a państwo korzysta z tych pieniędzy i zapewnia innym obywatelom będącym w gorszej sytuacji pomoc, której udzielenia ma konstytucyjny obowiązek.

 

Ale Korwin powiedział, że jesteś okradany więc to musi być prawda, no tak.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcje_socjalne_pa%C5%84stwa

Zdajesz sobie sprawę jak bardzo jesteś żałosny? Ktoś kto się nie chce dać okradać od razu musi być kucem? Obywatelom będącym w gorszej sytuacji? Podatki na takich ludzi zżera biurokracja, w dodatku nie na będących w gorszej sytuacji, a na pierdolonych nierobów, Ukraińców oraz innych bambusów z Afryki aby mieli gdzie mieszkać. Również na unięgównojebską, która nie wiadomo jakim prawem jeszcze istnieje i na balangi sejmowe. Na szczęście wyjeżdżam z tego zlepku gówna za rok i z takimi idiotami jak ty już się nie będzie trzeba użerać i w końcu będzie można żyć w cywilizowanym kraju gdzie każdy robi to co chce ze swoimi pieniędzmi. 

 

Lewaku.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...