Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić własne gamemenu.


DarnoczeG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, dziś napiszę wam jak zrobić własne GameMenu w cs 1.6.

 

Co daje GameMenu? - Pokazuje wam listę (Dodanych przez siebie serwerów) i mozecie się z nimi połączyć szybciej i wygodniej.

Jak wygląda taka lista? - Bez-tytu%C5%82u.jpg

 

Jak zrobić takie GameMenu? -

1. Otwieracie plik gamemenu.res

 

 

(Steam:
<ŚCIEŻKA>\Steam\steamapps\common\Half-life\cstrike\resource
Non Steam:
<ŚCIEŻKA>\NazwaFolderuZCs\cstrike\resource)

 

Wygląda to tak

 

 

"GameMenu"
{
    "1"
    {
        "label" ""
           "command" ""
    }
    "2"
    {
        "label" ""
        "command" ""
        "OnlyInGame" "0"
    }
    "3"
    {
        "label" "Wroc do gry"
        "command" "ResumeGame"
        "OnlyInGame" "1"
    }
    "4"
    {
        "label" "Rozlacz"
        "command" "Disconnect"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "NotInCareerGame" "1"
    }
    "5"
    {
        "label" "#Career_EndRound"
        "command" "EndRound"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "OnlyInCareerGame" "1"
    }
    "6"
    {
        "label" "#Career_Surrender"
        "command" "Surrender"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "OnlyInCareerGame" "1"
    }
    "7"
    {
        "label" "Lista graczy"
        "command" "OpenPlayerListDialog"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "NotInCareerGame" "1"
    }
    "8"
    {
        "label" ""
        "command" ""
        "OnlyInGame" "1"
    }
    "9"
    {
        "label" "Nowa gra"
        "command" "OpenCreateMultiplayerGameDialog"
    }
    "10"
    {
        "label" "Znajdz serwer"
        "command" "OpenServerBrowser"
    }
    "11"
    {
        "label" "Opcje"
        "command" "OpenOptionsDialog"
    }
    "12"
    {
        "label" "Wyjscie"
        "command" "Quit"
    }
}

 

A teraz dodajemy server i zmieniamy ten plik by wyglądał tak :

 

"GameMenu"
{
    "1"
    {
        "label" "MOJ ULUBIONY SERWER"
        "command" "engine connect 12.345.67.89:27015"
    }
    "2"
    {
        "label" ""
           "command" ""
    }
    "3"
    {
        "label" ""
        "command" ""
        "OnlyInGame" "0"
    }
    "4"
    {
        "label" "Wroc do gry"
        "command" "ResumeGame"
        "OnlyInGame" "1"
    }
    "5"
    {
        "label" "Rozlacz"
        "command" "Disconnect"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "NotInCareerGame" "1"
    }
    "6"
    {
        "label" "#Career_EndRound"
        "command" "EndRound"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "OnlyInCareerGame" "1"
    }
    "7"
    {
        "label" "#Career_Surrender"
        "command" "Surrender"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "OnlyInCareerGame" "1"
    }
    "8"
    {
        "label" "Lista graczy"
        "command" "OpenPlayerListDialog"
        "OnlyInGame" "1"
        "notsingle" "1"
        "NotInCareerGame" "1"
    }
    "9"
    {
        "label" ""
        "command" ""
        "OnlyInGame" "1"
    }
    "10"
    {
        "label" "Nowa gra"
        "command" "OpenCreateMultiplayerGameDialog"
    }
    "11"
    {
        "label" "Znajdz serwer"
        "command" "OpenServerBrowser"
    }
    "12"
    {
        "label" "Opcje"
        "command" "OpenOptionsDialog"
    }
    "13"
    {
        "label" "Wyjscie"
        "command" "Quit"
    }
}

 

To na tyle :)

 

Jeszcze małe info :)

 

"15" //Numer odpowiadający Kolejności w Menu
    {
        "label" "" //Odpowiada nazwie wyświetlanej w menu wpiszemy w puste miejsce Siema to będzie pisać siema.
        "command" "" //Miejsce na naszą komendę NP: do łączenia się z serwerem
        "OnlyInGame" "1" // Działą tylko gdy jesteśmy w grze tzn. Ukazuje się tylko jak gramy
        "notsingle" "1" // Nie ukazuje się jak nie gramy
   

 

 

 

Poradnik by DarnoczeG i zastrzegam sobie prawo do niego ! Zakaz kopiowania i wklejania na inne fora!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...