Skocz do zawartości

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Chciałbym zbudować swój laptop od podstaw, dosłownie.

Drewniana obudowa laptopa która zmontuje, a potem kupie potrzebne karty, wejścia USB, wejście do ładowania, itd.. I to wszystko złącze w całość. Laptop będzie dostosowany do tych wszystkich części, więc wpierw je kupie i dopasuje laptop do ich wyglądu.

Znam się na rozkręcaniu, wymienianiu części w laptopie normalnym dość dobrze, lecz potrzebował bym dokładniejszego poradnika od specjalisty, bo na częściach znam się bardzo słabo. I mam do was kilka pytań.

- Czy są gdzieś w internecie dokładne wideo poradniki na temat montowania, co można a co nie?

- Jakie części będą kompatybilne ze sobą, a jakie nie? Czy obojętne jest to że kupie wszystko z innych firm?

- Ile mi to zajmie czasu?

- Drewniany laptop może się zjarać?

- Co z monitorem? Go kompletnie nie umiem podłączyć (nigdy nie próbowałem nawet), mogę kupić osobny i go podłączyć jakoś?.

- Ile na oko będą kosztowały wszystkie najtańsze części?

- Czy mój pomysł jest dość realny? I czy Ty byś się go podjął?

Edytowano przez Ozzzj

Pani Kasia

Kup jakiś  laptop , rozbierz go i złóż sobie jak chcesz w dowolnej obudowie, bez znajomości podstaw elektroniki i posługiwania się lutownica nic nie jesteś w stanie zrobić tym bardziej że nie będziesz miał pojęcia jak łączyć z sobą kupowane części laptopów a co dopiero jakie części kupić. 

Jak tez i widac z opisu nie znasz się  na niczym poza rozkręceniem jakiegoś laptopa, bo podstawowej rzeczy nie wiesz że każdy model  ma innego tupu części , inaczej podłączone i praktycznie nie współpracujące z żadnym innym modelem chyba że wiesz jak samemu podłączyć dwie kompletnie nie pasujące z sobą części, to akurat jest możliwe znając schematy i przynajmniej elektronikę na poziomie zaawansowanym 

Sam czasami naprawiam  laptopy do dwóch lat i nie mam zamiaru w ten sposób składać laptopa bo to nieopłacalne i czasami nie wykonalne 

Edytowano przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Autor tematu Napisano (edytowany)

Kup jakiś  laptop , rozbierz go i złóż sobie jak chcesz w dowolnej obudowie, bez znajomości podstaw elektroniki i posługiwania się lutownica nic nie jesteś w stanie zrobić tym bardziej że nie będziesz miał pojęcia jak łączyć z sobą kupowane części laptopów a co dopiero jakie części kupić. 

Sam czasami naprawiam  laptopy do dwóch lat i nie mam zamiaru w ten sposób składać laptopa bo to nieopłacalne i czasami nie wykonalne

Lutownica umie poslugiwac sie ojczym wiec latwo mnie nauczy, co do podstaw Elektroniki jestem otwarty na naukę. :)

Więc błagam o jakiś link z Elektroniki do poradnika który by mi pomógł. :D

Właśnie bym chciał nauczyć się to łączyć. :) 

Chce stworzyć komputer w którym wymienianie części będzie szybkie, a dodatkowo by był funkcjonalny.

Miał specjalne wejścia dla 10 usb, 3 wentylatory, itd, i był bardzo dużej wielkości. Ogólnie by był jakoś w biurku tak mnie naszła myśl by było ok, i przez wnętrze tego biurka by był podziemny tunel dla tego wszystkiego. 

f-black-red-white-july-biurko-biu-120-op

Na przykład w szafce po prawej stronie jest to wszystko, a na biurku Ekran który można podnosić, oraz zamykać. klawiatura również będzie w biurku, a za otwarciem szafki bedzie widac wnętrze laptopa.

Edytowano przez Ozzzj

Pani Kasia

Nie ma czegoś takiego. Ktoś musiał by to napisać specjalnie dla części które będziesz miał.

Wszystko trzeba zrobić samemu i szukać  schematów albo przynajmniej znać blokowy urządzenia i budowę elektroniki na płytce jak i wyjścia i wejścia by potem podłączyć 

Laptopy składane specjalnie pod użytkownika kosztują ponad 5-10 tys zł i podzespoły do nich złożone są z modułów które pasują do siebie i można wymienić w obrębie jednego modelu, zwykłe laptopy maja części pasujące tylko w obrębie jednego modelu czasem nawet tylko kilku z całej  serii 

Edytowano przez Ktosiu

Nie ma czegoś takiego. Ktoś musiał by to napisać specjalnie dla części które będziesz miał.

Wszystko trzeba zrobić samemu i szukać  schematów albo przynajmniej znać blokowy urządzenia i budowę elektroniki na płytce jak i wyjścia i wejścia by potem podłączyć 

Laptopy składane specjalnie pod użytkownika kosztują ponad 5-10 tys zł i podzespoły do nich złożone są z modułów które pasują do siebie i można wymienić w obrębie jednego modelu, zwykłe laptopy maja części pasujące tylko w obrębie jednego modelu czasem nawet tylko kilku z całej  serii 

Czyli moge kupić w lombardzie komputer za 300 zł i zmontować go tak jak powiedziałem wyżej?

­

Durny pomysł złożyć laptopa. Lepiej złóż komputer godzina, dwie i masz. A nie srać się z laptopek i drewnem. Co to za durny pomysł. W ogóle sprzedają takie części do laptopów. Wybij sobie ten głupi pomysł bo będziesz na minus. Chyba, że chcesz go złożyć za 500 zł.

Pani Kasia

Lutownica umie poslugiwac sie ojczym wiec latwo mnie nauczy, co do podstaw Elektroniki jestem otwarty na naukę. :)

Więc błagam o jakiś link z Elektroniki do poradnika który by mi pomógł. :D

Właśnie bym chciał nauczyć się to łączyć. :)

Chce stworzyć komputer w którym wymienianie części będzie szybkie, a dodatkowo by był funkcjonalny.

Miał specjalne wejścia dla 10 usb, 3 wentylatory, itd, i był bardzo dużej wielkości. Ogólnie by był jakoś w biurku tak mnie naszła myśl by było ok, i przez wnętrze tego biurka by był podziemny tunel dla tego wszystkiego.

Dodany obrazek

Na przykład w szafce po prawej stronie jest to wszystko, a na biurku Ekran który można podnosić, oraz zamykać. klawiatura również będzie w biurku, a za otwarciem szafki bedzie widac wnętrze laptopa.

Zwykle czesci do kompa kup potem te kolki dystansowe itd w scianke szafki przykrecasz mobo i lecisz dalej :)

To bedzie tak jakbys skladal kompa tylko zamiast obudowy masz biurko :p

Durny pomysł złożyć laptopa. Lepiej złóż komputer godzina, dwie i masz. A nie srać się z laptopek i drewnem. Co to za durny pomysł. W ogóle sprzedają takie części do laptopów. Wybij sobie ten głupi pomysł bo będziesz na minus. Chyba, że chcesz go złożyć za 500 zł.

Zwykle czesci do kompa kup potem te kolki dystansowe itd w scianke szafki przykrecasz mobo i lecisz dalej :)

To bedzie tak jakbys skladal kompa tylko zamiast obudowy masz biurko :P

To bedzie tak jakbys skladal kompa tylko zamiast obudowy masz biurko :P

Czyli kupić kompa i wbudować go w biurko? A są jakieś poradniki na temat montażu / demontażu? Bo nie miałem styczności ze stacjonarnym.

A pomysł z szafka wydaje mi się ok bo łatwiej z czyszczeniem, wymiana części itd :D

A no i jak podłączyć pod jego Energię moje dodatkowe rzeczy (już nie pod komputer) typu np: Wymontowany wiatrak, z chłodnicy do laptopa.

­

Jaki poradnik ?  Sam go dobie piszesz.

Jeśli potrafisz złożyć komputer to wmontowanie go w cokolwiek jest identyczne pod względem budowy jak wstawienie części do gotowej szafki.

Na Youtube jest masę filmów o takich konstrukcjach 

Edytowano przez Ktosiu

Jaki poradnik ?  Sam go dobie piszesz.

Jeśli potrafisz złożyć komputer to wmontowanie go w cokolwiek jest identyczne pod względem budowy jak wstawienie części do gotowej szafki.

Na Youtube jest masę filmów o takich konstrukcjach 

No tak, ale laptop to co innego niz stacjonarny. 

Ja stacjonarny mialem jedynie w 2007 roku, kiedy to byly biale pudla.

A co trudniej sie demontuje oraz montuje? Lapka czy komputer? I czy jezeli umiem laptopa poradze sobie bez internetu z kompem?

­

Pani Kasia

Drewniana obudowa laptopa która zmontuje, a potem kupie potrzebne karty, wejścia USB, wejście do ładowania, itd.. I to wszystko złącze w całość. Laptop będzie dostosowany do tych wszystkich części, więc wpierw je kupie i dopasuje laptop do ich wyglądu.

Znam się na rozkręcaniu, wymienianiu części w laptopie normalnym dość dobrze, lecz potrzebował bym dokładniejszego poradnika od specjalisty, bo na częściach znam się bardzo słabo. I mam do was kilka pytań.

Jakie ty karty chcesz do laptopa kupować ?  Laptop to jedna płyta główna ze wszystkim, w drogich tylko grafika dedykowana wymienna i żadnych innych rozszerzeń poza mSATA.

Przecież wyraźnie widać że o laptopach  i jego budowie też pojęcia za bardzo  nie masz, komputer jest poostrzy do montażu kilkukrotnie od laptopa,  4-5 części i już działa nawet nie trzeba nic skręcać.

Edytowano przez Ktosiu

Informatyk płakał jak czytał. @Ktosiu chyba mnie rozumiesz :D

Zakup podzespoły od PCta jak Ktosiu radził i wmontuj płytę główną odpowiednio do szafki, wywierć z tyłu jakiś otwór na kabel do zasilacza komputerowego i masz kolejny problem z głowy. Kwestia odpowiedniego ustawienia "kołków dystansowych" i będzie okej, co do wentylacji - kwestia kreatywności...

Edytowano przez blackuGT

­

Jakie ty karty chcesz do laptopa kupować ?  Laptop to jedna płyta główna ze wszystkim, w drogich tylko grafika dedykowana wymienna i żadnych innych rozszerzeń poza mSATA.

Przecież wyraźnie widać że o laptopach  i jego budowie też pojęcia za bardzo  nie masz, komputer jest poostrzy do montażu kilkukrotnie od laptopa,  4-5 części i już działa nawet nie trzeba nic skręcać.

Panieee, ja nigdzie nie powiedzialem ze ja mam pojecie o laptopach.

Powiedzialem jedynie ze umiem je rozkrecic i nic nie rozjebac.

A kolejne pytanie czy biurko sie nie zjara, jak komputer bedzie goracy?

­

Panieee, ja nigdzie nie powiedzialem ze ja mam pojecie o laptopach.

Powiedzialem jedynie ze umiem je rozkrecic i nic nie rozjebac.

A kolejne pytanie czy biurko sie nie zjara, jak komputer bedzie goracy?

Bez przesady, najwyżej się wyłączy od temperatury, tutaj Twoje zadanie zrobić tak by nic się nie spaliło z podzespołów :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...