Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Touchpad po aktualizacji do Win 10 nie działa


xdragoni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam...

Od pewnego czasu mam dość irytujący problem...

Chodzi o to że od czasu kiedy zaktualizowałem mojego laptopa z windowsa 8.1 do 10 touchpad w moim laptopie nie działa (płytka dotykowa)

Sprawdzałem w internecie i próbowalem różnych sposobów...

-sprawdzałem na liście urządzeń i w myszkach itp znajduje się tylko mysz zgodna z HID a na liście "nieznane urządzenia" znajdują się dwa nieznane...

-instalowałem sterownik "synaptics" i nic nie dało

- szukałem sterowników na str. producenta... tam też nic nie było :/

Dodam że laptop to Acer Aspire E17

Opublikowano

gdzieś tam w necie pisało : 

aby, włączyć ponownie klawiaturę i touchpad na windows 8.1 po aktualizacji , podłącz klawiaturę i mysz na usb, lub użyj ekranu dotykowego jeżeli posiadasz: 
1. uruchom regedit 
2. odnajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i otwórz tak aby mieć podgląd w oknie po prawej. 
3. modyfikuj UpperFilters ( w dane wartości wpisz tylko : mouclass resztę usuń i naciśnij ok. ) 
4. odnajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i otwórz tak aby mieć podgląd w oknie po prawej. 
5. modyfikuj UpperFilters ( w dane wartości wpisz tylko : kbdclass resztę usuń i naciśnij ok. ) 
6. zrestartuj komputer - klawiatura już powinna działać, jeżeli nie działa mysz to wejdź w menadżer urządzeń i zmień sterownik myszy ręcznie na mysz ps/2. 

 

 

Microsoft radzi : przywróć system do poprzedniego systemu jak ci tak zależy na padziku i  klawiaturze 

 

 

Dla świętego spokoju spróbuj te sterowniki od Lenovo  : https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/0rww01af.exe 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...