Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw 2500zl


pajeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Za kilka dni urodziny a ja planuje w końcu kupić nowy komputer.

Złożyłem sobie na morele taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/QebhpE/

Co o nim sądzicie? Ma to być zestaw powiedzmy bardziej "przyszłościowy" tj. narazie nie biorę HDD, GPU, coolera do procesora i kupie je dopiero w okolicach grudnia a SSD 128GB starczy mi na system ;>

Zasilacz wziąłem 630W ponieważ mam zamiar robić OC i w grudniu kupić gtx 970 więc wole mieć zapas mocy.

Kolejna sprawa to szukam monitora do 500zl, a na tym sie totalnie nie znam.

Za pomoc daje like ;d

 

Opublikowano

Jeśli Z9 to tylko i wyłącznie w wersji U3, reszta to bieda

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/

 

Zasilacz z powodzeniem wystarczyłby w wersji 530W nawet mając na względzie OC tego procesora i GTX 970, no ale obecnie w morelach go nie mają. Jednak jeśli już brać coś mocniejszego to zmień go na Anteca VPF 650W

http://www.morele.net/zasilacz-antec-vpf-650w-bronze-706450/

(daje go przez to, że wersja 550W jest tylko kilka złotych tańsza). Co prawda nie ma półmodularnego okablowania, ale za to jakościowo to półka wyżej i 60W mocniejsza linia 12V.

 

Reszta jest ok.

 

Jeśli chodzi o monitor to dorzuć trochę i weź taki

http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

Dzieki za odpowiedz, ale mam kilka pytan.

Czy czas reakcji tego monitora (6 ms) nie będzie za duży do gier? ;/

Druga rzecz która mnie martwi co do monitora to ta firma, może to też głupie się przywiązać do LG czy Sony ale nie znam tej firmy i trochę się boje.

 

Czym się różni z9 u3 od z9 plus? 

@Edit

Dobra znalazlem, widze ze z9 u3 jest lepiej wyposazony (adaptery do dyskow itp) ale ma 1 wiatraczek mniej, ale dobra walic to najwyzej dokupie wiatraczek.

Opublikowano

Z9 U3 ma przede wszystkim porty USB 3.0 (w innych odmianach Z9 ich nie znajdziesz), poza tym jest lepiej ofiltrowany i ma pełne okno po boku, a nie sito. Ten wentylator w oknie co jest w Z9 Plus to więcej z niego będzie hałasu i kurzu w środku niż realnego pożytku. Te wentylatory co masz standardowo w Z9 U3 w zupełności wystarczają.

 

AOC to dobra firma, choć w Polsce mało znana bo nie walą takiej kasy na marketing jak LG/Sony/Samsung. Na czas reakcji nie patrz, bo i tak każdy producent mierzy go inaczej, a w testach i tak zazwyczaj wychodzą inne wartości. Monitory na IPS będą wolniejsze od TN, ale TN nie opłaca się kupować bo tracisz sporo na jakości obrazu. Tak czy siak ten monitor jest sprawdzony i chwalony przez wielu użytkowników, dość popularny wybór na forach z tanich monitorów IPS.

Opublikowano

Z9 U3 ma przede wszystkim porty USB 3.0 (w innych odmianach Z9 ich nie znajdziesz), poza tym jest lepiej ofiltrowany i ma pełne okno po boku, a nie sito. Ten wentylator w oknie co jest w Z9 Plus to więcej z niego będzie hałasu i kurzu w środku niż realnego pożytku. Te wentylatory co masz standardowo w Z9 U3 w zupełności wystarczają.

 

AOC to dobra firma, choć w Polsce mało znana bo nie walą takiej kasy na marketing jak LG/Sony/Samsung. Na czas reakcji nie patrz, bo i tak każdy producent mierzy go inaczej, a w testach i tak zazwyczaj wychodzą inne wartości. Monitory na IPS będą wolniejsze od TN, ale TN nie opłaca się kupować bo tracisz sporo na jakości obrazu. Tak czy siak ten monitor jest sprawdzony i chwalony przez wielu użytkowników, dość popularny wybór na forach z tanich monitorów IPS.

okej, a znasz może jakiś sklep który oferuje raty 0%? :/

bo kurcze na morele 1% miesiecznie

Opublikowano

0% to masz zazwyczaj w marketach, ale tam znowu ceny podzespołów są na tyle wyższe, że wyjdzie nawet drożej niż zapłacić normalny 1% rat w morelach. Morele czasami mają ograniczone do kilku dni promocję na raty 0%, już kilka razy takie widziałem. Musiałbyś czatować, może coś kiedyś się trafi jeśli aż tak Ci na tych ratach zależy.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...