Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer włącza sie, świeci się ciągle czerwona dioda - monitor nie reaguje.


Ares2100

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak w temacie dzisiaj czyscilem komputer z kurzow i innych syfów, po skręceniu go ponownie są 2 opcję przy wlaczaniu:

 

1. Komputer włącza się bez systemowego piknięcia, czerwona dioda od hdd ciągle się święci + monitor w ogóle nie widzi komputera

 

2. Komputer włącza się i wykonuje 3 pikniecia po jakieś 2s i się resetuje robiąc ponownie to samo

@Monitor też go nie widzi w ogóle (no signal)

 

Wie ktoś co na to poradzić lub co źle zrobiłem :v?

graphic.png

Opublikowano

Płyta się zbuntowała po ponownym złożeniu komputera ( do zera go rozebralem i zlozylem ponownie zachowując biegunowowsc połączeń itd.)

Gdy wlaczam pcta znów wentylatory tylko chodzą(wszystkie GPU CPU i obudowa) ciągle pali się dioda hdd -> brak sygnału na monitorze i TV ( różne wejścia )

graphic.png

Opublikowano

Płyta nie ma integry, sam nie mam GPU na zmianę :/

@ bez GPU i ramow płyta nadal nie piszczy dioda ciągle święci ( dysk się kręci ) tak samo wentyle

graphic.png

Opublikowano

To sobie załatw bo na zastępczych cześciach trzeba sprawdzić co uszkodziłeś w komputerze, wynika że grafika. 

 

Wyjmij i podepnij znowu jak należy 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Podpiete. Ogółem jedyne co w kompie czyscilem to ogólnie kurze + wszystkie wentyle.. I magia nie działa :v nie tykalem się części "wrażliwych" i c**j poszło coś. Może coś źle podlaczylem? Mam kilka kabli nie podłączonych ale raczej od zawsze tylko wisiały w obudowie

graphic.png

Opublikowano

Jak odpialem napęd płyta pika w nieskończoność ( jakieś 16 razy to wylaczylem )

 

@odkrycie

Nawet jak mam odłączony dysk twardy święci się ciągle dioda hdd

graphic.png

Opublikowano

@naprawione

 

Dla każdego kto miał taki problem polecam sprawdzić baterie biosu, wymienilem ją + zresetowalem ustawienia za pomocą złączenia 2 pinów nożem ( xD ) przez minutę i komputer jak nowy :>

graphic.png

Opublikowano

@Ares2100  Witaj . mi wiatraczki chodził lecz monitor był tjb "wyłączony" nie reagował z komputerem . problemem z moim przypadku było niedociśnięte kostki RAM . wyciąg Je i wciśnij mocno aby weszły sprawnie .

jeśli to nie pomoże to z mojej strony to tyle .

//edit już sobie poradziłeś :).

 

Cześć :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...