Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[SS] Shinsoo, Chunjo, Jinno 30 lat później dla Shiveria.pl


Someya

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

shinsoo_zpsx6bd7epu.png


 


Królestwo Shinsoo zostało rozbudowane w takie obiekty / lokalizacje jak:


Wieża Widokowa, tama, aleje miasta, murowany skład broni.


 


Shinsoo2_zpsq8wgppgp.png


Pełny widok Panoramy: http://s1377.photobucket.com/user/trusieq/media/Shinso%20Panorama_zpsryuivvmc.png.html


 


 


zdjecia_zpsmxlusbh0.png


 


chunjo_zps3web2idf.png


 


Królestwo Shinsoo zostało rozbudowane w takie obiekty / lokalizacje jak:


Swiątynia, park, liczne ulice, wyschnięte jezioro.


 


chunjo_zpskfmtrdqg.png


 


 


miastachunji_zps7wmszs6t.png


 


Jinno_zpswkw9l3sh.png


 


Królestwo Jinno zostało rozbudowane w takie obiekty / lokalizacje jak:


Zamek, arena PvP, Oczko wodne.


 


Jinno_zpsizewwvwr.png


 


Jinno_zps4vkb8gi7.png


Opublikowano

Nie macie już co do roboty tylko probowac nawet podpierdolic nazwe harionowi? Bo wkoncu harion ma serwer shivamt2 i z tego co widze chcecie sie wybic na fajmie bo shiva byla dobrze rozreklamowanym serwerem

55ce9518d0555918gen.png

Opublikowano

Ja lubie mapy gdzie jest dużo wody itp. za to +

Ale tych budynków więcej się k***a nie dało ? xD

Opublikowano

Nie macie już co do roboty tylko probowac nawet podpierdolic nazwe harionowi? Bo wkoncu harion ma serwer shivamt2 i z tego co widze chcecie sie wybic na fajmie bo shiva byla dobrze rozreklamowanym serwerem

 

W żadnym wypadku nie chcielibyśmy zaistnieć dzięki czyjejś kreatywności! Na nazwę naszego projektu wpadliśmy zupełnie przypadkiem i nie miał na nią wpływu żaden inny projekt. Zresztą, samo usiłowanie podpięcia się pod czyjś wizerunek skutkowało by dezaprobatą ze strony społeczności metina - więc było by to niejakim strzałem w kolano. Po prostu zaistniała sytuacja jest zwykłym zbiegiem okoliczności :)

 

 

Ja lubie mapy gdzie jest dużo wody itp. za to +

Ale tych budynków więcej się k***a nie dało ? xD

 

Chcieliśmy, aby efekt końcowy ilustrował miasto nie tylko z nazwy, ale i z wyglądu.

Cechą charakterystyczną miast są właśnie rodzime alejki czy swego rodzaju wyjątkowe miejsca - to było naszą cechą przewodnią przy ich rozbudowywaniu. Obecnie większosć gier podobnego typu posiada właśnie takie miasta - więc wyszliśmy również w stronę społeczności metina. 

Staraliśmy się uszczuplać ilość budynków najbardziej jak się da. Efekt końcowy w grze jest naprawdę zdumiewający, co zresztą będzie można zaobserwować na pierwszych filmikach z miast, a najlepiej po  pierwszej przechadzce po nich. :)

Dodam jedynie że Youtuberzy, którzy niebawem ukażą wstępne filmiki z naszego serwera są również nimi bardzo zachwyceni. 

Dlatego nie sugerujcie się ilością budynków z lotu ptaka. 

 

Aczkolwiek każdy jak najbardziej ma swoje zdanie, dlatego tego typu komentarze są w stanie nam pomóc ew. coś zmienić. Dlatego szanujemy Twoją opinie. Pozdrawiamy ! 

Opublikowano

Za dużo najebane... A metin jest tak c*****o zoptymalizowany że lagi bd nawet na lepszych PC.. ;)

 

Nie ma powodu do obaw. 

Nie chciałbym tutaj wdawać się w teoretycznie oponowanie dot. optymalizacji, gdyż musiał bym przytaczać tutaj nowe pojęcia, a chcę tego uniknąć. 

Na dzisiejsze standardy niemal każdy procesor jest w stanie przetworzyć taka ilość obiektów bez objawowo - zwłascza, że owe elementy są obiektami nieruchomymi.

Optymalizacja silnika metina faktycznie pozostawia wiele do życzenia, natomiast jeżeli przestrzega się pewnych zasad przy tworzeniu takich miast, to w efektem końcowym jest właśnie płynność rozgrywki w takich miastach.

Jeżeli chodzi o nasz wkład w optymalizacje, skupiliśmy się głównie na cieniach - część obiektów po prostu jest ich pozbawiona.

W dodatku na naszym serwerze będzie obecna mapa handlowa, zatem nie będzie możliwości generowania niepotrzebnego dodatkowego obciążenia dla procesora. 

 

Natomiast dla pewności sprawdzaliśmy jak zachowa się dość stary komputer biurowy o parametrach:

 

 

Intel Pentium Dual Core E5200

3 GB RAM DDR2

Zintegrowany układ Graficzny

 

 

Obyło się bez niepożądanych efektów. W niektórych miejscach były spadki FPS, aczkolwiek nie wpłynęły one na płynność wyświetlanego obrazu. 

Co prawda pomiaru dokonaliśmy bez obceności innych graczy na serwerze, ale jak już wcześniej mówiłem - serwer będzie pozbawiony w m1 tobołów, zatem wyniki będą do siebie zbliżone.

Jeżeli natomiast zdarzą się gracze, którzy będą mieli problemy z naszymi miastami - wówczas wtedy dodana zostanie druga wersja clienta z miastami pozbawionymi szczegołów i niektórych obiektów. :)

Opublikowano

Coś niesamowitego! Na takie miasta czekałam! Zawitam na serwerze z czystej ciekawości, oraz jeżeli reszta skradnie moje serce, zawitam na dłużej  <3 .

Opublikowano

Nie ma powodu do obaw. 

Nie chciałbym tutaj wdawać się w teoretycznie oponowanie dot. optymalizacji, gdyż musiał bym przytaczać tutaj nowe pojęcia, a chcę tego uniknąć. 

Na dzisiejsze standardy niemal każdy procesor jest w stanie przetworzyć taka ilość obiektów bez objawowo - zwłascza, że owe elementy są obiektami nieruchomymi.

Optymalizacja silnika metina faktycznie pozostawia wiele do życzenia, natomiast jeżeli przestrzega się pewnych zasad przy tworzeniu takich miast, to w efektem końcowym jest właśnie płynność rozgrywki w takich miastach.

Jeżeli chodzi o nasz wkład w optymalizacje, skupiliśmy się głównie na cieniach - część obiektów po prostu jest ich pozbawiona.

W dodatku na naszym serwerze będzie obecna mapa handlowa, zatem nie będzie możliwości generowania niepotrzebnego dodatkowego obciążenia dla procesora. 

 

Natomiast dla pewności sprawdzaliśmy jak zachowa się dość stary komputer biurowy o parametrach:

 

 

Intel Pentium Dual Core E5200

3 GB RAM DDR2

Zintegrowany układ Graficzny

 

 

Obyło się bez niepożądanych efektów. W niektórych miejscach były spadki FPS, aczkolwiek nie wpłynęły one na płynność wyświetlanego obrazu. 

Co prawda pomiaru dokonaliśmy bez obceności innych graczy na serwerze, ale jak już wcześniej mówiłem - serwer będzie pozbawiony w m1 tobołów, zatem wyniki będą do siebie zbliżone.

Jeżeli natomiast zdarzą się gracze, którzy będą mieli problemy z naszymi miastami - wówczas wtedy dodana zostanie druga wersja clienta z miastami pozbawionymi szczegołów i niektórych obiektów. :)

To zobaczysz jak ładnie gracza bedzie wypi******ć klienta jak wejda na ten serwer

55ce9518d0555918gen.png

Opublikowano

Bardzo ładnie prezentuje się na obrazkach, ale nienawidzę 'latania' po dużych miastach z jednego do drugiego NPC :P Do tego jak przyjdą sklepiki, RIP PC [*], chociaż chyba ma być mapa handlowa, to ok. Wszystkie obiekty są widoczne na procesorach AMD? Tak poza tym, świetna robota, długo zajęło ustawianie tego wszystkiego?

 

 

Trochę z dupy pytanie Paulino, bo nie ma tam ani jednego elementu który ewentualnie mógłby się nie pokazać na AMD.
Ymirowskie obiekty pokazują się zawsze ;p

Tutaj Ci odpiszę, bo nie chcę 'spamować' ;p

 

Nie przyjrzałam się obiektom. Nie gram tak w Metka (ostatnio grałam 4h przez 2 dni i cóż, odechciało się ~.~), dokładnie nie pamiętam jakie obiekty są "Ymirowskie". Niestety, sama posiadam taki procesor, stąd moje pytanie. Jeżeli nie ma problemów przy AMD, to propsik za wykorzystanie ich obiektów w ten sposób, bo świetnie to wyszło :P Przynajmniej będzie można poczuć stary klimat Metina. Masz może screena tamy? @Shiveria.pl

Opublikowano

Bardzo ładnie prezentuje się na obrazkach, ale nienawidzę 'latania' po dużych miastach z jednego do drugiego NPC :P Do tego jak przyjdą sklepiki, RIP PC [*], chociaż chyba ma być mapa handlowa, to ok. Wszystkie obiekty są widoczne na procesorach AMD? Tak poza tym, świetna robota, długo zajęło ustawianie tego wszystkiego?

Trochę z dupy pytanie Paulino, bo nie ma tam ani jednego elementu który ewentualnie mógłby się nie pokazać na AMD.

Ymirowskie obiekty pokazują się zawsze ;p

QTIn6VZ.png

Opublikowano

Trochę z dupy pytanie Paulino, bo nie ma tam ani jednego elementu który ewentualnie mógłby się nie pokazać na AMD.

Ymirowskie obiekty pokazują się zawsze ;p

Oraz obiekt != npc z animacją.

 

Opublikowano

Niby fajnie to wyglada ale po co tak nasrane w tym m1?

 

 

 

 

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

 

 

 

 

Opublikowano

To zobaczysz jak ładnie gracza bedzie wypi******ć klienta jak wejda na ten serwer

 

Jeżeli tak się stanie - to zawsze gracz będzie miał możliwość wyboru słabszej wersji.   :)

 

Prosił bym też o odrobinę kultury. Jeżeli masz obiekcje co do naszych przemyśleń i rozwiązań, staraj się formułować swoje wypowiedzi bez widocznej inwektywy. 

Im więcej szacunku okażesz ludziom, tym większy oni okażą Tobie  ;)

 

 

 

Bardzo ładnie prezentuje się na obrazkach, ale nienawidzę 'latania' po dużych miastach z jednego do drugiego NPC :P Do tego jak przyjdą sklepiki, RIP PC [*], chociaż chyba ma być mapa handlowa, to ok. Wszystkie obiekty są widoczne na procesorach AMD? Tak poza tym, świetna robota, długo zajęło ustawianie tego wszystkiego?

 

 

Tutaj Ci odpiszę, bo nie chcę 'spamować' ;p

 

Nie przyjrzałam się obiektom. Nie gram tak w Metka (ostatnio grałam 4h przez 2 dni i cóż, odechciało się ~.~), nie pamiętam jakie obiekty są "Ymirowskie". Niestety, sama posiadam taki procesor, stąd moje pytanie. Jeżeli nie ma problemów przy AMD, to propsik za wykorzystanie w ten sposób starych obiektów, bo świetnie to wyszło :P

 

Jeżeli chodzi o rozmiar miast, to pozostał on taki sam - jedynie jinno oraz chunjo zostało powiększone o 10-15% z uwagi na większe obiekty (Zamek, Świątynia). 

 

95% obiektów pochodzą od Ymira. Te 5% to elementy technologii SpeedTree: 

 

 

 

 

 

 

 

Pomimo ilości obiektów i budynków miasta są skonstruowane tak,  aby były w nich wolne przestrzenie! :)

Opublikowano

Co jak co, ale te miasta mi sie bardzo podobają :D

Macie propsik ode mnie za tak ładne modyfikacje + za pomysły :D

Opublikowano

Jeżeli tak się stanie - to zawsze gracz będzie miał możliwość wyboru słabszej wersji.   :)

 

Prosił bym też o odrobinę kultury. Jeżeli masz obiekcje co do naszych przemyśleń i rozwiązań, staraj się formułować swoje wypowiedzi bez widocznej inwektywy. 

Im więcej szacunku okażesz ludziom, tym większy oni okażą Tobie  ;)

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o rozmiar miast, to pozostał on taki sam - jedynie jinno oraz chunjo zostało powiększone o 10-15% z uwagi na większe obiekty (Zamek, Świątynia). 

 

95% obiektów pochodzą od Ymira. Te 5% to elementy technologii SpeedTree: 

 

 

 

 

 

 

 

Pomimo ilości obiektów i budynków miasta są skonstruowane tak,  aby były w nich wolne przestrzenie! :)

A wasza administracja będzie zwracać pln za spalone karty graficzne po wejsciu do tego m1?

xD

55ce9518d0555918gen.png

Opublikowano

Najebanie tylu obiektów w mieście to samobójstwo.

 

Jeżeli ktoś to zrobi z rozsądkiem to wcale nie samobójstwo.Budynków nie jest jakoś bardzo wiele (nie jest najebane) więc nie bedzie lagów. ;) Budynki jako obiekty są inaczej odbierane przez gre niż NPC czy gracze więc nie będą powodowały takich lagów jak np tyle samo ustawionych NPC.

Opublikowano

no i co? co w tym fajnego?

może wyglądają nieco lepiej niż te oryginalne no ale proszę Was, to nadal chłam, wyglądają jakby robił je Mizune xD
 

Opublikowano

­Miazga, bardzo ładnie zrobione, aby czekać na start. :p

Opublikowano

 

ePeY4lG.png

 

 

Props! Podstawowe miasta to straszny syf robiony na odpieprz chyba.. 

W dodatku nie jest aż tutaj tyle obiektów, ja miałem u siebie więcej i nikt nie narzekał na lagi, w dodatku obiekty ymirowskie także..

 

Chciałbym zobaczyć miasta w pełnym rozmiarze bez ramek. :p

would u miss me? 1105814451671351221478.png

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...