Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak naprawić zmianę herbu w plikach by Mannik?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Pobrałem te pliki na dysk i bawiłem się nimi, szukałem bugów. I otóż znalazłem bug przez który nie zmienia się herb gildii.

Na czym polega ten bug? A na tym, że brakuje jednej tabeli w bazie danych gildii.

Przeprowadzę Was przez krótki poradnik.

 

1. Logujemy się do phpmyadmin'a.

2. Wchodzimi to bazy "guilds".

3. Klikamy "struktura".

4. Schodzimy scroll'em na sam dół strony i klikamy koło "dodaj jedną kolumnę po" (można wybrać po której tabeli ma być w rzędzie wyświetlana nowa tabelka).

5. Klikamy wykonaj.

6. Jako nazwę wpisujemy "coatofarms".

7. Jako typ tabeli wybieramy "text".

8. Długość/wartość tabeli wybieramy najlepiej 24, ale nie musimy podawać.

9. Jeżeli chcemy, aby zamiast domyślnego herbu na start był inny, no to wklepujemy tam wartość domyślnego herbu (jeżeli posiadamy), a jeżeli chcemy aby była domyśla wartość, to zostawiamy te pole bez zmian.

10. Klikamy wykonaj.

11. Cieszymy się naprawioną zmianę herbu.

 

LUB (sposób szybszy)

 

1. Logujemy się do phpmyadmin'a.

2. Wchodzimy do bazy "guilds".

3. Klikamy "SQL".

4. Wklejamy to: ALTER TABLE `guilds` ADD `coatofarms` TEXT NOT NULL AFTER `description`

5. Klikamy "Wykonaj".

6. Cieszymy się działającą zmianą herbu. :)

 

 

P.S Nie pogardzę lajkami.;)

Opublikowano

Proste :) w kodzie wystarczyło zauważyć "coatofarms"

ale za "tutorial" moge lajka dać

jak zacznę aktualizować swój serwer to skorzystam na pewno (nawet gdybym wcześniej nie widział tuta)

 

ps drugi sposób lepszy

Hejo

Opublikowano

Proste :) w kodzie wystarczyło zauważyć "coatofarms"

ale za "tutorial" moge lajka dać

jak zacznę aktualizować swój serwer to skorzystam na pewno (nawet gdybym wcześniej nie widział tuta)

 

ps drugi sposób lepszy

Wiem, że lepszy. Ale wiesz, Ci pro programiści co mają serwer i pisali skrypty od 0 napewno (nie) wiedzą co jest nie tak.;p

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...