Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Skrypt] xQuestSk - Wprowadź zadania na twój serwer


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

logo.png

 

 

 

Kilka słów od autora

 

Siemanko, nazywam się Karol mam 18 lat. W internecie możecie znaleźć mnie jako GlobooX bądź też globox99.

Od jakichś dwóch lat zajmuję się pisaniem skryptów w Skripcie. Powiem szczerze, że odkąd pamiętam chciałem zrobić

jakiś skrypt nie tylko dla siebie. Postanowiłem więc zrobić ten oto xQuestSk aby każdy mógł skorzystać z mojego dzieła.

Skrypt napisany z powodu zapotrzebowania na Questy na serwerze MinecraftPolska.Net

 

 

 

 

Opis skryptu

 

Skrypt o nazwie xQuestSk jest to skrypt dodający na Twój server Questy. Skrypt jest w pełni konfigurowalny, posiada swój config w którym dodaje się zadania oraz edytuje wyświetlane komunikaty.
Swój skrypt starałem się zrobić tak aby nawet "zielony" osobnik, który nie zna Skripta będzie mógł skorzystać z xQuestSk. Jest on zrobiony tak aby nie trzeba było edytować NIC w kodzie a jedynie w pliku konfiguracyjnym.

 

 

     Skrypt posiada aktualnie 3 rodzaje zadań.

 

craft - Należy scraftować jakiś itemek

mine - Należy wykopać jakiś itemek

kill - Należy zabić kogoś lub coś

 

 

Funkcje Skryptu

 

- W pełni konfigurowalny plik konfiguracyjny

- Możliwość zmiany wszystkich wyświetlanych komunikatów

- Różne rodzaje questów: Wykopanie, Skraftowanie, Zabicie

- Wykonywanie komend po ukończeniu zadania

- Sprawdzanie wykonanego zadania w czasie rzeczywistym 

       (Gracz nie musi potwierdzać wykonanego zadanie, wystarczy, że je wykona!)

- Zmienne, które wykorzystać można w swoich komunikatach, komendach itp

- Bardzo ale to bardzo mały skrypt (biorąc pod uwagę co on potrafi)

- Misje wyświetlane są w wirtualnym ekwipunku

- Konfigurowalna nazwa GUI menu zadań

- Konfigurowalna ilość wierszy w GUI

- Możliwość ustawienia odmiennego itemka dla wykonanej misji

- Możliwość ustawienia aż 54 różnych misji!

 

 
 

 

Kilka screenów

 

Wirtualne GUI z wykonaną już misją

 

s1.jpg

 

 

 

Wycinek z konfiguracji zadania (komendy wykonywane po ukończeniu zadania)

s2.jpg

 

 

 
Wycinek z konfiguracji zadania (opis zadania oraz typ)

s3.jpg

 

 
     Download
 
 
  xQuestSk v1.4 - Wersja Aktualna - (Z funkcją na JEDNO ZADANIE)
 
  xQuestSk v1.3 - Wersja Aktualna - (Bez funkcji na JEDNO ZADANIE)
 
  xQuestSk v1.2 - Pobugowana w h*j
 
  xQuestSk v1.1 - Wersja niezalecana
 
  xQuestSk v1.0 - Wersja niezalecana
 
     
      Skrypt wymaga dodatków: WildSkript oraz SkQuery

 

 

 

Changelog

 

17-07-2015  (xQuestSk v 1.4)  - kolejny Update tego samego dnia 32.png

     - Poprawa bugów

     - Dodanie funkcji na JEDNO wykonywane zadanie

   (np. Jeśli w configu znajduje się 5 zadań z celem "zabij gracza" to po zabiciu gracza

     statystyki do zadania naliczane będą TYLKO dla zadania, które jest wybrane przez gracza.
      Zadanie wybiera się klikając na ikonkę zadania w menu GUI)

 

 

17-07-2015  (xQuestSk v 1.3)

      - Poprawa wiadomości wysyłanych do gracza i servera po ukończeniu misji (Nie działały zmienne)

       - Dodanie zmiennej "_NAME_" jako nazwa Questa, może być wykorzystana w niektórych wiadomościach

      - Poprawa/dodanie opcji PLAYER w type zadania "kill" (Jeśli misja ma polegać na zabiciu gracza należy w ENTITY wpisać "player")

          !- ZALECAM UŻYWAĆ ZAWSZE NAJNOWSZYCH WERSJI! -!

 
 

17-07-2015  (xQuestSk v 1.2)

      - Dodanie opcji wymaganego przedmiotu podczas misji z zabiciem czegoś lub kogoś

        (Można ustawić czym gracz musi zabić przeciwnika, kiedy item nie jest wymagany wpisujemy "none")

      - Dodanie aliasów (q, quest, zadania, zad, xq)

      - Skrócenie kodu o jakieś 50% (Dodanie funkcji z WildSkript)

      - Poprawa bugow

 

15-07-2015  (xQuestSk v 1.1)

      - Dodanie komunikatów które wyświetlane są osobno dla gracza

         i osobno dla osoby, która wykonała zadanie.

 

15-07-2015  (xQuestSk v 1.0)

      - Pierwsze wypuszczenie skryptu

sygnaturka2.png

Opublikowano

Pierwszy raz widzę taki skrypt na Questy.

Gratulacje dla Autora.

 

Będziesz aktualizował skrypt?

1438614356923701010629.png
Opublikowano

Update xQuestSk v 1.1

  

 

15-07-2015  (xQuestSk v 1.1)

      - Dodanie komunikatów które wyświetlane są osobno dla gracza

         i osobno dla osoby, która wykonała zadanie.

sygnaturka2.png

Opublikowano
UPDATE



 


17-07-2015  (xQuestSk v 1.2)


      - Dodanie opcji wymaganego przedmiotu podczas misji z zabiciem czegoś lub kogoś


        (Można ustawić czym gracz musi zabić przeciwnika, kiedy item nie jest wymagany wpisujemy "none")


      - Dodanie aliasów (q, quest, zadania, zad, xq)


      - Skrócenie kodu o jakieś 50% (Dodanie funkcji z WildSkript)


      - Poprawa bugow



sygnaturka2.png

Opublikowano
UPDATE
 

17-07-2015  (xQuestSk v 1.3)

      - Poprawa wiadomości wysyłanych do gracza i servera po ukończeniu misji (Nie działały zmienne)

       - Dodanie zmiennej "_NAME_" jako nazwa Questa, może być wykorzystana w niektórych wiadomościach

      - Poprawa/dodanie opcji PLAYER w type zadania "kill" (Jeśli misja ma polegać na zabiciu gracza należy w ENTITY wpisać "player")

          !- ZALECAM UŻYWAĆ ZAWSZE NAJNOWSZYCH WERSJI! -!

 

 

UPDATE #2
 

 

17-07-2015  (xQuestSk v 1.4)  - kolejny Update tego samego dnia 32.png

     - Poprawa bugów

     - Dodanie funkcji na JEDNO wykonywane zadanie

   (np. Jeśli w configu znajduje się 5 zadań z celem "zabij gracza" to po zabiciu gracza

     statystyki do zadania naliczane będą TYLKO dla zadania, które jest wybrane przez gracza.
      Zadanie wybiera się klikając na ikonkę zadania w menu GUI)

sygnaturka2.png

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Fajny skrypcik, masz +. A serwer to najlepszy, mój ulubiony. Czy rowniez moglbym jakos wpomoc serwer skryptujac? Sory za bledy, pisze z telefonu ;). Mozliwe ze mnie pamietasz, pisalem na suppa, mialem 13/0 na tak/nie ale wycofalem i znowu chcialbym powrucic :).

Opublikowano

Dzię

 

Fajny skrypcik, masz +. A serwer to najlepszy, mój ulubiony. Czy rowniez moglbym jakos wpomoc serwer skryptujac? Sory za bledy, pisze z telefonu ;). Mozliwe ze mnie pamietasz, pisalem na suppa, mialem 13/0 na tak/nie ale wycofalem i znowu chcialbym powrucic :).

 

Dzięki, ale nie potrzebujemy skrypterów :)

sygnaturka2.png

Opublikowano

No szkoda a na supporta? 13/0 opini na tak to dużo, pisałem na sky blocka ale wycofałem bo zacząłem grać w gta więc opuściłem mc a chciałbym powrócić chociaż jako support. Chciałbym teraz bo forum nie działa a moje podanie z czego mi się wydaje było najlepsze, lecz wszyscy nie wypowiedzieli się w moim temacie bo po tygodniu zrezygnowałem. A skryptować na prawde bym nie mógł :)? Za darmo ;).

Opublikowano

Jak widzisz radzę sobie ze skryptami, nie potrzebuję nikogo, wolę pisać wszystko sam.
Jeśli chcesz SUPPORTA to zgłoś się na rekrutację.

sygnaturka2.png

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...