Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tutorial] Wgrywanie czcionki i zmiana jej wyglądu.


Try_X

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Autor ; Try_X

 

1. Pobieramy / Znajdujemy interesującą nas czcionkę ( Dlaczego znajdujemy ? Wyjaśnione na dole ! )

 

2. Wchodzimy na ścieżkę ( Patrz code )

 

Start -> Panel Sterowania -> Wygląd i Kompozycję -> Czcionki ( po prawej stronie patrz SS ) . 

 

I wklejamy tu czcionkę jak każdy inny plik ( Czcionkę = Plik Czcionki ) .

 

SS;

 

czcionkigdziewkleic.png

 

 

3. Cieszyć się nową czcionką :D

 

Tut nr. 2 !

 

Autor ; Try_X

 

 

1. Szukamy plik czcionki .

2. Kiedy go znajdziemy klikamy na niego PPM ( czyli "Prawy Przycisk Myszki ) .

3. Wybieramy GIMP (lub NotePad++ najlepiej NotePad++)

4. Powinna "wyskoczyć" nam lista liter , zmieniamy wg. własnych upodobań .

 

UWAGA !! - 
Najlepiej ,aby nie uszkodzić danej czcionki i innych jest otworzyć to w NotePad++ wybrać odpowiednią nam czcionkę zmieniać litery w czcionce którą edytujemy na czcionkę z NotePad++ . 
Jeśli w GIMP ,to tak samo tylko że czcionkę z GIMP. 

 

Wiem ,że to może być troszkę nie zrozumiałe ,ale można się domyślić :)

 

Dzięki wszystkim :)

 

Tutorial w pełni jest mój ! Zabrania się kopiowania bez mojej zgody . TYLKO DLA MPCFORUM !!

 

Pierwszy sposób odkryłem próbując dodać nowe listy do moda do Gothic .

 

A drugi sposób wtedy kiedy edytowałem pewną bardzo "denerwującą" czcionkę .

 

 

EDIT@@@

PRZYDATNE STRONKI !! :

 

 

1. Czcionki do Tutka ;

http://www.webpc.pl/czcionki/

 

2. -----

-----

Opublikowano

Whoa, dzięki, teraz moje życie stało się łatwiejsze...

PS Polecam www.DaFont.com

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Gość Mounthains
Opublikowano

wystarczyłoby napisać

 

START --> panel sterowania ->> czcionki -,-

Opublikowano

Jest takze inny sposob aczkolwiek Wchodzimy w gimpa -> Edycja -> preferencje -> Katalogi -> Czcionki i tam pisze gdzie się wgrywa czcionke wklejamy tam i resetujemy gimpa

Opublikowano

Tyle opisywania się o prosty sposób.

Ale fajny tut , bo często widziałem osoby , które nie wiedziały jak wgrać czcionke

Opublikowano

Możesz też napisać jak dodać nowe pędzle etc. do photoshopa/gimpa :>

 

Gimp :

 

1. Pędzle

C:Program files\GIMP-2.2\share\gimp\2.0\brushes\

pliki .gbr .vbr .abr

 

2.Desenie

 

C:Program files\GIMP-2.2\share\gimp\2.0\patterns\

pliki .pat

 

3.Gradienty

 

C:Program files\GIMP-2.2\share\gimp\2.0\gradients\

pliki .grr

 

To na tyle chyba :> nowym się przyda ...

e6988a408c5e33dc0b077b8.png

By EL_Mariaci

patrycek.png

Opublikowano

1. ReFresh .

 

2. A to nie jest tylko do Gimp 'a ,a Wy tu podajecie sposoby do Gimpa tylko i wyłącznie ;)

 

Dzięki za "+" 'ika :)

Gość Mounthains
Opublikowano

Możesz też napisać jak dodać nowe pędzle etc. do photoshopa/gimpa :>

 

Gimp :

 

1. Pędzle

C:Program files\GIMP-2.2\share\gimp\2.0\brushes\

pliki .gbr .vbr .abr

 

2.Desenie

 

C:Program files\GIMP-2.2\share\gimp\2.0\patterns\

pliki .pat

 

3.Gradienty

 

C:Program files\GIMP-2.2\share\gimp\2.0\gradients\

pliki .grr

 

To na tyle chyba :> nowym się przyda ...

 

 

pędzle do ps-a? Klikasz na pędzel lewym przyciskiem myszy i masz zainstalowane -,-

  • 1 rok później...
Opublikowano

Dzięki ! Super, tego szukałem.

Powoli, żegnam się z wami, moi kochani userzy <3

95% mówi samo za siebie, tyle starań żeby wbić te dzisiejsze 400 postów, pomagając zarobić te AŻ 53 lajki.

No cóż... Raczej już nie wrócę, tylko czekać na dodatkowe 5% od kochających mnie adminów, pozdrawiam all !

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...