Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy posiadanie wielu skryptów w 1 pliku zmniejsza zużycie procesora i RAMu?


FakaAkaKox

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy posiadanie 1 pliku, w którym jest wiele skryptów zmniejsza zużycie procesora i ramu ?

Straszę już forum od

20 CZERWCA 2015r.

Blaaaaaarg*

*Lubię Isaaca, opis Shoopu Da Whoopu

Opublikowano

Raczej tak,ponieważ tym większy rozmiar pliki to raczej większe obciążenie.

Odpowiedziałeś bardzo nie jasno.

 

  1. Skrypt aby się wykonać musi przekompilować się na kod Javy

Czyli im większy plik, tym dłużej trwa kompilacja, nawet jeżeli trwa ona o 0.4sek dłużej jest to różnica ponieważ 10graczy wykonujących jednocześnie akcję będzie miało opóźnienia

  1. Spowolniony skrypt to taki z dużą ilością zmiennych

Każda zmienna jak {poziom::%player%} czy {blok.pozycja.1} spowalnia skrypt.

Ponieważ skrypt musi odszukać w pliku bazy danych Excel daną wartość, zwrócić ją do kodu skryptu i skompilować się na kod Javy

  1. Nie czyszczenie rekordów bazy danych

Warto dodać licznik, który po określonym czasie wyczyści dane nieaktualnych graczy.

Czyli zmniejszy ilość danych w bazie danych, jest to dobra opcja ponieważ jeżeli nagle przestanie grać 100graczy to masz 100*ilość zmiennych mniej linii co znacznie przyspieszy wyszukiwanie danych przez skrypty

 

 

Tak więc, większy plik nie zmniejszy lagów a może je dodać, najlepiej jakbyś nnapisał ile masz tam zmiennych i jaki to skrypt

Dość nudnego trybu gry!


Pomyśl zanim stworzysz kolejną kopię kopii

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngFakaAkaKox To nic ci nie, nie dasz rady zrobić skryptów wszystkich w jednym pliku, ponieważ gdy dodasz zmienne to będzie ci pisało że skrypt jest napisany źle pomimo że bedzie napisany dobrze itp najlepiej jest robić skrypty z mniejszymi ilościami zmiennych typu {global} = 0 {global.%player%} = 0 jeśli ich będziesz miał mało to twoja wydajność serwera znacznie się poprawi,


Opublikowano

Nie wykorzystuję zmiennych, bo się na tym nie znam

Straszę już forum od

20 CZERWCA 2015r.

Blaaaaaarg*

*Lubię Isaaca, opis Shoopu Da Whoopu

Opublikowano

Gdy wszystkie skrypty z komendami lub eventami zostaną połączone w 1 może to nawet bardziej obciążyć Twój serwer...

Jeżeli używasz same komendy bez loopów, eventów no to możesz połączyć pare skryptów.

Typowy serwer minecraft...


ExPcJyI.png


 


Posty:


10/50/100/500/1000

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...