Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dwa światy, a obciążenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Nowicjusz
Opublikowano

tak

 

wyjasnienie dla pewnego zjebanego moderatorka 

2 swiaty = 2 razy wiecej danych = wieksze obicazenie 

Opublikowano

Tak, kolejne światy obciążają serwer.

Zależy też to od jego wnętrza, tzn. świat pusty, taki jak mają np. skyblocki w znacznie mniejszym stopniu obciąża serwer, niż ten z normalną strukturą generowania.

logo8.png


 


Niedługo...

Opublikowano

chce mieć dwa naturalnie wygenerowane światy. 

jeden trochę mniejszy, drugi większy.

 

a może ktoś dokładniej opisać, co jest w jakim stopniu pod większym obciążeniem ? 

procesor ? ram? łącze ?

 

i ile osób by pociągnęła przy dwóch światach taka maszynka do beta testów serwera

3gb ramu

2x 2,5 ghz procesor

200Mbit łącze

Opublikowano

chce mieć dwa naturalnie wygenerowane światy. 

jeden trochę mniejszy, drugi większy.

 

a może ktoś dokładniej opisać, co jest w jakim stopniu pod większym obciążeniem ? 

procesor ? ram? łącze ?

 

i ile osób by pociągnęła przy dwóch światach taka maszynka do beta testów serwera

3gb ramu

2x 2,5 ghz procesor

200Mbit łącze

Przypisz sobie 125mb ram na jednego gracza i ok 1.5gb ram na pluginy i światy. Oblicz.

logo8.png


 


Niedługo...

Opublikowano

Jeśli zastosujesz odpowiednie pluginy to nie powinno ci lagować przy 10-20 online

Ja prowadze serwer mam 32gb ram, intel xeon 3.1 i 10gb dysku

Przy dużych ilościach Online u mnie w ogóle nie laguje.

Opublikowano

@ellanore

nie za duzo ramu liczysz jak na pluginy i swiaty ?

przez 3 miesiące mam 1gb ramu i robie na tym serwer. jak siedze na serwie to jest około 400 wolnego ramu

 

 

 

@Wedkarz_112

powiedz mi gdzie kupujesz serwer ?

i ile rdzeniowego masz xeona ?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...