Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić format czatu (ogólnie to prefix) w Javie z PermissionsEx? (Bez Essentiala!)


Kenix97

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Nie używam Essentials, tylko próbuję zrobić w małym pluginie format czatu lecz nie wiem jak brać prefix z PermissionsEx. Przypominam tylko, że jestem początkującym w Javie.

Opublikowano

Ja Ci dałem zebys vaultem zrobił, bo pierwszy mi do głowy przyszedł.

 

W Main (nie wiem jak główną klase nazywasz) dajesz :

public static Permission perm;


te on load, on disable itd

	private boolean checkPerm(){
		RegisteredServiceProvider<Permission> ecop = Bukkit.getServer().getServicesManager().getRegistration(Permission.class);
		if(ecop == null) return false;
		perm = ecop.getProvider();
		if(perm == null) return false;
		return true;
	}


potem 

	public static String getGroup(Player p){
		
		String group = perm.getPrimaryGroup(p);
		return group;
	}

I potem w listenerze:

	@EventHandler
	public void onChat(AsyncPlayerChatEvent e){
		
		if(Main.getGroup(e.getPlayer()).equals("Gracz")){
			e.setFormat(ChatColor.GRAY + "[GRACZ] " + ChatColor.AQUA + e.getPlayer().getName() + ChatColor.GRAY + " : " + e.getMessage());
		}
	}

Mysle, że zadziała. Sam w Javie jestem jeszcze słaby

 

Tym twoim sposobem bedzię:

@EventHandler
public void onChat(AsyncPlayerChatEvent e){
     e.setformat("%prefix% " + e.getPlayer() + " : " + e.getMessage());

//tylko nie wiem czy ten prefix podmieni :/
} 
Opublikowano

@zychu151 Wymyśliłem trochę inny sposób. Zamiast się użerać to zrobiłem prostą komendę /setrank, ale twoja pomoc też się bardzo przyda. Dzięki :)

//Do zamknięcia!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...