Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaką wersję gry kupić, jaki serwer - podstawowe pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema wszystkim! Ostatnio zacząłem grę na priv serwerze WoWa i nawet mi się giera spodobała, ale mam parę pytań:

1. Jaką wersję kupić? Czy jest jakakolwiek różnica w zawartości między tym https://cdp.pl/world-of-warcraft.html a tym https://eu.battle.net/shop/pl/product/world-of-warcraft ?

2. Czy mając opanowany angielski na poziomie niepełnym podstawowym(lekko mówiąc nie skumam nic z tej gry) dam radę to wszystko jakoś ogarnąć i cieszyć się z gry?
3. Boję się tych wszystkich skilli - dużo ich strasznie, jak ludzie grają to wszystkie je ogarniają i wiedzą co każdy robi? Bo na tym privie to klikam co popadnie w sumie.
4. Jeżeli już zacznę grę to jaki serwer wybrać? Tak, żeby było najwięcej ludzi PL(żeby w razie czego, znaleźć kogoś do gry) no i żebym nie był bity cały czas(PvP czy PvE?).
5. Czy privy i globala w WoWie można porównać do Metina i jego privów? Bo z Metinem to mam tak, że na privach grało mi się przyjemnie, a na PLa nigdy nie wrócę :) Za ciężko i za dużo kombinowania. Czy tak samo jest w WoWie?

Z góry dzięki za odpowiedź, no i liczę, że mi szybko pomożecie ;)

Opublikowano

Siema wszystkim! Ostatnio zacząłem grę na priv serwerze WoWa i nawet mi się giera spodobała, ale mam parę pytań:

 

1. Jaką wersję kupić? Czy jest jakakolwiek różnica w zawartości między tym https://cdp.pl/world-of-warcraft.html a tym https://eu.battle.net/shop/pl/product/world-of-warcraft ?

2. Czy mając opanowany angielski na poziomie niepełnym podstawowym(lekko mówiąc nie skumam nic z tej gry) dam radę to wszystko jakoś ogarnąć i cieszyć się z gry?

3. Boję się tych wszystkich skilli - dużo ich strasznie, jak ludzie grają to wszystkie je ogarniają i wiedzą co każdy robi? Bo na tym privie to klikam co popadnie w sumie.

4. Jeżeli już zacznę grę to jaki serwer wybrać? Tak, żeby było najwięcej ludzi PL(żeby w razie czego, znaleźć kogoś do gry) no i żebym nie był bity cały czas(PvP czy PvE?).

5. Czy privy i globala w WoWie można porównać do Metina i jego privów? Bo z Metinem to mam tak, że na privach grało mi się przyjemnie, a na PLa nigdy nie wrócę :) Za ciężko i za dużo kombinowania. Czy tak samo jest w WoWie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź, no i liczę, że mi szybko pomożecie ;)

  1. Na cdp.pl masz wersję fizyczną. Jeżeli chcesz na półkę położyć, najlepsze rozwiązanie. Cenowo podobnie. Może różnica 5 zł.
  2. Oczywiście, że sobie poradzisz. Interfejs intuicyjny, masz pomocnika do robienia zadań. Będzie dobrze.
  3. Na globalu jest inaczej. Są bardziej przystępne. Wraz z poziomem się odblokowują i twoja rola sprowadza się do odpowiedniej rotacji, tylko.
  4. Jest to w forumowym FAQ. Burning Legion, najwięcej Polaków w Hordzie. Zaś na Defias Brotherhood w Ally. Oba sererwy pvp. Mało razy spotkałem się z tzw. hunceniem.
  5. Jak zagrasz na globie, to raczej nie będziesz chciał wracać na privy. Społeczność, support, czy cokolwiek innego to jak all inclusive dla wczasowicza.
Opublikowano (edytowane)

Dobra, czyli zdecydowane - kupuję wersję z cdp.pl(jeżeli faktycznie różni się tylko formą, będzie na półce). Mam tylko pytanko - która wersja będzie korzystniejsza i czy się tak da, nie ma żadnych ograniczeń pod tym względem.
1. Zapoznać się z postaciami i na tej, która mi się spodoba nabić 20lv(na starter edition) i wtedy wpisać kod/zrobić upgrade. Teoretycznie jest to korzystniejsze, bo ten 20lv wbijam nie tracąc tego miesiąca z abonamentu czyż nie? Tylko czy się tak da? Czy nic nie stracę przez to?
2. Kupić już dzisiaj za 7,5 euro w battle.net WoWa i grać od razu na full wersji?

I tu jeszcze pytanko:
1. Łatwo znaleźć na tych serwerach, co podałeś ludzi chętnych do gry? Dodam, że znajomych co grają w takie gry nie mam, a z kimś zawsze raźniej ;)
2. Jeżeli wszystko będzie fajnie, pięknie od razu kupować dodatek WoD? Czy poczekać, aż wbiję na jakiejś postaci 90lv i wtedy zdecyduję czy warto czy nie? PS. Teraz jest jakaś promocja na ten dodatek, także tego ;)

 

Jak na razie to tyle z pytań i dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie tematem ;)
Jeżeli nie będzie problemu, aby na 20lv wpisać kod z tej wersji z cdp.pl to prawdopodobnie dzisiaj ją zamówię i do czasu, aż przyjdzie pogram na starterze ;)

#EDIT:
Chyba jedno z najważniejszych pytań jeszcze, bo aktualnie siedzę na 6mb internecie(tragedia) i jakoś w 4h udało mi się pobrać 16gb WoWa i mam już status "OPTIMAL" - czyli można grać ;)
3. Czy jeżeli kupię WoWa(wiadomo te wszystkie dodatki się aktywują) - to będę musiał jeszcze coś pobierać? Kolejny ogromne ilości GB? Jeżeli tak, to czy jak kupię pudełkową wersję to też będę musiał ściągać, czy może jednak na płytkach będą?

Edytowane przez WheTWhaT
Opublikowano

Dobra, czyli zdecydowane - kupuję wersję z cdp.pl(jeżeli faktycznie różni się tylko formą, będzie na półce). Mam tylko pytanko - która wersja będzie korzystniejsza i czy się tak da, nie ma żadnych ograniczeń pod tym względem.

1. Zapoznać się z postaciami i na tej, która mi się spodoba nabić 20lv(na starter edition) i wtedy wpisać kod/zrobić upgrade. Teoretycznie jest to korzystniejsze, bo ten 20lv wbijam nie tracąc tego miesiąca z abonamentu czyż nie? Tylko czy się tak da? Czy nic nie stracę przez to?

 

Jak najbardziej sie tak da, ale wbicie 20 lv na globalu to kwestia 3h... Exp na globalu jest tak ułatwiony, że 90 przy "ograniu" i wiedzy wbija sie 2/3 dni. Jesli oczywiscie chcesz zaoszczedzic sobie te kilka godzin z abonamentu, mozesz jak najbardziej wbic 20 lv na starterze i potem dopiero upgradowac konto. 

2. Kupić już dzisiaj za 7,5 euro w battle.net WoWa i grać od razu na full wersji?

 

Kupujac z cdp.pl wersje pudełkową licz się z tym, że będziesz musiał czekac na jego dostawe i zagrasz dopiero kiedy kurier zapuka do Twojego domu... kupujac BC z battle net płacisz aż 1 zł wiecej, ale grasz od razu...

 

I tu jeszcze pytanko:

1. Łatwo znaleźć na tych serwerach, co podałeś ludzi chętnych do gry? Dodam, że znajomych co grają w takie gry nie mam, a z kimś zawsze raźniej ;)

 

Sama gram na Burning Onion pfff... Burning Legion nie wiem jak jest na tym drugim Defias Brotherhood, ale na BLu wygląda to tak ze Polacy to grubo 80% serwera a wiekszosc gildii jest Polska. Zaczynajac gre dojdziesz sobie do jakiejs gildii jako "social" i napewno wkrecisz sie w towarzystwo i znajdziesz ziomeczków, a jesli jedna gildia Ci nie podpasuje to zawsze mozesz szukac innej, pole manewru jest ogromne, bo gildie ciagle dzień i w nocy reklamują się na chacie ze zapraszaja w swoje szeregi...

2. Jeżeli wszystko będzie fajnie, pięknie od razu kupować dodatek WoD? Czy poczekać, aż wbiję na jakiejś postaci 90lv i wtedy zdecyduję czy warto czy nie? PS. Teraz jest jakaś promocja na ten dodatek, także tego ;)

 

Jeśli jestes zdecydowany, że bedziesz grac w WoW'a to kup póki jest na przecenie, ale jak nie jesteś pewny to lepiej wbij sobie na jakiej postaci 90 lv i wtedy sie zdecyduj żeby nie wyrzucić pieniedzy w bloto... Bo z WoD'em i tak nie dostajesz dodatkowego czasu gry, wiec kupic go mozeszw kazdej chwili, a zapewnia Ci on zabawe po 90lv, przed 90 nic Ci tak naprawde nie daje.

 

Jak na razie to tyle z pytań i dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie tematem ;)

Jeżeli nie będzie problemu, aby na 20lv wpisać kod z tej wersji z cdp.pl to prawdopodobnie dzisiaj ją zamówię i do czasu, aż przyjdzie pogram na starterze ;)

 

Polecamy sie na przyszlość <3

 

#EDIT:

Chyba jedno z najważniejszych pytań jeszcze, bo aktualnie siedzę na 6mb internecie(tragedia) i jakoś w 4h udało mi się pobrać 16gb WoWa i mam już status "OPTIMAL" - czyli można grać ;)

3. Czy jeżeli kupię WoWa(wiadomo te wszystkie dodatki się aktywują) - to będę musiał jeszcze coś pobierać? Kolejny ogromne ilości GB? Jeżeli tak, to czy jak kupię pudełkową wersję to też będę musiał ściągać, czy może jednak na płytkach będą?

 

Nic dodatkowego nie bedziesz musiał sciagac/aktualizowac, jesli teraz pobierzesz gre z battlenet masz już na komputerze wszystkie patche, mapy, a wykupienie dodatków tylko odblokowuje do nich dostep. Cos w stylu masz w domu 10 pokojów każdy z nich fizycznie jest w domu, ale zeby do jakiegos wejsc potrzebujesz klucza. :DD

 

 

 

3KIpGJ1.gif

Opublikowano

Dobra już chyba wszystko wiem co do płatności ;) Dzisiaj/jutro kupuje z battle.net. Mam tylko pytanie co do levelowania. Jestem w jakiejś lokacji dajmy na to 1-10lvl, wbilem tam10lvl, ale mam dostępnych jeszcze parę questow. Opłaca się je cisnac dalej czy lecieć na kolejny region w tym wypadku 10-20? Oczywiście dziękuję za odpowiedzi te dotychczasowe i każde następne ;)

Opublikowano

Dobra już chyba wszystko wiem co do płatności ;) Dzisiaj/jutro kupuje z battle.net. Mam tylko pytanie co do levelowania. Jestem w jakiejś lokacji dajmy na to 1-10lvl, wbilem tam10lvl, ale mam dostępnych jeszcze parę questow. Opłaca się je cisnac dalej czy lecieć na kolejny region w tym wypadku 10-20? Oczywiście dziękuję za odpowiedzi te dotychczasowe i każde następne ;)

Prawdziwa gra zaczyna się dopiero później. Jeżeli stawiasz nacisk na historię(lore), to rób pozostałe zadania. Jeżeli w jakimś stopniu nie skupiasz się na tym aspekcie, to możesz śmiało odpuścić. Na tzw. end game możesz urozmaicać sobie rozgrywkę tymi zadaniami.

Opublikowano

Lepiej leciec na kolejna lokacje, a jesli chcesz jeszcze szybciej levelowac to robisz questy + zapisujesz sie na dungeon finder od 15 lv, bo na instach masz tez questy za ktore jest masa expa, ale jesli grasz dps'em to czas szukania grupy sie wydluza, jako tank znajduje praktycznie instant...

3KIpGJ1.gif

Opublikowano

Rozumiem. W razie wszelakich pytań zgłaszam się do Was ;) jaki zestaw polecacie do Taurena Paladina? Broń dwureczna, może jedno i tarcza?Jakich statystyk szukać w itemach? Strength i coś jeszcze? Co mi niepotrzebne?

Opublikowano

Rozumiem. W razie wszelakich pytań zgłaszam się do Was ;) jaki zestaw polecacie do Taurena Paladina? Broń dwureczna, może jedno i tarcza?Jakich statystyk szukać w itemach? Strength i coś jeszcze? Co mi niepotrzebne?

Polecam stronę:

To jest ukryta treść, proszę
To jest ukryta treść, proszę
To jest ukryta treść, proszę

Trzy możliwe ścieżki rozwoju. Chcesz inne informacje o klasach, to też skorzystaj z tej strony.

Opublikowano (edytowane)

Byłem tam wcześniej, ale nie zauważyłem Stat Priority ;) Dzięki bardzo! Trochę lipa będzie z talentami bo po angielsku, ale dam radę ;P Jak na razie wszystko wiem i latam aktualnie sobie po jakimś regionie 10-20 i robię questy ;) W jakieś 2,5h wbiłem dopiero 12lv także trochę ta gra mi zajmie ;> Aa jeszcze pytanko, co po miesiącu? Skończy mi się abonament i co dalej? Co kupić, skąd i ile to kosztuje?

#EDIT:
Tylko nie mówcie, że coś takiego: http://www.fabrykakluczy.pl/game/world-of-warcraft-2/prepaid-60-dni-eu-wow-cdkey-klucz-12.html nie da rady na 30dni i taniej? Ponoć jest opcja ze sklepu Blizzarda? Ile ksoztuje?

Edytowane przez WheTWhaT
Opublikowano

30 dni nie opłaca sie bo kosztuje kolo 50 zł....

a 60 dni kosztuje ok. 80 zł...

Jest jeszcze opcja za golda w grze okolo 40-50k golda za 30 dni gry.

3KIpGJ1.gif

Opublikowano (edytowane)

Trochę pograłem i narodziło się jeszcze parę pytań ;) Aktualnie mam 22lv(słabo to levelowanie mi idzie chyba) i chodzę sobie na te dungeony. Przez ten czas co grałem podnosiłem cały czas wszystkie itemy z każdego moba, nieważnego co to było - potem to sprzedawałem(chodzi mi o itemy za parę tych silverowych coinsów, czy nawet brązowych), no i tu się zastanawiam czy jest sens zbierania tego? Czy brać tylko to, co jest przydatne dla mnie(dobre EQ). Kolejna sprawa to rzeczy z dopiskiem "Crafting Reagent", są mi do czegoś potrzebne? I ostatnia rzecz to profesje - jakie polecacie dla paladyna? Myślałem nad kowalstwem i enchatingiem, choć nie wiem czy to dobry pomysł(?). Jak już je będę miał jak je rozwijać? Z góry dziękuję i lecę grać dalej ;)

#EDIT:
Gildii lepiej szukać już w okolicach 90lv czy już na 20 warto spróbować?

Edytowane przez WheTWhaT
Opublikowano

Trochę pograłem i narodziło się jeszcze parę pytań ;) Aktualnie mam 22lv(słabo to levelowanie mi idzie chyba) i chodzę sobie na te dungeony. Przez ten czas co grałem podnosiłem cały czas wszystkie itemy z każdego moba, nieważnego co to było - potem to sprzedawałem(chodzi mi o itemy za parę tych silverowych coinsów, czy nawet brązowych), no i tu się zastanawiam czy jest sens zbierania tego? Czy brać tylko to, co jest przydatne dla mnie(dobre EQ). Kolejna sprawa to rzeczy z dopiskiem "Crafting Reagent", są mi do czegoś potrzebne? I ostatnia rzecz to profesje - jakie polecacie dla paladyna? Myślałem nad kowalstwem i enchatingiem, choć nie wiem czy to dobry pomysł(?). Jak już je będę miał jak je rozwijać? Z góry dziękuję i lecę grać dalej ;)

 

#EDIT:

Gildii lepiej szukać już w okolicach 90lv czy już na 20 warto spróbować?

Spróbuj poszukać już teraz. Oczywiście nie masówki, ponieważ źle na tym wyjdziesz. Co do plecaka, zbieraj wszystko jeżeli masz craftowane bagi.  Jeżeli nie, to tylko najdroższe. Co do materiałów, to idzie na nich zarobić. Na małym poziomie zwłaszcza na składnikach do tailoringu.(cloth itp.)

Opublikowano

imo opłaca sie zbierać tylko itemy 1g +.

z matsów to chyba tylko na cloth'ah mozna cos zarboić chociaz i tak nie są to kokosy... Zakladam ze masz te bagi 6 slotowe, a one nie ułatwiaja Ci zbierania całego syfu... Tak wiec wydaje mi sie ze lepiej nie zbierac nic, bo i tak na poczatku golda nie potrzebujesz - wszystko masz z questów, a potem to 2k golda na jednym raidzie robisz...

 

< jesli potrzebujesz bagi albo troche pomocy finansowej [ only Burning Legion ] to napisz na pw ^^ >

3KIpGJ1.gif

Opublikowano

Gildia znaleziona, super ludzie - jeden z nich załatwił nawet jakiegoś RaFa(co prawda kombinowania było i pisania z GMem), ale jutro zaczynamy levelowanie z 300% expem ;) Co do bagów to mam 4-6 slotowe ;/ Także Isuribi zwrócę się do Ciebie na PW. W razie kolejnych pytań będę pisał tutaj. Dzięki za pomoc ;)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Zbieraj wszystko z mobów i sprzedawaj u Vendora lub u AH. Dobrym sposobem jest jeszcze zbieranie rzeczy i sprzedawanie je innym graczom. Np dropnęło ci item dla warriora to możesz go za kasę sprzedać, co jest dosyć opłacalne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...