Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Którą myszkę wybrać? x740 vs x747 - jaka różnica?


PaTrOL *DG*

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Którą myszkę wybrać? x740 vs x747 - jaka różnica jest pomiędzy tymi dwoma myszkami? jedna x740, druga x747 więc jednak czymś się różnią.

http://allegro.pl/mysz-dla-graczy-a4tech-x7-xl-740k-x740-3600dpi-i5135917506.html

czy

http://allegro.pl/a4tech-xgame-x7-x747-laser-oscar-blue-3600dpi-dzis-i5054916055.html

Mysz x740 i x747 ma podobno sensor avago9500, gdzie do CS idealnie by mi pasowała, jednak na tej aukcji pisze, że x740 ma sensor jest laserowy(na innych aukcjach też piszę, że ma optyczny więc sam już nie wiem, raz optyczny raz laserowy, wkręcają ludzi czy jak?) a na x747, że optyczny. Spora różnica ?

 

Nie piszczcie, że te myszki to gówna, takie odpowiedzi będą nagradzane banem, jeden kolega ma tą myszkę a drugi ma tą i obaj polecają swoje, nie wiem którą.

 

Jeżeli możecie to poczytajcie specyfikacje obu myszek na aukcjach co podałem lub gdzieś indziej na internecie (np. ceneo-->informacje o produkcie).

 

Jedną z tych myszek będę kupował jakoś za tydzień, proszę o doradzenie, tak jak mówiłem nie chcę odpowiedzi typu "te myszki to gówna, nie bierz ich, w takiej cenie wybierzemy Ci lepszą" będą nagradzane reportem.

 

Pozdrawiam! :)

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Wydaje mi się, że różnicy między dwoma nie ma, bodajże x740 ma dodatkowo ciężarki w myszce. Naprawdę ciężko Ci doradzić, bo tak jak mówię, prawie niczym się nie różnią, ale osobiście wybrałbym x740, gdyż ma te ciężarki i możesz sobie dobrać pod siebie, czy wolisz cięższą, czy lżejszą mysz. :)

Opublikowano

Wydaje mi się, że różnicy między dwoma nie ma, bodajże x740 ma dodatkowo ciężarki w myszce. Naprawdę ciężko Ci doradzić, bo tak jak mówię, prawie niczym się nie różnią, ale osobiście wybrałbym x740, gdyż ma te ciężarki i możesz sobie dobrać pod siebie, czy wolisz cięższą, czy lżejszą mysz. :)

A sensor? Jedna ma optyczny a druga laserowy, spora różnica w grach typu cs?

 

btw. x747 też ma ciężarki.

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Do cs zdecydowanie są myszki optyczne.

Dzieje się to dlatego że podstawowe ruchy w cs;go są  krótkie, dokładne i muszą byc bardziej precyzyjne 

Opublikowano

Do cs zdecydowanie są myszki optyczne.

Dzieje się to dlatego że podstawowe ruchy w cs;go są  krótkie, dokładne i muszą byc bardziej precyzyjne 

myszka x740 ma laserowy, natomiast x747 ma optyczny, czyli lepiej optyczny, tak?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Jak najbardziej, możesz sobie nawet poszukać jakie myszki mają pro gracze, to większość ma optyczne 

Opublikowano

Jak najbardziej, możesz sobie nawet poszukać jakie myszki mają pro gracze, to większość ma optyczne 

Ok, a wiesz może, czy ta myszka x747

link do niej:

http://allegro.pl/a4tech-xgame-x7-x747-laser-oscar-blue-3600dpi-dzis-i5054916055.html

ma sensor avago9500(podobno najlepszy, wszyscy piszą, że ma taki sensor ale w opisie aukcji nic o tym nie widzę.

Ma ona odważniki dzięki czemu można dostosować wagę myszki, ma 7 przycisków gdzie mi się przyda, dlatego mi się podoba + kolega ją ma, poleca ją.

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Po pierwsze nie pisze, tylko jest napisane. Po drugie od straszenia to są duchy.

a4tech xgame x7 x747 ma sensor avago9500, ale po prostu nie lubią się chwalić takimi smaczkami jakie oferują chińczyki. Dlatego pozostawiają to do oceny innym.

Opublikowano

Po pierwsze nie pisze, tylko jest napisane. Po drugie od straszenia to są duchy.

a4tech xgame x7 x747 ma sensor avago9500, ale po prostu nie lubią się chwalić takimi smaczkami jakie oferują chińczyki. Dlatego pozostawiają to do oceny innym.

Znowu Ty, tęskniłem kochana <3

Nie napisałem nigdzie, że coś jest straszne itp xD

 

Czyli x747 ma avago9500, dlatego nie piszą o tym w opisie myszki, bo to jest standard w tej myszce, tak?

Reasumując ta myszka będzie dobra z tym sensorem do cs? Chodzi mi o szybkie ruchu w grze typu zrobić obrót o 180 stopni gdy ktoś mnie atakuję z tyłu.

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Znowu Ty, tęskniłem kochana <3

Nie napisałem nigdzie, że coś jest straszne itp xD

 

Czyli x747 ma avago9500, dlatego nie piszą o tym w opisie myszki, bo to jest standard w tej myszce, tak?

Reasumując ta myszka będzie dobra z tym sensorem do cs? Chodzi mi o szybkie ruchu w grze typu zrobić obrót o 180 stopni gdy ktoś mnie atakuję z tyłu.

Też tęskniłem <3 :**

Tak, to jest standard dlatego nie jest napisane ! Jeżeli chcesz robić 180 stopni ustawiasz 3600Dpi i robisz nawet 3x180, w zależności od tego na jakim dpi lubisz grać, nie zapomnij również o dobrej podkładce, no chyba, że takową już posiadasz :) Pozdrawiam !

Opublikowano

Też tęskniłem <3 :**

Tak, to jest standard dlatego nie jest napisane ! Jeżeli chcesz robić 180 stopni ustawiasz 3600Dpi i robisz nawet 3x180, w zależności od tego na jakim dpi lubisz grać, nie zapomnij również o dobrej podkładce, no chyba, że takową już posiadasz :) Pozdrawiam !

Mam jakąś podkładkę od esperanzy, dobrze mi się na niej gra, nie chce robic 3600dpi zeby nie zrobic 9000 stopni tylko na najmniejszym dpi(ta myszka x747 to chyba 400dpi) zrobic 180 stopni po podkladce, nie za szybko ani nie za wolno, na mojej obecnej myszce modecoma za 50 zł robię obrot o 180 stopni to celownik(sensor) w grze mi ucieka po calym ekranie(przez szybki ruch myszki, nawet 10 stopni szybki ruch i po całym ekranie mi lata) przez co przeciwnik 100% mnie zabije z tyłu, dlatego chcę kupić myszkę, przy której zrobie normalnie 180 i zdążę go zabić.

 

Nie wiem jak to wytłumaczyć z tym, że lata mi po całym ekranie, musiałbyś to jakoś widzieć, chyba, że wiesz lub domyślasz się o co mi chodzi :)

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Mam jakąś podkładkę od esperanzy, dobrze mi się na niej gra, nie chce robic 3600dpi zeby nie zrobic 9000 stopni tylko na najmniejszym dpi(ta myszka x747 to chyba 400dpi) zrobic 180 stopni po podkladce, nie za szybko ani nie za wolno, na mojej obecnej myszce modecoma za 50 zł robię obrot o 180 stopni to celownik(sensor) w grze mi ucieka po calym ekranie(przez szybki ruch myszki, nawet 10 stopni szybki ruch i po całym ekranie mi lata) przez co przeciwnik 100% mnie zabije z tyłu, dlatego chcę kupić myszkę, przy której zrobie normalnie 180 i zdążę go zabić.

 

Nie wiem jak to wytłumaczyć z tym, że lata mi po całym ekranie, musiałbyś to jakoś widzieć, chyba, że wiesz lub domyślasz się o co mi chodzi :)

Wiem o co chodzi, z tą myszką raczej takich problemów nie będziesz mieć. Widzę, że chcesz jak profesjonalny gracz na malutkim dpi bo zaledwie 400, może i dobrze ale na takim małym dpi, to i potrzebna duża podkładka, żeby ta myszka mogła swobodnie się po całej jej powierzchni poruszać, i abyś od środka aż do krawędzi mógł zrobić spokojnie obrót o 180 stopni. 

Opublikowano

Wiem o co chodzi, z tą myszką raczej takich problemów nie będziesz mieć. Widzę, że chcesz jak profesjonalny gracz na malutkim dpi bo zaledwie 400, może i dobrze ale na takim małym dpi, to i potrzebna duża podkładka, żeby ta myszka mogła swobodnie się po całej jej powierzchni poruszać, i abyś od środka aż do krawędzi mógł zrobić spokojnie obrót o 180 stopni. 

Mam własny klan, jutro gramy przeciwko INSHOCK na fantasy expo, wygraliśmy już pierwszy mecz.

Inshocki są ez do rozjeb*nia.

Może nie na 400dpi a na 800dpi(obecnie mam 800 w tej myszcze, jest to u niej najmniejsze dpi).

Mogę grać i na 400dpi ale zwiększę po prostu czułość w grze, ew. 800 dpi i taka sama czulosc, chodzi mi o przyciski i  najbardziej to o sensor, w sumie  wiecej przyciskow by mi się mocno przydało też ;)

Jak najbardziej, możesz sobie nawet poszukać jakie myszki mają pro gracze, to większość ma optyczne 

Masz rację, każda myszka graczy to optyczna, gdy wyszykuję myszkę na internecie np. get_righta, pashy bądź kennyS to mają optyczne, jednak masz rację, dzięki wielkie, ważne info dla mnie :)

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Mam własny klan, jutro gramy przeciwko INSHOCK na fantasy expo, wygraliśmy już pierwszy mecz.

Inshocki są ez do rozjeb*nia.

Może nie na 400dpi a na 800dpi(obecnie mam 800 w tej myszcze, jest to u niej najmniejsze dpi).

Mogę grać i na 400dpi ale zwiększę po prostu czułość w grze, ew. 800 dpi i taka sama czulosc, chodzi mi o przyciski i  najbardziej to o sensor, w sumie  wiecej przyciskow by mi się mocno przydało też ;)

Będę trzymał kciuki, abyście ich r*******i do 0 :)

Skoro najmniejsze dpi to 800 w tej myszce, to sobie wyobraź jaki ciulowy sensor maiła, że nie pozwalała na mniejszą rozdzielczość, mówi się im mniejsze dpi tym większa precyzja, może i coś w tym jest. Pamiętaj tylko, żeby na nowej myszce trochę pograć wcześniej, aby się twoja rączka przyzwyczaiła, abyś ładnie kosił cebulaków na ffa. ^^

Opublikowano

Będę trzymał kciuki, abyście ich r*******i do 0 :)

Skoro najmniejsze dpi to 800 w tej myszce, to sobie wyobraź jaki ciulowy sensor maiła, że nie pozwalała na mniejszą rozdzielczość, mówi się im mniejsze dpi tym większa precyzja, może i coś w tym jest. Pamiętaj tylko, żeby na nowej myszce trochę pograć wcześniej, aby się twoja rączka przyzwyczaiła, abyś ładnie kosił cebulaków na ffa. ^^

Na małej myszce od laptopa grałem mm na globalach i jechałem równo, gdy moja była w naprawie(ta modecom 800dpi), znajomi mi nawet z drużyny doradzili, żebym kupił myszkę z avago9500(wybrałem x747) to będę siekał ciepło wszystkich ; )

http://www.ceneo.pl/22497729#tab=spec

To jest moja obecna myszka, max dpi to 2000, niby też mysz optyczna ale obrotu nie mogę zrobić(przez ten sensor, że nie ma avago9500 który jest najlepszy)

CO najlepsze(joke) jest to, że tam pisze:

"Przycisk +/- do regulacji głośności dźwięków" a + zwieksza sie DPI a - zmniejsza.

Dobrego joke przyklepali z tym bo próbowałem na 100 sposobów tymi przyciskami ściszać i nic.

 

Możesz coś ogólnie napisać jeszcze o tej x747 aby mnie przekonać do kupna? Bo boje się, że nie będzie avago9500, inni piszą, że x747 ma też avago6100 podobno, na tej aukcji nic nie pisze ze avago9500 czy 6100, kur*a -.-

 

Jestem napalony na tą myszkę bo wiem, co będę z nią robił w grze, ale nie wiem czy nie zostanę oszukany z tym sensorem, ta moja modecom też ma optyczy sensor a do dupy jest, pewnie przez to jak mówiłem, że nie ma avago9500(nawet nie wiem jaki ma.. wkrecili mi w sklepie pierwszą lepszą myszke "DO GIER" wtedy nie interesowalem sie jeszcze tymi sensorami co i jak, teraz przed kazdym zakupem sprawdzam opinie, recenzje na internecie itp itd).

 

 

Legenda:

 

kolor zielony - szczerej i przekonywującej(nie na kłamstwach) odpowiedzi : D

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Tu też jest ta sama mysz x747

http://allegro.pl/mysz-a4tech-evo-xgame-laser-oscar-x747-brown-fire-i5148766665.html

i jest tu sensor laserowy a nie optyczny, widzisz? Dlatego chcę mieć pewność z jakiej aukcji kupić tą x747 i żeby najtaniej kupić.

Rozdzielczość CPI / DPI 100-3600  (100dpi lel xD very hard)

 

 

Chciałem kupić z tego:

http://allegro.pl/a4tech-xgame-x7-x747-laser-oscar-blue-3600dpi-dzis-i5054916055.html

Pisze niby, ze sensor optyczny(nie wiem jaka roznica pomiedzy optykiem a laserowym wiec jakby na aukcji pisało, że jest optyk a tak naprawdę jest to laserowa to pewnie bym tego nie zauważył bo nie znam się na tym.

Wgl samo główne zdjęcie tej aukcji jakieś chińskie, takie byle jakie jest.. jak podrabiane.

Ale tanio, bo tylko ~70 zł.

 

 

@ edit

http://allegro.pl/myszka-komputerowa-do-grania-laserowa-pc-usb-x747-i5357355579.html

Ta sama myszka, x747.. jest napisane, że jest to sensor laserowy lecz jak i również takie coś:

''Najnowsza technologia anty-wibracyjna sprawia, że mysz działa bez zakłóceń nawet w przypadku oderwania od podłoża w czasie szybkiej gry."

 

Ta myszka za ~70 zł co dałem, gdzie jest zdjęcie z żółtym tłem pewnie tego nie ma, wgl ta aukcja za ~70 zł niby kupują, ale wydaje mi się, że wiele opcji nie ma tak jak te wibracje, oprogramowanie do myszki,jednak w opisie myszki piszę, że oprogramowanie jest ale ciekawe czy jest avago9500 skoro na necie każdy piszę, że były specjalne edycje tych x747 z agavo9500, reszta to 6100 podobno.

 

Tak się podjarałem tą myszką a jak porównuję aukcje za 110 i 70 zł tej samej myszki to zupełnie inne specyfikacje myszki itp itd :(

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

f5, proszę doradźcie mi coś więcej czy warto brać tą x747 i czemu?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...