Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ile trzeba wydać na PC,żeby Wiesiek 3 na ultra.


Hazi™

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

980+ i5 z odblokowanym mnożnikiem z 4500-5000

Nie podawaj świeżych danych od producenta.

 

Spokojnie wystarczy gtx 960 / 970 .. 980 w tym wypadku to strata pieniędzy

8gb ram

i5 4460k / i5 4690k 

Opublikowano

@Evasion

GTX960 i wiesiek na ultra, heh w 25 fpsach

 

@top

Mocno podkręcona GTX970 da rade. Do tego najtańsza i5 na haswell, po wakacjach już raczej broadwell będzie królował. Do tego 8GB ramu, markowy zasilacz 530-550w, może jakiś ssd. Cena około 3800zł

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

@Evasion

GTX960 i wiesiek na ultra, heh w 25 fpsach

 

@top

Mocno podkręcona GTX970 da rade. Do tego najtańsza i5 na haswell, po wakacjach już raczej broadwell będzie królował. Do tego 8GB ramu, markowy zasilacz 530-550w, może jakiś ssd. Cena około 3800zł

No jeżeli ty musisz mieć 144fps dla komfortowego grania to powodzenia.

Mały dowód że na gtx960 w ultra detalach da się komfortowo grać.


Opublikowano

Mi wystarczyło i5-4460 3.2GHz ,  8GB RAM, a z grafiką na spoko  Sapphire Radeon R9 270X 2GB i można grac płynni w Ultra HD.

Sama grafika 300£ , reszta ok 500-600£ , z monitorem ultra ok 1k , czyli po polskiemu ponad 5 tyś zł na dobry zestaw.

 

Dla dzieciaka pracującego w czasie wakacji w Anglii to od 1 do 2 miesięcy tyrania po 4-6 h dziennie ;) , w kraju raczej tyle nie zarobisz praktycznie nigdzie. 

 

W podobnych czasem i lepszych  konfiguracja robią filmy na youtubie.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

 

No jeżeli ty musisz mieć 144fps dla komfortowego grania to powodzenia.

Mały dowód że na gtx960 w ultra detalach da się komfortowo grać.


No jeżeli lubisz spadki, gdzie gra zaczyna się już ścinać to ci serio gratuluje

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Przy tej grafice w Full HD da się grać w miarę płynnie tylko pod Ultra jak piszecie nie wystarcza, ujęcia widoki i przy poruszaniu się grafika daje radę. Typowa gra to już zacicia i duże spowolnienia na gtx960.

 

Najlepsza możliwa konfiguracja z tą serią grafiki to tylko SLI do Ultra 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Wystarczy

-GTX 970

-Jakas i5 (nawet z zablokowanym mnożnikiem, np i5 4440)

-8Gb ram

-Zasilacz 550-600w. że markowy to chyba nie muszę dodawać

łącznie ponad 3,5k+

 

Wiesiek spokojnie na ultra

Opublikowano

Jak ci wystarcza granie w scenach o niskiej dynamice w 50-60 FPS to ruszy , zacznij grać albo zmień na dynamiczne otoczenie w ustawieniach Ultra, załącz dodatkowo nagrywanie i dalej twierdź że gra jest płynna. W sumie jest ale pływa pomiędzy 30-60 klatkami i potrafi co jakiś czas frezować na ułamki sekundy.

 

Nawet zmiana procesora na i7 niewiele daje, przy GTX dużo daje natomiast zmiana na HIGH i wyłączenie HairWorks 60-90 FPS , wtedy na i5 nawet gra jest bardziej stabilna pod względem FPS. Jeśli już to przy GTY 980 dopiero da się grać płynnie na i5 jak na GTX 970 w High.

 

Jeszcze jedno, czasem przy grafikach o mniejszej ilości RAM 1 Gb gra potrafi chodzić płynniej bardziej stabilniej jeśli chodzi o trzymanie liczby FPS. 

 

Osobiście nie gram ale prze weekend miałem okazję się pobawić na Wiedźminie używając 10 kart graficznych w tym  GTX Titan Z i X , plus  GTX 690 i M6000 12 Gb ( tylko na niej gra działa bez problemu 100 FPS minimum )  , reszta to GTX9xx i Radeon r7/r9

Na każdej karcie występowały czasem delikatne  frezy i spadki FPS ale to chyba uzależnione jest od poprawek jakie wejdą do gry w międzyczasie i sterowników które bardziej zostaną dopasowane do gry . 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...