Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak obniżyć zużycie procesora?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Właśnie planuje przeniesc mój serwer na enderchest gdzie kupie pakiet Universal.

Problem jest w tym ze minimalne opcje universal mają 10% CPU

 

Aktualnie Mam serwer na MineServ gdzie CPU sięga około 15 - 30%

Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie CPU?

 

Prosze mnie nie nazywac noobem gdyz malo sie znam na limitach serwerach.

 

Z góry dzieki :)

Opublikowano

  • Wyrzuć z paczki pluginy na starszą wersję silnika i ogranicz ich liczbę do minimum,

usuń zaawansowane skrypty jak również te z dużą ilością zmiennych,

zmniejsz ilość slotów,

zmniejsz ilość view-distance w pliku server.properties.

Opublikowano

Jak duża jest twoja aktualna mapa i ile zajmuje? Możesz zastąpić nową mapą, gdyż problem zużycia CPU występuje gdy na mapie znajdują się zbugowane regiony, które spowalniają działanie serwera.

Opublikowano

Wyrzuciłem zbędne pluginy, mapy i obniżyłem pole widoczności.

Zużycie procesoru się zmniejszyło ale tylko na 8%

Moge jeszcze pousuwać więcej rzeczy.

 

Dzieki za pomoc :)

Opublikowano

Polecił bym Tobie hosting lvlup.pro .... Nie musisz martwic sie o CPU po nieważ jego ilosc dostosowuje sie idealnie do Twojego pakietu [1Gb+100%CPU=12zł]

>Wywalic skrypty

>World Border

>Zaktualizowac wszystkie pluginy

>Ograniczyc redstone

Pozdrawiam

Adminek

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...