Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Windows 7 - "brama domyślna jest niedostępna"


Emo2

Pytanie

Opublikowano

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem, gdy przeglądam sobie stronki po jakimś czasie na monitorze po prawej stronie na dole pojawia się wykrzyknik i jest brak połączenia. Otwieram centrum sieci i udostępnienia, klikam na wykrzyknik u góry, następnie system diagnozuje problem i zawsze problem jest ten sam brama domyślna jest niedostępna - problem naprawiony. Dzieje się to w różnych odstępach czasowych. 

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Źle wpisałes bramę sieci,  wpisz taką jak ma być. Ewentualnie sprawdź konfigurację routera jeśli się przez niego łączysz albo ustawi połączenie na kompie na sztywno nie automatycznie

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

 @Aranthor

Ruter: TP-LINK  (TL-MR3420)

Dostawca: DOLSAT

Z ruterem łącze się przez modem: TP-LINK (TL-WN821N)

 

Na laptopach nie występuje taki problem. Zgaduje, że może być to wina modemu.

 

@Ktosiu

Zmieniłem i zobaczymy co będzie dalej.

Opublikowano

Nic mu to nie da, wyświetli mu aktualna bramę w sumie działającą z routera.

 

Najlepiej wstawić adres routera w sieci albo wpisać domyślne dwie bramy jakie są w ustawieniach routera dla sieci ISP. 

 

Zwykle to problem z routerem i DHCP czasem dostawcy jeśli router jest ustawiany automatycznie. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

@@Ktosiu

Sam napisałeś, żeby ustawił połączenie na sztywno w komputerze bez słowa wyjaśnienia. Dokończyłem (chyba) to, co zacząłeś.

 

@@Emo2

Napisałeś, że system diagnozuje problem i go naprawia. Czy ten problem występuje też na innych komputerach w sieci lokalnej?

 

Napisz, jaki masz model routera i dostawcę Internetu.

Opublikowano

Na co zmieniłeś, chyba nie na to z obrazków !   

 

Wpisz to samo co jest w laptopie przy połączeniu, a  do IP ostatnią cyfrę dodaj 2, 3,4 albo ile chcesz do 225 inną niż jest w laptopie 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Przecież to nie problem ustawić i wpisać konfigurację dla karty sieciowej protokołu ipv4 , adresów mu nie podam bo je zna z routera i z aktualnego kompa 

 

Ewentualnie ma instrukcję obsługi routera czytać z obrazków potrafi 

 

25e7e385-9327-4f7d-aab0-afa5aaf952ba_0.jsiec_w7_07.png

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

W wierszu poleceń wpisz komendę ipconfig. Na ekranie pojawią się różne informacje, w tym brama domyślna i adres IP. Ustaw je we właściwościach protokołu IPv4 w ustawieniach karty sieciowej.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...