Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łączenie z drukarką poprzez router i switch


Rakom111

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, Niedawno kupiłem Switch, ponieważ router był za wolny. Pojawił się problem, ponieważ muszę się przyłączać na router, aby coś wydrukować(drukarka wi-fi).

Wystawiłem IP drukarki na DMZ, gdy podaje IP routera pokazuje się strona drukarki, lecz Windows jej nie wykrywa.

 

Router: ASUS Ruter Wireless-N150

Switch: D-Link DGS-105

 

IP:                ROUTER            |         KOMP

                172.17.174.148    |  172.17.25.240

 

Maska:                     255.255.248.0

 

Brama:    172.17.168.1           |    172.17.24.1

 

DNS:  217.113.224.134, 217.113.224.135

Opublikowano

Masz żle skonfigurowany router i drukarkę , zmień IP na niej na obsługiwaną klasę przez router

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Taa zapomniałem dodać, że router i komp podpięty do switcha, więc taka konfiguracja routera nic tu nie da.

Może dam schemat sieci: 
 

76986212952974438219.png

Opublikowano

Masz switch warstwy 2 ?   Podaj model 

 

Skonfiguruj router albo modem tak by obydwa były w jednej klasie adresowej np modem zmień na 192.168.1.xxx , router sam sobie przyzna ip dynamicznie 

 

Zresztą o ile się nie mylę ten router nie może działać jako AP bez zmiany oprogramowania.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Do czasu jak nie skonfigurujesz routera jako AP nie licz że tak łatwo uzyskasz łączność z drukarką. 

 

W sumie najlepiej ją podpiąć kablem do switcha, będzie po problemie 

 

Przebuduj sieć, modem do routera na WAN  i dopiero z routera komp na LAN  bez switcha 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Dobra, zrobiłem tryb AP na routerze, lecz dalej nie kontaktuje z drukarką.
IP drukarki: 172.17.19.29
Strona drukarki pokazuje się normalnie, lecz gdy chcę dodać w systemie windows nie znajduje jej.

//edit 
Drukarka niestety nie ma portu Rj-45, a wolałem kupić switch, ponieważ routery 1Gb/s są drogie.

//edir dobra po chwili zadziałała. Dzięki wielki ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...