Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

PNG zamiast windosowego okienka


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, jak zrobić żebym mógł przesuwać ten obrazek po ekranie, tzn. całe okno programu?

#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <StaticConstants.au3>
#include <WinAPI.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#include <ColorConstantS.au3>
#include <GUIConstants.au3>
#include <GDIPlus.au3>


#Region ### START Koda GUI section ### Form=C:\Users\Krzysztof\Desktop\Form1.kxf
$Form1 = GUICreate("Form1", 601, 301, Default, Default, $WS_POPUP, $WS_EX_LAYERED)
GUISetBkColor(0xABCDEF)
_WinAPI_SetLayeredWindowAttributes($Form1, 0x010101)
_WinAPI_SetLayeredWindowAttributes($Form1, 0xABCDEF, 250)
GUISetState(@SW_SHOW)
_GDIPlus_StartUp()
$hImage   = _GDIPlus_ImageLoadFromFile("obrazek.png") ;<<<<<<<<<<<<<<<<@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
$hGraphic = _GDIPlus_GraphicsCreateFromHWND($Form1)
_GDIPlus_GraphicsDrawImage($hGraphic, $hImage, 0, 0)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###

While 1
	$nMsg = GUIGetMsg()
	Switch $nMsg
		Case $GUI_EVENT_CLOSE
_GDIPlus_GraphicsDispose($hGraphic)
_GDIPlus_ImageDispose($hImage)
_GDIPlus_ShutDown()
            GUIDelete($Form1)
            Exit

	EndSwitch
WEnd

4417049059_6234f40fb5.jpg
Storm has passed but the destruction are still visible.

Opublikowano


#include <GUIConstantsEx.au3>

#include <StaticConstants.au3>

#include <WinAPI.au3>

#include <WindowsConstants.au3>

#include <ColorConstantS.au3>

#include <GUIConstants.au3>

#include <GDIPlus.au3>

#include <StaticConstants.au3>

 

 

#Region ### START Koda GUI section ### Form=C:\Users\Krzysztof\Desktop\Form1.kxf

$Form1 = GUICreate("Form1", 601, 301, Default, Default, $WS_POPUP, $WS_EX_LAYERED)

GUISetBkColor(0xABCDEF)

 

$MoveBar = GUICtrlCreateLabel("", 0, 0, 601, 301, -1, $GUI_WS_EX_PARENTDRAG) ;<<<<<<<<<<<<<<<<@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

_WinAPI_SetLayeredWindowAttributes($Form1, 0x010101)

_WinAPI_SetLayeredWindowAttributes($Form1, 0xABCDEF, 250)

GUISetState(@SW_SHOW)

_GDIPlus_Startup()

$hImage = _GDIPlus_ImageLoadFromFile("obrazek.png") ;<<<<<<<<<<<<<<<<@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

$hGraphic = _GDIPlus_GraphicsCreateFromHWND($Form1)

_GDIPlus_GraphicsDrawImage($hGraphic, $hImage, 0, 0)

#EndRegion ### END Koda GUI section ###

 

While 1

$nMsg = GUIGetMsg()

Switch $nMsg

Case $GUI_EVENT_CLOSE

_GDIPlus_GraphicsDispose($hGraphic)

_GDIPlus_ImageDispose($hImage)

_GDIPlus_Shutdown()

GUIDelete($Form1)

Exit

 

EndSwitch

WEnd

 

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...