Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Głośnik - jak podłączyć


CzarliOne

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wpadł mi w ręce głośniki generalnie nic o nim nie wiem. Z tyłu ma napisane coś takiego:
2403 247 54408

WRO6 13 25-09-96

25 OHM
I tu rodzi się pytanie, jak go podłączyć? Podłączyłem do niego kabel typu Jack 3,5 mm który następnie podłączyłem do laptopa. Po włączeniu muzyki i ustawieniu głośności na max, głośnik działał ale tak średnio, ni to głośno ni to cicho. Podejrzewam że może być to głośnik niskotonowy. Potrzebny do niego jakiś wzmacniacz? Pozdrawiam

Opublikowano

To chyba normalne że potrzebujesz, głośnik ma za dużą oporność, no chyba że źle go podłączyłeś L+P zamiast mono 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

To chyba normalne że potrzebujesz, głośnik ma za dużą oporność, no chyba że źle go podłączyłeś L+P zamiast mono 

Głośnik ma 2 piny, jeden oznaczony jako + a drugi nie oznaczony, czyli raczej będzie minusem. Wzmacniacz jest potrzebny, tylko o jakiej mocy? Czy oznaczenie 25 Ohm coś ci mówi, bo ja niekoniecznie się na tym znam. ;)

Opublikowano

Głośnik ma 2 piny, jeden oznaczony jako + a drugi nie oznaczony, czyli raczej będzie minusem. Wzmacniacz jest potrzebny, tylko o jakiej mocy? Czy oznaczenie 25 Ohm coś ci mówi, bo ja niekoniecznie się na tym znam. ;)

Mówi tyle, żebyś odpuścił. 

Bez podstaw nie zrobisz kolumn DIY. 

Opublikowano

Mówi tyle, żebyś odpuścił. 

Bez podstaw nie zrobisz kolumn DIY. 

Nie chcę robić kolumn DIY ;)

Po prostu chcę wyciągnąć trochę mocy z tego głośnika :)

Opublikowano

Kup wzmacniacz i podłącz to wyciągniesz, jak gra cicho to źle podłączyłeś kable do głośnika który i tak jest za duży do wyjścia słuchawkowego z kompa , gra przecież tak samo głośno jak słuchawki. Chcesz go normalnie słuchać przyłóż do niego ucho tak jak do słuchawek. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Wzmacniacz wzmacniaczem, trzeba wiedzieć jakiej mocy musi on być. Mocy głośnika niestety nie znam. Na alledrogo są małe wzmacniacze po 3-25W, czy to da radę?

Opublikowano

Co mnie obchodzi moc głośnika, masz niedopasowane wyjść pod względem impedancji co powoduje spadek mocy prawie 3-4 krotne.

 

Ty nadal nie rozumiesz prostej rzeczy że słuchawki mają ok 100-200 mW mocy , wyjście słuchawkowe też tyle mniej więcej, a ty usiłujesz nagle zamienić to w WATY na głośniku. Końcowym efektem masz ok 50 mW na głośniku czyli wszystko działa jak należy bo tak powinno działać poza użytkownikiem który się uparł. 

 

Kup zwykłe głośniki nawet piszczki za 15-20 zł będzie taniej niż jakiś pseudo wzmacniacz. Podłącz sobie do tego ten głośnik.  Jak zadziała to się dopiero dowiesz czy pasuje.

 

Głośnik masz wysoko tonowy , pewne z jakiegoś radia albo TV  

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

To jaki ma by ten wzmacniacz aby mógł w pełni zasilić głośnik? Przepraszam ale lekko nie ogarniam :)

Opublikowano

Dowolny jak napisałem, nawet MADE in CHINA czy od ruskich na bazarze. Jeden głośnik nie poprawi w żaden sposób dźwięku . 

 

Nawet szajsowate głośniczki do laptopów , takie bez zasilania będą zawsze działały lepiej . 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Dobra rozumiem. Wychodzi na to że głośnik niskotonowy ze wzmacniaczem jest kupy warty. Temat do zamknięcia

Opublikowano

Dobra rozumiem. Wychodzi na to że głośnik niskotonowy ze wzmacniaczem jest kupy warty. Temat do zamknięcia

Nie chce mi się tego czytać co tam wyżej pisaliście, ale prawda jest taka, że bez kasy przy "dużym audio" nic nie zrobisz. 

Chcesz wyciągnąć MOC z głośnika ? Żeby napierdalał pełnym pasmem na dodatek bez budy ? 

Ogarnij podstawy audio, potem się bierz za zakupy. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...