Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Muzyka jako towarzysz w życiu


golddynol

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Czy słuchasz muzyki w zależności od emocji?

Czy traktujesz traktujesz utwory jako punkty zaczepne konkretnego okresu czasu?

Kojarzysz dźwięki z kolorami?

Jak słuchasz wyobrażasz sobie coś czy zwyczajnie zabijasz czas bądź tańczysz?

Powiedz jak wygląda twoje odczuwanie muzyki :)

 

Łatwiej mi to było opisać w formie pytań.

Opublikowano

Zazwyczaj podczas pracy, muzyka pomaga mi się skupić, w tym wypadku cicha muzyka klasyczna.

Dla relaksu i pobudzenia (trening, czy zamulanie przy kompie) zazwyczaj coś szybszego, jakiś metal/rock

Może nie kojarzę jej z kolorami, ale z pewnymi okresami w życiu - czasem ogarnia mnie nostalgia gdy usłyszę jakiś kawałek, który w jakimś tam okresie czasu katowałem.

Opublikowano

­Czy słuchasz muzyki w zależności od emocji?
- Nie, przeważnie włączam moje ulubione utwory niezależnie od emocji,

Kojarzysz dźwięki z kolorami?
- Nie, chyba że w skrajnych przypadkach ; typu black metal etc.

Jak słuchasz wyobrażasz sobie coś czy zwyczajnie zabijasz czas bądź tańczysz?
- Muzykę włączam po to, by się odprężyć przy np. grze czy przeglądaniu stron,

Opublikowano

Zazwyczaj w wolnych chwilach.

Muzyka pomoga mi się zrelaksować, skłania mnie do refleksji.

Nie kojarzę muzyki z kolorami.

Tak jak kolega @2up kojarzę muzykę z pewnymi okresami w moim życiu. Można powiedzieć, że każdy utwór "czuję" inaczej.

 

Opublikowano

1.Muzyke słucham bez względu czy jest mi źle czy dobrze po prostu to lubię :)

2. Absolutnie nie :)

3. Nie muzyka nie kojarzy mi sie z kolorami .

4. Jak słucham muzyki lubię się odprężyc , wyluzować moze i czasem zapalić . A jeżeli chodzi o tańczenie : Ja nie tańcze xD

5. Muzyke odczuwam dobrze i pozytywnie.

Opublikowano

Słucham muzyki w zależności od emocji, bardzo rzadko traktuję utwory jako punkty zaczepne jakiegoś czasu. Nie kojarzę dźwięków z kolorami, jak słucham to wyobrażam sobie i robię coś oraz czasem tańczę i ''emocjonalizuję'' się.

Opublikowano

1.Cóż, są piosenki na mojej playliście zarezerwowane na dane uczucia.

2. Są piosenki które pamiętam dosyć dobrze z danego czasookresu, i traktuję je jako punkty na osi czasu mojego życia.

3. Nie.

4. Muzyka pobudza moją wyobraźnie.

5. Do jednych piosenek podchodzę uczuciowo ze względu na jakiś moment mojego życia podczas którego ich słuchałem i wryły mi się w pamięć, innych tekst jest mi bliski, więc wywołują u mnie różne uczucia.

Opublikowano

1. Nie

2. Zdecydowanie tak

3. Nie

4. Wyobrażam sobię to, o czym jest piosenka

5. Pobudza mnie, sprawia, że czuję się pewniej

Opublikowano

Słucham muzyki, żeby zostać oświeconym przez pryzmat jej piękna.
Uwielbiam, kiedy lekko poszarpuje mą dusze niczym smyczek struny.

 

Prościej mówiąc, słuchając muzyki, najczęściej się zmieniam, gdyż każdy utwór jest jak przeżycie niebywale ważnego faktu w życiu.
Zawsze po każdym nowym utworze czuję się jakbym był innym człowiekiem, niźli przed chwilą.
Emocje związane z nią są nie uchwytne i nie możliwe do opisania, a przyjemne ciarki, które towarzyszą mnie, przy jej słuchaniu są wynikiem hormonu szczęścia.

Dbmy4Vg.png?1

Opublikowano

Słucham muzyki praktycznie non stop kiedy tylko mogę, w sumie to nie potrafię bez niej żyć bynajmniej tak mi się wydaje.

Uwielbiam wszystkie jej aspekty jakie tylko są możliwe, cieszę się pięknem słów, beatów, sampli. Zawsze gdy wychodzi nowy kawałek który mega mi siądzie potrafię katować go przez tydzień non stop.

OQqSOv4.png

Opublikowano
Czy słuchasz muzyki w zależności od emocji? 

Raczej emocje nie wywołują u mnie potrzeby słuchania konkretnego kawałka/gatunku. Muzyki słucham w każdym możliwym momencie mojego życia kiedy tylko mogę.

 

Czy traktujesz utwory jako punkty zaczepne konkretnego okresu czasu?

Nie.

 

Kojarzysz dźwięki z kolorami?

Raczej Nie.

 

Jak słuchasz wyobrażasz sobie coś czy zwyczajnie zabijasz czas bądź tańczysz?

Raczej rozmyślam mam przeróżne przemyślenia nad dużą ilością tematów. Słucham jej również dla zabicia czasu, podczas treningu, podczas nauki, czasami pomaga mi się skupić. Muzyka pobudza we mnie dużą ilość emocji w zależności od kawałka którego słucham. Czasami też niektóre kawałki zapamiętuje przez jakieś wydarzenie z życia które było ważne dla mnie lub po prostu mnie zabolało.

Taki cytat na temat muzyki który pamiętam i mam zapisany: „Muzyka to piękny język, który łączy umysł, ciało i duszę. To dar, który przenika wszelkie bariery, spaja kolory i sięga do sedna wrażliwości człowieka” 

334qlo8.jpg
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Electro / House - Tą opcję wybieram na codzienność

Chill House - To włączam jak jestem na spizgu i chcę się odprężyć. :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 

Czy słuchasz muzyki w zależności od emocji?

Ja słucham muzyki zawsze i wszędzie <3

 

Czy traktujesz traktujesz utwory jako punkty zaczepne konkretnego okresu czasu?

Powiedzmy...

 

Kojarzysz dźwięki z kolorami?

Nie xD

 

Jak słuchasz wyobrażasz sobie coś czy zwyczajnie zabijasz czas bądź tańczysz?

Różnie bywa. Coś sb wyobrazam...

Opublikowano

Czy słuchasz muzyki w zależności od emocji?

Słucham zawsze, lecz to jakiego rodzaju muzyki słucham zależy od emocji ;)

 

Czy traktujesz traktujesz utwory jako punkty zaczepne konkretnego okresu czasu?

Tak, znaczy jeśli chodzi w pytaniu o wspomnienia to tak, każda piosenka której słucham to 1 wspomnienie :)

 

Kojarzysz dźwięki z kolorami?

Tak! Bardzo często mi się to zdarza ;D

 

Jak słuchasz wyobrażasz sobie coś czy zwyczajnie zabijasz czas bądź tańczysz?

Słuchając muzykę wyobrażam sobie pewne scenki w moim zyciu

r9wfFzB.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...