Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Champ] Jaką postacią grać na początku "kariery" w lol'u


arturmcgb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tryndamere

-bardzo latwa postać

-duży dmg juz od 1 lvla

-jakiś tam heal

-doskok z E

-nieśmiertelność na R

-slow i obniżenie AD przeciwnika

Opublikowano

Caitlyn

+łatwa

+spory range

+mocna w każdej fazie gry

+kontrola mapy

+spory range z ulta

-manożerna

-łatwo skontrować ulta

Opublikowano

Jax:

- łatwy,

- silny,

- dobry late game,

- nawet mając staty na minusie jesteś w stanie ugrać bardzo dużo,

- stun i ucieczka (Q).

Opublikowano

Myślę, że Odpowiednim Bohaterem dla Ciebie będzie Jax :)

+ tani
+ Stun
+ Spoko Ulti dające Dodatkowy DMG + Armor
+ DMG
+ Nie jest zbyt manożerny 
+ Łatwy do ogarnięcia
+ Nafedowany = Lepiej do niego nie podchodzić xD
+ Moim zdanie kontroluje wiele Championów

34xi1itwtu8v.png

Opublikowano

Katarina

+fajny harras z Q

+doskok z E, nawet do warda

+fajny dmg

+pasywka skraca czas odnowienia skilli

+świetne ulti do tf

-teoretycznie łatwa do skontrowania

-papierowa

Opublikowano

Katarina:

+ bardzo dobry dmg 

+ mobilna

+ stosunkowo łatwa 

+ łatwo dzięki niej jest się nauczyć odruchu omijania summoner spelli i wyszukiwania odpowiedniej sytuacji do wskoczenia w TF.

 

- squishy 

- trzeba trochę myśleć jeżeli ma być to Twoja pierwsza postać.

Opublikowano

Teemo :

 

-> Grzybki

 

-> Trucie

 

-> Oślepienie

 

-> Duży DMG

 

- Na początku troche manożerny przez te grzybki ,ale daje rade

49945496407446987479.jpg

Nowicjusz
Opublikowano

Katarine bardzo serdecznie polecam na strart :)

+ Bardzo łatwa do ogarnięcia 
+ Duży dmg 
+ Bardzo mobilna 
Katarina niestety jest kontrowana przez wiele postaci :) Nigdy jej nie pickuj kiedy w przeciwnym 

teamie masz Dianę.. Bo to wielki błąd jeżeli ktoś pickuję właśnie Katkę na nią. Oczywiście katarina na midlane. 

Bardzo serdeecznie polecam :) 

Pomocnik
Opublikowano

Możesz spróbować Masterem Yi, nie jest trudną postacią, a z kilkoma przedmiotami potrafi zadać sporo obrażeń w krótkim czasie. Natomiast jego dużą wadą jest to, że jest bardzo podatny na CC i nawet krótki stun może doprowadzić do śmierci.

Opublikowano

Jak ja zaczynałam grać w LOLa, to od razu wepchano mnie na supporta - Soną, potem grałam Ashe, bo chciałam spróbować czymś innym. Ciężko mi jest teraz napisać coś na temat niej (Ashe), bo te zmiany... Na pewno plusem jest zmiana "E", gdzie skill jest obecnie globalny.

Myślę, że Caitlyn będzie dobra, nauczysz się farmić, ma spory zasięg z aa, escape (E), pułapka (W) może posłużyć do sprawdzenia krzaków, duży zasięg na ult ® - dobijacz (chociaż łatwo obronić kogoś przed tym ultem) :P

 

Z supportów polecam:

 

Nami:

 

 

Presja - jeżeli gra się agresywnie, gdy używamy "W" na sojuszniku pod turretem, to turret nie uderzy nikogo, jeżeli nie jesteśmy w jego zasięgu

Stun

Przyśpieszenie

Mocne leczenie

Spowolnienie

czasem ciężko jest trafić z "Q"

manożerna

fala w ulcie jest powolna, więc łatwo jest ją uniknąć

 

 

 Nautilus:

 

 

Wytrzymały (tarcza na "W", która absorbuje obrażenia, podstawowe ataki zadają więcej obrażeń)

Krótkie unieruchomienie przeciwnika w pasywce

Umiejętność "E" zadaje obrażenia oraz spowalnia przeciwników

"Q" przyciąga przeciwnika do Nautiego (oraz Nautiego do przeciwnika), można przyciągnąć się do tekstury (np.: do turreta, miniona, "ściany")

Bardzo fajny ult, którym można dobić, łatwo trafić w adc podczas tf (podrzuca w powietrze cel oraz ogłusza)

Może być ciężko trafić z "Q" na początku, ale to kwestia wprawy

Jeżeli zainicjujesz walkę poprzez użycie "Q", to nie będziesz mieć jak wycofać się (brak escape poza "Q" - przyciągnięcie się do tekstury)

Wolny autoatak ~.~

 

 

 Leona:

 

 

Wytrzymała

Slow

Dwa stuny

Dobra do inicjacji tf, zwłaszcza, że swoją wytrzymałością może wbić się w sam jego środek

Łatwo i przyjemnie ratuje się nią "tyłek" naszego adc (E + Q + niekoniecznie R) ;p

Może być ciężko trafić z "E" lub "R" (chodzi o stuna - środek ultacza), ale to kwestia wprawy

Jako-tako escape nie ma (jeżeli nie ma ULT)

Brak leczenia

 

 

 

Thresh - łapie - przyciąga do siebie oraz dociąga się do przeciwnika, spowalnia, podrzuca albo Braum - również jest dobry, wytrzymały, ultem podrzuca przeciwników, ogłuszenie (4 cios).

Opublikowano

top: Tryndamere

+ duzy dmg od poczatkowych lvlow

+ niesmiertelny od 6 (ulti)

+ ucieczka/engage E

+ W dajace mozliwosc slowa przeciwnika i obnizenia AD

+ Q heal

+ latwy do snowballa (snowball= zdobycie nad przeciwnikiem ogromnej przewagi i dominowanie)

 

Teemo

+ blind

+ grzybki

+ slodkie skorki

+ trutka

+ ktoz nie kocha chomiczkow?

+ latwy do snowballa (bo przeciwnicy beda myslec tylko o zabiciu tego malego skurwiela :p)

+ niewidka z pasywki

 

Jax

plusy masz wyzej :)

 

Mid:

Katarina

+ latwy ogar

+ ogarnieta niszczy wszystko

+ mobilna

+ latwy ROAM (przemieszczanie sie z linii na linie w celu pomagania sojusznikom)

+ mozna sie nia nauczyc omijac skillshotow

+ kosmiczny dmg lvl6+

+ BARDZO LATWY snowball, chyba jedna z najlatwiejszych postaci do snowballowania :)

+/- wymaga troszke mozgu

- najczesciej potrzebuje dobrego engage (wbicia) by wszystko zrobic

- latwo kontrowana przez CC (cc-crowd controls; efekty tlumu, np. stun, knock-up)

 

jungle:

Xin Zhao

+ heal z pasywki W

+ doskok z E

+ podrzucenie w powietrze z Q

+ odpychniecie przeciwnikow z R o ile nie sa naznaczeni

+ latwy snowball

+ na low ELO (mniejsze dywizje, np. bronze, silver) bardzo fajne ganki, o ile wiekszosc z nich nie konczy sie zabiciem

 

Warwick:

+ bardzo dobre ulti do gankow

+ sustain (samoleczenie) z Q i pasywki

+ tanky+duzy dmg

+ najczesciej nie musisz sie recallac poniewaz zostaje Ci full HP

- ult bardzo latwy do skontrowania

- ganki mocne dopiero po lvl6

 

Master Yi:

+ najlatwiejsza postac do snowballu, nie ma latwiejszej

+ ogromny dmg z Q

+ (+) do attack speedu i speedu z R

+ true dmg z E i dodatkowe AD

+ samoleczenie z W

- wymaga mozgu w niektorych sytuacjach (no chyba, ze grasz na latwych przeciwnikow to nie potrzeba)

- jeden stun moze doprowadzic Mastera do smierci

 

ADC (strzelec wyborowy):

 

Caitlyn:

plusy na gorze

 

Lucian:

+ pasywka dajaca 150% dmg z autoataku po kazdym spellu (1 100% i 2 50%)

+ W po uzyciu daje Ci pasywke furioru na trafionym przeciwniku

+ E dodge z resetem CD (cooldownow)

+ R - bardzo duzy burst i maly CD

- troche maly range

 

Support:

 

Soraka:

+ heal sojusznika z W,R

+ samoleczenie z rzuconego Q i pasywy W (musi trafic przeciwnika)

+ snare z E (cos jak stun, ale przeciwnik moze uzywac czarow przywolywacza oprocz chyba flasha i nie wiem czy takze ghosta)

+ speed kolo sojusznika ktory ma malo hp (naprawde czasem moze bardzo pomoc)

+ bardzo latwa do ogarniecia a bardzo przydatna zarowno w teamfightach jak i na linii oraz dla ADC

+ ktoz nie lubi rzucania bananow? :s

 

Leona (imo):

+ bardzo latwa do snowballa, az za bardzo, jedna z latwiejszych zaraz po Kacie i Yi)

+ support ktory w brazie i silverze moze sam ugrac gre

+ jeden z najbardziej ulubionych supportow ADC

+ juz na drugim levelu moze fundnac killa ADC

+ bardzo mocne teamfighty

- wymaga troszke mozgu

 

Sam wybieraj :) Pozdrawiam!

gyobUMW.png

Opublikowano

Polecam Tristanke :

Darmowy skin :DD

Latwa farma na bocie

Straasznie duze dmg w mid i late

Jej W jest super, kill > run.. albo Kill>W>Kill.. itd :D

Tania i nie za trudna postac .. ja nią zaczynałem swoje poczatki ;D

MeYf0tS.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...