Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie wiem jak to nazwać...


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

­Siema,

Przejde do sedna i opisze wam problem.

 

Mamy tutaj strone A oraz B

 

Gui wyświetla mi stronę A, jeśli strona A przejdzie do strony B ma się ona uruchomić w innym gui a te stare ma się zamknąć.

Jak to zrobić?

 

EDIT

Oczywiście chodzi o strony www!

Opublikowano

­

 

Pętla + _IEPropertyGet na "locationurl".

 

A jak to dokładnie połączyć? Bo nigdy nie korzystałem z tej funkcji.

Gui zamknąc "GUIDelete" ?

Opublikowano
$obecnyURL = _IEPropertyGet($obiektIE, "locationurl")

Przecież masz to wszystko w dokumentacji(F1 w SciTE). Tak, GUI zamyka się GUIDelete.

Opublikowano

­

 

$obecnyURL = _IEPropertyGet($obiektIE, "locationurl")

Przecież masz to wszystko w dokumentacji(F1 w SciTE). Tak, GUI zamyka się GUIDelete.

 

 

Helpa nie potrafie zrozumieć, nie ma tak dokładnie podanej "tej" funkcji.

Dałem coś takiego ale nie działa... Co poprawić?

$GUI = GUICreate("Book Of Programs", 770, 657, 378, 18, BitOR($WS_MINIMIZEBOX,$WS_SIZEBOX,$WS_THICKFRAME,$WS_SYSMENU,$WS_GROUP))
GUISetState(@SW_SHOW)

        $oIE = _IECreateEmbedded( )
		$obj = GUICtrlCreateObj($oIE, 0, 0, 660, 657 )
       $Start = _IENavigate($oIE, "http://ozxxxxxxom/login.php")
	   $obecnyURL = _IEPropertyGet($Start, "http://oxxxxxsaday.com/index.php")
        If $Start > $obecnyURL Then
       GUIDelete($GUI)
         EndIf
Opublikowano
_IEPropertyGet($Start, "http://oxxxxxsaday.com/index.php")

Ty nie wpisujesz tutaj adresu strony tylko po prostu "locationurl"... Czytaj tą dokumentację, bo tam masz to napisane.

No i ten kod powinien wyglądać tak, że w pętli sprawdzasz URL obecnej i jak będzie to URL strony B to wtedy robisz co tam chcesz, do tego musisz to jeszcze połączyć to jakoś z obsługą zwykłych eventów z GUI... Ogólnie sporo roboty, powodzenia!

 

PS: Takie uroki AutoIT, zabawnie to wygląda w porównaniu z innymi językami.

Opublikowano

­

 

_IEPropertyGet($Start, "http://oxxxxxsaday.com/index.php")

Ty nie wpisujesz tutaj adresu strony tylko po prostu "locationurl"... Czytaj tą dokumentację, bo tam masz to napisane.

No i ten kod powinien wyglądać tak, że w pętli sprawdzasz URL obecnej i jak będzie to URL strony B to wtedy robisz co tam chcesz, do tego musisz to jeszcze połączyć to jakoś z obsługą zwykłych eventów z GUI... Ogólnie sporo roboty, powodzenia!

 

PS: Takie uroki AutoIT, zabawnie to wygląda w porównaniu z innymi językami.

 

 

Hmmm, a nie dało by się to rozłożyć na mniejszy problem?

Załóżmy że jakoś przez _IENavigate , _IELoadWait($oIE),  i coś jeszcze...

Np, pierwsza strona to Google, jeśli wpisze cokolwiek innego (i będzie inna strona) będzie przejście do innej funkcji która wyświetli dodatkowe Elementy GUI i oczekiwana str.

 

Potrzebuje tego do logowania w programie, po wpisaniu prawidłowych danych ma przejść dalej do index.php i pokazać ukryte obiekty GUI.

Opublikowano

_IENavigate powoduje przejście do jakiejś strony, ale robi to skrypt - a z tego co wynika z twojego tematu, ty chcesz wykrywać fakt że to użytkownik przejdzie sam do jakiejś strony.

_IELoadWait działa tylko jeśli strona się ładuje, jeśli jest załadowana to przejdzie dalej - nie czeka na ładowanie, więc nie da się.

 

Podsumowując: nope.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...