Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Technik turystyki wiejskiej vs technik żywienia i usług gastronomicznych


Technik turystyki wiejskiej vs technik żywienia i usług gastronomicznych  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrać?

    • technik turystyki wiejskiej
      1
    • technik żywienia i usług gastronomicznych
      6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Stoję obecnie przed dylematem, co wybrać: technikum gastronomiczne czy agroturystyczne? Właściwie nie jest to do końca to, co chciałbym robić w życiu, ponieważ wykształcenie techniczne traktował będę wyłącznie jako dodatkowy, zabezpieczający zawód, po uzyskaniu którego chciałbym iść na studia polonistyczne, dlatego jest mi obojętne, który z tych wykształceń wybiorę i proszę was o radę: co wybrać? Proszę nie brać zarobków pod uwagę.
Z jednej strony techników gastronomii jest niesamowicie dużo, z drugiej agroturystyka raczej nie należy do popularnych biznesów, zwłaszcza że takie gospodarstwa są raczej na wschodzie Polski, a ja mieszkam w centrum, stąd też dylemat.

Daję lajka za każdą konstruktywną wypowiedź. :>

2tiVkFa.png

Shinden jeździ Multiplą

Opublikowano

U mnie w szkole był nabór na agroturystykę - aż jedna osoba złożyła papiery xD

Nie polecam agroturystyki, lepiej gastronomia.

Opublikowano

­W przypadku agroturystyki jako zatrudnienia najprawdopodobniej będziesz musiał żyć na wsi, więc na Twoim miejscu wybrałbym gastronomie.

Ja żyję na wsi, więc to nie problem. :p

2tiVkFa.png

Shinden jeździ Multiplą

Opublikowano

Skoro i tak Ci wszystko jedno to wydaje mi się, że na agroturystyce możesz mieć ciekawsze praktyki (może pojedziesz do jakiegoś fajnego miejsca czy coś).

Opublikowano

Jeśli ma być to tylko zabezpieczający zawód, to myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie gastronomia.

Łatwiej ci będzie znaleźć pracę, bo restauracje są wszędzie i jest ich bardzo dużo, w przypadku tej agroturystyki będzie chyba troszkę trudniej.

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliście. ^^

Właśnie wypełniam papiery i wybrałem takie szkoły:

1. Technikum gastronomii.

2. Technikum hotelarstwa.

3. Technikum gastronomii (w innej szkole).

2tiVkFa.png

Shinden jeździ Multiplą

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...