Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Counter-Strike: Source - Podstawowe komendy [Dla początkujących]


Mateusz#

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

|

|

|

|

|

|

|
|
|
|
|
|
|

|

|
 

miVxdO7.png

 

 

Witam, w moim pierwszym poradniku zrobionym na potrzeby konkursu przedstawię podstawowe komendy, które na pewno pomogą początkującym. :)

 

Polecam również zapoznać się z częścią końcową poradnika. Opiszę tam jak wpisać kilka komend na raz, jak łączyć się przez rcona (dostęp zdalny) i jak zrobić plik konfiguracyjny (.cfg).

 

 

BOT_

to komendy pozwalające sterować nam botami.

 

bot_add - Dodaje bota do gry i losowa dobiera mu drużynę.
bot_add_ct - Dodaje bota do gry i dochodzi do antyterrorystów.
bot_add_t - Dodaje bota do gry i dochodzi do terrorystów.
bot_allow_grenades 0/1 - Czy boty mogą używać granatów?
bot_allow_machine_guns 0/1 - Czy boty mogą używać M249 "krowy"?
bot_allow_pistols 0/1 - Czy boty mogą używać pistoletów?
bot_allow_rifles 0/1 - Czy boty mogą używać karabinów?
bot_allow_rogues 0/1 - Czy boty nie muszą wykonywać celów mapy?
bot_allow_shotguns 0/1 - Czy boty mogą używać strzelb/shotgunów?
bot_allow_snipers 0/1 - Czy boty mogą używać snajperek?
bot_allow_sub_machine_guns 0/1 - Czy boty mogą używać SMG?
bot_all_weapons - Komenda pozwalająca botom grać z wszystkiego.
bot_auto_follow 0/1 - Czy boty mają podążać za człowiekiem? (Jeśli jest kilku ludzi, bot idzie za tym, który jest najbliżej)
bot_auto_vacate 0/1 - Czy boty mają zwalniać miejsce dla ludzi? (Jeśli człowiek wejdzie na serwer, jeden bot wychodzi)
bot_chatter 0/radio/minimal/normal - Czy boty mają się porozumiewać?
bot_crouch 0/1 - Czy boty mają kucać?
bot_defer_to_human 0/1 - Jeśli 1 boty nie będą wykonywać celów mapy.
bot_difficulty 0/1/2/3 - Trudność botów.
bot_eco_limit "liczba" - Boty nie będą kupować jeśli będą miały mniej hajsu niż podany.
bot_freeze 0/1 - Jeśli 1 komenda "zamraża" boty.
bot_join_after_player 0/1 - Czy boty mają czekać aż gracz się połączy?
bot_join_delay 0/1 - Opóźnienie dołączenia botów po zmianie mapy/odpaleniu serwera.
bot_join_team 0/1 - Boty wchodzą do wybranego teamu. 0-CT 1-TT
bot_kick - Wywala boty.
bot_kill - zabija boty.
bot_knives_only - Boty używają tylko noży.
bot_pistols_only 0/1 - Czy boty mają grać tylko z pistoletów?
bot_prefix "clantag" - Clantag botów
bot_quota 0/~ - Ile botów mamy dodać do gry?
bot_snipers_only 0/1 - Czy boty mają grać z samych snajperek?
bot_stop 0/1 - Zatrzymuje wszystkie boty.
bot_walk 0/1 - Czy boty mają się ruszać?
bot_zombie 0/1 - Boty będą stały w miejscu i nie będą strzelać jeśli ustawione na 1

 

CL_

to komendy pozwalające skonfigurować nam grę np. zmienić broń z lewej na prawą.

 

 

cl_allowdownload 0/1 - Czy gra ma pobierać rzeczy z serwera (mapy, dźwięki itp.)
cl_autobuy "bronie" - Czy gra ma sama kupować bronie? Np. cl_autobuy "deagle, awp" - kupuje nam deserta i awpke :)
cl_autohelp 0/1 - Samouczek
cl_cmdrate "liczba" - Ile pakietów na sekunde może maksymalnie wysłać gra? Polecam 30."
cl_crosshaircolor "0/1/2/3/4/5" Kolory celowników - jeśli wybieramy niestandardowy (komendami poniżej) wybieramy 5.
cl_crosshaircolor_b "50" -\
cl_crosshaircolor_g "250"--- te komendy odpowiadają za kolor naszego celownika.
cl_crosshaircolor_r "250"-/
cl_crosshairdot 0/1 - Czy na środku celownika ma być kropka?
cl_crosshairsize 0/~ - Wielkość naszego celownika.
cl_customsounds 0/1 - Czy gra ma odtwarzać niestandardowe dźwięki z serwera?
cl_drawhud 0/1 - Czy gra ma wyświetlać interfejs?
cl_minmodels 0/1 - Czy gra ma używać jednego modelu dla drużyny?
cl_min_ct 0/1/2/3/4 - Którego modelu ma używać komenda minmodels? (CT)
cl_min_t 0/1/2/3/4 - Którego modelu ma używać komenda minmodels? (TT)
cl_mouseenable 0/1 - Czy gra ma używać myszki?
cl_ragdoll_collide 0/1 - Czy ciała mają kolidować ze sobą?
cl_ragdoll_physics_enable 0/1 - Czy na ciała ma działać fizyka?
cl_showfps 0/1 - Czy gra ma wyświetlać fpsy?
cl_righthand 0/1 - Jeśli 0, bronie są w lewej ręce. Jeśli 1, bronie są w prawej ręce.

 

MP_

to komendy pozwalające skonfigurować nam nasz serwer.

 

mp_allowspectators 0/1 - Czy grę można obserwować z poziomu obserwatora?
mp_autokick 0/1 - Jeśli 1 nieaktywni gracze zostają wyrzuceni.
mp_autoteambalance 0/1 - Czy gra ma "zachowywać równowagę" (przerzucać graczy)?
mp_buytime 0/~ - Ile sekund ma gracz na zakupienie
mp_c4timer 0/~ - Sekundy do wybuchu paki.
mp_fadetoblack 0/1 - Gracze nieżywy mają czarny ekran
mp_falldamage 0/1 - Odbierane HP przy upadku.
mp_flashlight 0/1 - Latarka
mp_footsteps 0/1 - Kroki
mp_freezetime 0/~ - Ile sekund zamrożenia po rozpoczęciu rundy?
mp_friendlyfire 0/1 - Bratobójczy ogień - Zadajemy HP swoim jeśli 1
mp_restartgame 0/1 - Restart gry.
mp_restartgame_immediate - NATYCHMIASTOWY restart gry.
mp_restartround 0/1 - Restart rundy.
mp_roundtime 0/~ - Długość rundy w minutach.
mp_scrambleteams - Komenda miesza graczy.
mp_scrambleteams_auto 0/1 - Automatyczne miesza graczy.
mp_startmoney 800/~ - Ile pieniędzy otrzymują gracze na początek?
mp_switchteams - Zamienia teamy i resetuje grę.
mp_tkpunish 0/1 - Czy gracze zabijający swoich mają być wyrzuceni z serwera?

 

 

RCON - jak się łączyć i jak wpisywać komendy?

RCON to zdalny dostęp do serwera z poziomu naszej gry

Wystarczy znać hasło RCON serwera, znajdziemy je w panelu konfiguracyjnym naszego serwera.

Żeby je zmienić wpisujemy w konsoli serwera rcon_password "TwojeWymysloneHaslo" lub dodajemy do parametrów startowych +rcon_password "TwojeWymysloneHaslo"

Jeśli już je znamy to otwieramy CS:S, łączymy się z serwerem i wpisujemy w konsoli rcon_password "TwojeWybraneHaslo"

Potem już wystarczy wpisywać komendy czyli: rcon "komendy" :)

 

Jak wpisywać kilka komend na raz?

Wystarczy odpalić konsolę i wpisać komendy tak: komenda1; komenda 2; komenda 3;

Tak to powinno wyglądać: cl_righthand "1"; cl_startmoney "16000"; mp_switchteams;

 

 

Configi - pliki konfiguracyjne

Wystarczy otworzyć notatnik i wypisywać komendy w dowolny sposób (komenda pod komendą lub sposobem przedstawionym przy kilku na raz)

Potem tylko zapisujemy go jako autoexec.cfg i możemy go wsadzić do folderu cfg, który jest tam gdzie mamy CS:S.

 

 

 

Poradnik napisany przeze mnie dla MPCForum. Nie kopiować! :D

57192e39824c93eb888999c2fd81258e.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...