Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Przełożenie rozbudowanego wzoru na c++


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziwne nazewnictwo stosujesz. ^_^

Ja na Twoim miejscu gdzieś na boku na kartce przekształciłabym pierwszą część wzoru, tj. przede wszystkim podniosła do potęgi ten nawias.

it's not who i am underneath

but what i do that defines me.

Opublikowano

Stosuje takie nazewnictwo, bo te literki m k t p0 p juz wczesniej uzylem do nazwania okien ( piszę to obiektowo ). Już sobie próbowałem to rozpisać i źle wychodzi jak widać... nie wiem czy dobrze robię te potęge minus jedna druga, nigdzie nie moge znaleść w necie jak zrobić ujemną ułamkową potęge, dlatego tutaj proszę o pomoc.

Opublikowano

No właśnie jeśli przekształcając wzór, podniesiesz do potęgi pierwszy nawias, to ten minus zniknie (ujemny wykładnik odwraca podstawę).

it's not who i am underneath

but what i do that defines me.

Opublikowano

a ile to 1 podzielone przez 2? (0.5)

 

i co za problem przekształcić wzór?

 

//tu pewnie nie wychodzi, bo dzielisz liczby całkowite, a nie zmiennoprzecinkowe.

Opublikowano

nie ma za co, niedokladnosci mogles miec przez to zeeee: 

2 to int a nie float, tak samo 6.28 - to double - aby to bylo traktowane jako jeden typ piszesz f na koncu - 6.28f to float, 0.0f to float, 2.0f to float

ps, nie uzywaj pow do 2-3-4 poteg bo to idiotyzm, tak samo to sie ma z -2  - -4 potega

        float kfc = 2.0f * 6.28f * static_cast<float>(m) * static_cast<float>(k) * static_cast<float>(T);
	kfc =  1.0f / sqrtf(kfc);
	kfc *= static_cast<float>(p0 - p);
Opublikowano

­ta, tylko ze 6.28 a nie 6,28 i pamietaj zeby sobie nie zamieniac tak ciagle z inta na double czy mieszac pierdylion typow bo ci wyjdzie syf jak wczesniej, gdy napiszesz np

sqrt(1/2)

to komputer to bedzie widzial jako sqrt(0) bo 1/2 przy calkowitym dzieleniu daje 0

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...