Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zmniejszenie kosztów ale utrzymanie takiej samej wydajnosci


Gość ZEDn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zmiana procka na i5 4590 i płyty na B85-G43, usunięcie chłodzenia. Jeżeli chcesz podkręcać procek to cięcie po grafie, ale wydajność spadnie

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Zmiana procka na i5 4590 i płyty na B85-G43, usunięcie chłodzenia. Jeżeli chcesz podkręcać procek to cięcie po grafie, ale wydajność spadnie

Musze zmieniać procka? Niby 100zł różnicy ale zawsze OC można zrobić, czy ta płytka B85-G43 nie wytrzyma jakoś czy coś? Bo zawsze ten 1GHz na każdym rdzeniu to troche daje :P

Opublikowano

Podkręcic, podkręcisz, ale nie wyżej niż 4.0 myśle.

W sumie to ok, a nie da się czegoś innego wymienić? Bo niby 100zł różnicy a zawsze jakieś OC większe można zrobić :P Jest coś innego do wymiany? Bez grafy, procka, płyty.

Opublikowano

1 kość ramu zamiast 2 albo R9 290 zamiast GTX970 albo i5 4590 + B85, nic innego nie widze

@Edit

Możesz nie brać chłodzenia, które możesz do kupić później, ale to sensu nie ma

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

1 kość ramu zamiast 2 albo R9 290 zamiast GTX970 albo i5 4590 + B85, nic innego nie widze

@Edit

Możesz nie brać chłodzenia, które możesz do kupić później, ale to sensu nie ma

im dalej tym wieksza przepasc pomiedzy r9 290/x a 970, tych kart poki co nie ma sensu porownywac, bo to jest przepasc wydajnosciowa

kup sobie hdd, bude, zasilacz, ramy, chłodzenie używane, no ale mówisz no onion wiec w czym problem?

­

Opublikowano

im dalej tym wieksza przepasc pomiedzy r9 290/x a 970, tych kart poki co nie ma sensu porownywac, bo to jest przepasc wydajnosciowa

kup sobie hdd, bude, zasilacz, ramy, chłodzenie używane, no ale mówisz no onion wiec w czym problem?

Problem w tym, że nie chce wydawać na niego 10,000 tylko jak najtaniej go kupić aby mi starczył na pare dobrych lat (z 3/4/5) no chyba, że nie potrzebuje takiego "monstrum" to wymyślcie coś innego ;v

Opublikowano

to moze najzwyczajniej podaj ile masz do przeznaczenia hajsu na peceta?

Złoży się coś dobrego za 3,500? Coś wydajnościowego do gier na przyszłe pare lat.

 

Zamieniłem ten procek na procek bez "k" i teraz mam pytanie. Którą z tych płyt wybrać aby nie wydać dużo i aby pełniła swoją role bo tu jest od dwóch producentów chyba :#

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-gaming-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-gblan-atx-b85-g43-gaming-602556/
Opublikowano

Są prawie identyczne (jedyna duża różnica jest taka, że na tej tańszej 64 GB RAM zamontujesz, ale i tak pewnie na tym kompie maks 16 GB będziesz miał o ile nie mniej :D)

Weź tą tańszą, polecam.

wz05.png

Opublikowano

Weź tą bez GAMING, jest tańsza, a różni się nie dużo

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Jakaś różnica pewnie będzie (a to Ci nie spodzianka) ale możesz wymienić cpu na i5 4460, płyte na taką bez mozliowsci OC, wywalić chłodzenie, wziąć tańszą obudowe. Ewentualnie kartę graficzną na jakiegoś radeona, ale ja bym akurat ją zostawił ;) 

steam: /awesomeplayer1337

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...