Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[4Story] Pierwsze uruchomienie serwera - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

post-1290858-0-00432700-1430827865_thumb.png


Witam dzis pokaze wam jak wstepnie skonfigurowac serwer oraz jak go uruchomic.


Zaczynamy !


 


 


post-1290858-0-04072100-1430828117_thumb.png


Aby nasz serwer dzialal poprawnie musimy dokonc kilku zmian w bazie danych w tym celu musimy polaczyc sie z baza danych w Navicatcie.


 


1. Gdy juz uruchomimy Navicata  musimy stworzyc nowe polaczenie z baza serwera.


W tym celu klikamy na "Connection"


nastepnie wybieramy "SQL Server"


post-1290858-0-57649800-1430828424_thumb.png


2. Po wykonaniu poprzedniego kroku pokaze nam sie okno w ktorym bedziemy musieli uzupelniec dane potrzebne do polaczenia sie z serwerem.


post-1290858-0-63551900-1430828607.png


Wiec tak w polu "Connectin Name" musimy wpisac nazwe dla polaczenia w moim przypadku bedzie to "Local Host" ale moze to byc kazda inna nazwa.


W naszepnym polu "Hostname/IP Adresse"  musimy wpisac "NAZWA KOMPUTERA\NAZWA SERWERA"


W moim przypadku bedzie wygladalo to tak "SEBA-PC\TEST"


Gdy mamy juz to zrobione nastepnie przy opcji "Authentication" wyberamy opcje "Windows Authentication"


Nastepnie klikam na "Ok"


post-1290858-0-48239800-1430829253.png


 


 


 


3. Otwieramy nasze polaczenie podwojnym kliknieciem.


Gdy juz to zrobilismy wyglada to tak .


post-1290858-0-38820100-1430829498.png


 


4. Otwieramy baze o nazwie "TGLOBAL_GSP" podwojnym kliknieciem.


Nastepnie klikamy w "dbo"


post-1290858-0-04813900-1430829858.png


 


Po wykonaniu tych czynnosci zobaczymy kilka tabel .


post-1290858-0-75342600-1430829851_thumb.png


 


5. Wiec teraz mamy przed soba kilka rzeczy do wyedytowania.


po pierwsze musimy odszukac tabele o nazwie "TIPADDR"


i otworzyc ja podwojnym kliknieciem .


Gdy juz to zrobimy pokaze nam sie zawartosc tabeli.


post-1290858-0-23481200-1430830108_thumb.png


 


6. W polu "szIPAddr" musimy wpisac swoje IP z Hamachi .


Gdy juz to zrobimy ctrl + S i zamykamy tabelke


post-1290858-0-47769700-1430830249_thumb.png


 


7. Ok przechodzimy do nastepnej tabeli o nazwie "TMACHINE"


Tak jak wczesniej otwieramy tabele podwojnym kliknieciem .


Nastepnie w polu "szNAME" wpisujemy nazwe swojego komputera.


ctr S i zamykamy tabelke


post-1290858-0-42228200-1430830572_thumb.png


 


8. Wiec tak to juz koniec edytowania w Navicacie .


Teraz musimy przejsc do Serwisow lokalnych .


Otwieramy Serwisy.


post-1290858-0-61449000-1430830814_thumb.png


 


9. Nastepnie gdy mamy juz otwarte serwisy wyszukujemy naszych uslug odpowiedzialnych za serwer.


Czyli "TCTR_GSP" "TLOGIN_GSP" "TMAP_GSP" "TRELAY_GSP" "TWORLD_GSP"


post-1290858-0-29794400-1430831048.png


 


10. Teraz musimy je uruchomic czyli klikamy prawym na usluge i wybieramy "start"


Oczywiscie pamietajac o kolejnosci :


"TCTR_GSP"


"TLOGIN_GSP"


"TWORLD_GSP"


"TRELAY_GSP"


"TMAP_GSP"


11. Jezeli uruchomi wszystkie nasze serwisy to serwer jest juz Online i dziala.


Teraz potrzebujemy tylko jakos wystartowac Klienta .


Najlepiej bedzie jezeli stworzymy start.bat ktory potem umiescimyw folderze gry .


Zeby stworzyc taki start musimy utworzyc nowy dokument tekstowy nastepnie otwieramy go i wprowadzamy nastepujacy kod :


Start TClient.exe Nasze IP Hamachi 4816


nastepnie zapisujem plik jako start.bat 


wrzucamy go do folderu z gra i uruchamiamy .


 


Mam nadzieje ze poradnik sie przyda i przepraszam za opoznienie .


Wkrotce pojawia sie nastepne poradniki w ktorych zajmiemy sie :


-Edycja mobow


-Edycja NPC


-Edycja dropu


- I znacznie wiecej


 


 


 


" Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te z których za szybko rezygnujemy "

Opublikowano

Like bardzo ładny poradnik przydatny czekam na nastepnę :)

 

 

edit

 

trudno było by postawić go na np dedyky vps ???

Dzieki :)

Jezeli chodzi o postawienie serwera na dedyku to wszystko wyglada tak samo tylko ze wtedy zamiast IP Hamachi wpisujesz IP dedyka.

" Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te z których za szybko rezygnujemy "

Opublikowano

Mam jedno pytanie bo coś mi się nie podoba uwierzytelnienie jest bez hasła :huh: ? Na jakiej zasadzie to działa,nie miałem nigdy styczności z Windows Serwer więc chciałbym wiedzieć bo jeśli ktoś wbije i zniszczy coś co się tworzyło kilka dni/miesięcy to się mija z celem robienie serwera,a tak po za tym to się miło czyta,poradnik przejrzysty i napisany tak że większość zajarzy o co chodzi.Zostawiam Lajka i liczę że będziesz dalej rozwijał temat tworzenia serwera . :) 

Opublikowano

Mam jedno pytanie bo coś mi się nie podoba uwierzytelnienie jest bez hasła :huh: ? Na jakiej zasadzie to działa,nie miałem nigdy styczności z Windows Serwer więc chciałbym wiedzieć bo jeśli ktoś wbije i zniszczy coś co się tworzyło kilka dni/miesięcy to się mija z celem robienie serwera,a tak po za tym to się miło czyta,poradnik przejrzysty i napisany tak że większość zajarzy o co chodzi.Zostawiam Lajka i liczę że będziesz dalej rozwijał temat tworzenia serwera . :) 

Wiec tak uwierzytelnienie przez Windows dziala tylko na naszej maszynie nikt inny nie bedzie w stanie polaczyc sie z innego komputera ta metoda.

Zeby polaczyc sie z baza serera z innego komputera , trzeba by bylo wyedytowac Server SQL i dodatkowo odblokowac port.

Mysle ze jednak najbezpieczniej jest zostac przy tylko 1 polaczeniu na naszej maszynie.

" Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te z których za szybko rezygnujemy "

Opublikowano

ale gdybym chciał postawić serwer na dedyku tak dla testu to kupując dedyk i mając do niego dostęp musiał bym wysłać pliki serwerowe na serwer dedyka i jak w tedy go skonfigurować na moim komputerze???

Opublikowano

Serwer dedykowany wyglada i dziala tak samo jak zwykly komputer z windowsem czyli musisz wszystko zrobic dokladnie tak samo jak u siebie na komputerze.

Tylko zamiast IP z Hamachi wpisujesz IP dedyka .

" Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te z których za szybko rezygnujemy "

Opublikowano

No dobra pozostaje teraz tylko pytanie jak to wygląda łącze sie z dedykiem np prze team vievier i konfiuguruje go czy inacze się to robi :)

Z dedykiem laczysz sie przez pulpit zdalny.

" Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te z których za szybko rezygnujemy "

Opublikowano

Jak ktoś chce mogę udostępnić VPS opłacony jest do 16maja ^^

Na VPS jest gotowy serwer ;D

jak cos PW

Chyba zbugowany hciales napisacxd 

 

 

 

DOstalem osrzezenie za offtopica? Zabawne :) 

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,

Zrobiłem wszystko po kolei, jak włączam serwer na tych plikach z tematu oraz cliencie, loguje się klikam enter i pisze a Network connection has ben caused czy jakoś tak.

Używam windows 8.1

235761444056892195480.gif

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

WIem czym error: "A network error has caused the server connection to fail" jest spowodowany.

Po uruchomieniu wszystkich usług(poprawnie) po ~minucie zatrzymuje sie usługa "TRELAY_GSP".

FireWall wyłączony, wszystko zrobione według poradnika, baza działa, dane takie jak nazwa(User) i IP zmienione, wszystkie usługi się uruchomiły.

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

  • Biter. zmienił(a) tytuł na [4Story] Pierwsze uruchomienie serwera - poradnik

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...