Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Ładne Tło Do Loga, Sygnatury Itp. W Gimpie.


graciiii

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Chciałem pokazać jak można zrobić ładne, proste tło do loga na stronę, sygnatury, avatara itp.

 

1. Uruchamiamy program "GIMP".

 

2. Tworzymy nowy plik: Plik -> Nowy.

Wpisujemy wymiary obrazu i klikamy OK.

 

3. Wypełniamy obraz jakimś gradientem, najlepiej ciemnym.

90907859sj8.th.png

 

4. Teraz:

a) gradient z ciemnego zmieniamy na jakiś jasny,

B) wybieramy OŁÓWEK,

c) wybieramy pędzel "Circle (11)",

d) ustawiamy skalę 0,10,

e) zaznaczamy opcję "Użyj koloru z gradientu."

f) rysujemy po obrazku.

75150002gz0.th.png

 

5.

a) Wybieramy teraz Filtry -> Wykrywanie krawędzi -> Neon...

B) promień ustawiamy no ok. 40, a rozmiar 0

Obraz powinien wyglądać teraz tak:

49788704dw8.th.png

 

6.

a) Wybieramy teraz Filtry -> Zniekształcenia -> Wydruk Gazetowy...

B) Wejściowe SPI i Wyjściowe LPI zostawiamy w spokoju, w ogóle ich nie zmieniamy

c) Rozmiar oczka ustawiamy na 3 (Wejściowe LPI powinno się zmienić)

d) Przechodzimy do zakładek: czerwony, niebieski i zielony, we wszystkich kąt ustawiamy na -90 (minus 90)

e) Rodzaj punktu - kółka

f) Nadpróbkowanie ustawiamy na 15

g) klikamy OK

 

Obraz powinien wyglądać teraz tak:

52877768bf4.th.png

 

7. Ustawiamy teraz ten sam gradient, co w punkcie 3.

Wybieramy wypełnienie gradientem,

ustawiamy krycie na ok. 80%.

Wypełniamy obraz.

11hd5.th.png

 

8. Kopiujemy obraz: Edycja -> Skopiuj

 

9. Powtarzamy punkt 6.

 

10. a) Dajemy - Edycja -> Wklej, (pojawi nam się obraz, który skopiowaliśmy)

B) Wchodzimy w Okna Dialogowe -> Warstwy

i krycie warstwy "Oderwane Zaznaczenie (Wklejona Warstwa)" ustawiamy na 90

c) klikamy w przycisk zakotwicz warstwę

22do8.th.png

 

11. Ustawiamy teraz gradient czarny do przezroczystości i wypełniamy nim obraz po bokach (krycie ustawiamy takie, jak nam się podoba :))

 

12. Zapisujemy obraz.

 

KONIEC!

 

Powinno nam wyjść coś takiego:

1111pb7.png

xxx

Opublikowano

Ladne ? hmm wiesz , mi akurat sie nie podoba tak bardzo ale no innym! ba zachete leci +

Pinky_by_Angrydonat.jpg

W grze zawsze Samantha :-)

Opublikowano

@@Sorry za to że odświeżam ,ale postanowiłem wam przedstawić minutówkę wg. tego tutka :)

 

testew231.jpg

 

 

Tak 3/5 bym to ocenił ,ale jeśli się postara to może wyjść coś interesującego :)

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...