Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Kilka zmian jako Administrator - kanał, rangi, etc.


VasseK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

­Witam,

 

Otóż od wczoraj pierwszy raz miałem styczność z serwerem TeamSpeak3 i mam do was kilka pytać Administracyjnych

 

1. Jak ustawić aby Moderator mógł dawać tylko określone rangi ( Głównie chodzi mi rangi tylko od Moderatora w dół, np. Gracz x gry , Wiek + x itd. )

 

2. Jak zrobić taki kanał jak na SSie ( Chodzi o ten czerwony kanał )ki5k49.jpg

 

3. Jak zrobić kanał by osoby w nim będące były niewidoczne.

 

4.  Czy jeśli ustawie w Group sort ID 1 (  Randze właściciel ) To funkcja ta zmienia coś po za kolejnością ( Że jest 1 ) ?

 

5. Jak zrobić kanały by Admin mógł dać Talk Power. Chodzi dokładniej o to aby wchodząc na kanał miał mikrofon wyłączony

 

Przepraszam za tak absurdalne pytania, ale jest to moja pierwsza styczność z tego typu serwerami.

graphic.png


 

Opublikowano

1. Wszystko regulujesz ­za pomocą uprawnień:

Group Member Add Power
Needed Group Member Add Power
Group Member Remove Power
Needed Group Member Remove Power

2. Naciśnij PPM na kanał i wybierz Edit Channel.

Następnie w zakładce Advanced zmień na limited.

mDWgnCE.png

 

3. W zakładce Permissions edytuj wartość w Subscribe.

nelFGF1.png

 

4. Tylko zmienia kolejność wyświetlania.

5. W zakładce Standard edytuj wartość Needed Talk Power.

Xmgin6V.png

Opublikowano

A i zapomniałem dodać, jak zrobić grupę której nie można pokować, którą można zmutować ( ranga ) oraz taką grupę która może ustawić zakaz pisania

graphic.png


 

Opublikowano

Zapomniałeś dodać wystarczyło edytować post wyżej ;).

1. Grupa aby nie można było jej pokować:
i_client_needed_poke_power - wartość 99999999

2. Zmutować? Czyli zabrać głos na każdym kanale?
i_client_talk_power wartość - wartość -1 oraz "Negate"

3. PW: i_client_private_textmessage_power - wartość -1 oraz "Negate"
Chat: b_client_channel_textmessage_send odznacz "Valute" zaznacz "Negate"

Opublikowano

­@Norczan   Wszystko pięknie tylko nie rozumiem jednej rzeczy, mianowicie tej opcji aby Moderator mógł dawać rangi niższe niż on sam

 

Pomożesz?

graphic.png


 

Opublikowano

Jeżeli moderator ma to uprawnienie:

i_group_member_add_power
z wartością 60 to aby nie móc nadać rangi "Moderator" to musi mieć to uprawnienie:
i_group_needed_member_add_power

z wartością wyższą niż 60 czyli, np. 61 ;)

Opublikowano

@KaaCeeQ

 

Sorry, ale dopiero pierwszy raz mam styczność z takimi rzeczami

 

Czy to co napisałeś up można też użyć do nadania Server Adminowi z tą samą wartością 60 czy trzeba zmienić?

graphic.png


 

Opublikowano

Tzn wartość zależy od tego jakie ma nadać rangi

'Moc' jaka posiada dana ranga do nadania innych:

 

i_group_member_add_power

'Moc' jaka jest potrzebna aby nadać daną rangę:

i_group_needed_member_add_power

Przykład:
Grupa X posiada to uprawnienie:

i_group_member_add_power

z wartością 60.
Chcesz aby grupa X nie mogła nadać grupy Y to na grupie Y nadajesz to uprawnienie: 

 

i_group_needed_member_add_power

z wartością wyższą niż 60, np. 61.

 

Przykład 2:
Grupa X posiada to to uprawnienie:

i_group_member_add_power

z wartością 60.
Chcesz aby grupa X mogła nadać grupę Y to na grupie Y nadajesz to uprawnienie: 

 

i_group_needed_member_add_power

z wartością równą 60 lub niższą, np. 59.

Opublikowano

­Czyli jeśli dobrze zrozumiałem

To aby Właściciel mógł nadać range Server Admin to sam musi mieć

i_group_member_add_power

na 75

 

A rangi np. Server Admin  musi mieć wartości niższe niż 75

i_group_needed_member_add_power

Czyli np. 70

graphic.png


 

Opublikowano

Tak, Server Admin może mieć też uprawnienie:

i_group_needed_member_add_power

Równe 75 nie musi być mniejsze, a będzie można nadawać. Pamiętaj, że nie może być większe niż 75  ;)

Opublikowano

@KaaCeeQ

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jak zrobić aby Server Admin nie mógł zabierać rangi Właściciel

 

/////////////////

 

Zrobiłem to już

graphic.png


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...