Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Gdy dodam wiecej niż jedną range w PremissionsEx ono nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gdy dodam więcej niż jedną range w PremissionsEx ono nie działa (jest na czerwono i gdy chce dac range /setrank pisze An internal....Ale i tak gdy dam tą jedną to koło nicku jej nie pisze.

 

Moje permissions:

groups:
  Wlasciciel:
    default: false
    permissions:
    - '*'
    prefix: '&6[&4Wlasciciel&6]'
  Technik:
    default: false
    permissions:
    - '*'
    prefix: '&6[&6Technik&6]'
  Gracz:
    default: true
    permissions:
    - essentials.sell
    - essentials.help
    - essentials.msg
    - essentials.spawn
    - essentials.warp
    - essentials.warp.list
    - essentials.kit
    - essentials.kit.start
    - essentials.kits.tools
    - essentials.tpa
    - essentials.tpaccept
    - essentialss.mail
    - essentials.mail.send
    - essentials.warp.list
    prefix: '&7'
ViP:
    default: false
    prefix: '&7[&bVIP&7]&b'
    permissions:
    - essentials.spawn
    - essentials.helpop
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpahere
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpadeny
    - essentials.sethome
    - essentials.home
    - essentials.hat
    - essentials.enderchest
    - essentials.joinfullserver
    - essentials.workbench
    - essentials.chat.color
    - essentials.kits.vip
    - funnyguilds.vip
    - essentials.warp
    - essentials.kit
    - essentials.list
    - automessage.messages.broadcast
    - automessage.confing.enabled
    - automessage.receive.default
    - automessage.receive.formatted
    - automessage.receive.regular
    - automessage.receive.message
  SViP:
    default: false
    prefix: '&7[&eSVIP&7]&e'
    permissions:
    - essentials.spawn
    - essentials.helpop
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpahere
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpadeny
    - essentials.sethome
    - essentials.home
    - essentials.hat
    - essentials.enderchest
    - essentials.joinfullserver
    - essentials.workbench
    - essentials.chat.color
    - essentials.kits.svip
    - essentials.kits.gildia
    - funnyguilds.vip
    - essentials.warp
    - essentials.kit
    - essentials.list
    - automessage.messages.broadcast
    - automessage.confing.enabled
    - automessage.receive.default
    - automessage.receive.formatted
    - automessage.receive.regular
    - automessage.receive.message
  YT:
    default: false
    prefix: '&7[&9YT&9]&e'
    permissions:
    - essentials.spawn
    - essentials.helpop
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpahere
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpadeny
    - essentials.sethome
    - essentials.home
    - essentials.hat
    - essentials.enderchest
    - essentials.joinfullserver
    - essentials.workbench
    - essentials.chat.color
    - essentials.kits.svip
    - essentials.kits.gildia
    - funnyguilds.vip
    - essentials.warp
    - essentials.kit
    - essentials.list
    - automessage.messages.broadcast
    - automessage.confing.enabled
    - automessage.receive.default
    - automessage.receive.formatted
    - automessage.receive.regular
    - automessage.receive.message
   Budowniczy:
   -default: false
    permissions:
   - modifyworld.*
    - essentials.sell
    - essentials.help
    - essentials.msg
    - essentials.rules
    - essentials.spawn
    - essentials.home
    - essentials.sethome
    - essentials.warp
    - essentials.warp.list
    - essentials.kit
    - essentials.kit.start
    - essentials.kits.start
    - essentials.tpa
    - essentials.tpaccept
    - essentials.gamemode
    - essentials.motd
    - essentials.build.*
    - essentials.afk
    - essentials.afk.auto
    - essentials.balance
    - essentials.balancetop
    - essentialss.mail
    - essentials.mail.send
    - essentials.near
    - essentials.pay
    - essentials.ping
    inheritance:
    - Gracz
  Admin:
    default: false
    permissions:
    - modifyworld.*
    - '*'
    - funnyguilds.admin
  Programista:
    default: false
    permissions:
    - '*'

Opublikowano

Jak tworzysz rangę ? :I

Jak tworze? Wpisuje w permissions np :

Wlasciciel:

    default: false

    permissions:

    - '*'

a daje rangę: /setrank nick Wlasciciel.

Opublikowano

Źle :I

Najpierw musisz ją stworzyć w grze albo konsolką.

 

Komenda :

/pex group (nazwa) create

 

Potem wchodząc w permissions.yml masz tę rangę i możesz ją dowolnie edytować ;x
 

PS:

Nie ma za co :I

Opublikowano

Źle :I

Najpierw musisz ją stworzyć w grze albo konsolką.

 

Komenda :

/pex group (nazwa) create

 

Potem wchodząc w permissions.yml masz tę rangę i możesz ją dowolnie edytować ;x

 

PS:

Nie ma za co :I

Nie musi dawać komendą.

 

@topic

A logi z konsoli?

Opublikowano

Wpisując rangę w permissions.yml plugin przestaje działać. :I

Ma źle wyspacjowane tutaj i są błędy.

 

@topic

Wrzuć logi na pastebin.com i tak samo ten config bo się ciężko rozczytać

Opublikowano

Źle :I

Najpierw musisz ją stworzyć w grze albo konsolką.

 

Komenda :

/pex group (nazwa) create

 

Potem wchodząc w permissions.yml masz tę rangę i możesz ją dowolnie edytować ;x

 

PS:

Nie ma za co :I

W grze nie mam dostępu a mam admina a w konsolce pisze ze nie ma takiej komendy.

Opublikowano

Wiesz.. można mieć adma, ale bez op.
Nie dla każdego ranga Administrator czy Admin związana jest z obowiązkiem posiadania op.

Opublikowano

Wiesz.. można mieć adma, ale bez op.

Nie dla każdego ranga Administrator czy Admin związana jest z obowiązkiem posiadania op.

Na konsolce wpisuje /op (mój nick)

Opublikowano

Dobrze dobrze... staram się określić dlaczego ta komenda ci nie działa, dobrze ją wpisujesz?
Mam też pewną teorię:
Może ją wpisujesz z tym nawiasem od (nazwa) , którą podałem wcześniej ? :f

Opublikowano

Dobrze dobrze... staram się określić dlaczego ta komenda ci nie działa, dobrze ją wpisujesz?

Mam też pewną teorię:

Może ją wpisujesz z tym nawiasem od (nazwa) , którą podałem wcześniej ? :f

Wpisuje tak jak powinno xD

Opublikowano

Mam kolejne 2 tezy :

Po 1.
W konsolce powinieneś wpisywać /op (nick) bez slasha czyli bez " / ". (Tak przynajmniej jest u mnie, ze slashem komenda po prostu nie działa.)

Po 2.
Jeśli już wpisałeś sb rangę w permissions.yml to spróbuj dać ją sb w grze komendą rodem z PermissionsEx czyli /pex user (nick) group set (ranga)
 

Jeżeli to nie poskutkuje to sam już nie wiem co zrobić skoro komenda "/pex group (nazwa) create" na stworzenie rangi nie działa. :I

Opublikowano

Mam kolejne 2 tezy :

Po 1.

W konsolce powinieneś wpisywać /op (nick) bez slasha czyli bez " / ". (Tak przynajmniej jest u mnie, ze slashem komenda po prostu nie działa.)

Po 2.

Jeśli już wpisałeś sb rangę w permissions.yml to spróbuj dać ją sb w grze komendą rodem z PermissionsEx czyli /pex user (nick) group set (ranga)

 

Jeżeli to nie poskutkuje to sam już nie wiem co zrobić skoro komenda "/pex group (nazwa) create" na stworzenie rangi nie działa. :I

Przy server.properties jest mozliwosc co moze robic admin-op-permission-level =. Tylko że tam trzeba wpisywać numery np.1,2

 

To chyba jest tak:

1.Operator może budować na terenie spawna

2.Operator może używać komend: /clear./difficulty./effect./gamemode./gamerule,/give and /tp,oraz edytować bloki poleceń

3.Operator może używać komend: /ban,/deop,/kick,and /op

4.Operator może używać komendy /stop

Opublikowano

Jak pisałem "config" tam na górze to chodziło mi o permissions.yml. Sorki mój błąd.

Wrzuć na pastebin.com.

 

@tpacce

Ty to mądry bo sb na serwer wrzuciłeś i masz logi, ja na tel tego nie zrobie :/

Opublikowano

@zychu151

Tak szczerze mówiąc nawet tego nie zrobiłem, pamiętam jak inni też mówili o tej stronie ;) (przydatna jest)

@topic

http://yaml-online-parser.appspot.com/

Wywala błąd - czyli źle pisane względem yaml

 

ERROR:

while parsing a block mapping
  in "<unicode string>", line 1, column 1:
    groups:
    ^
expected <block end>, but found '<block mapping start>'
  in "<unicode string>", line 59, column 3:
      SViP:

 

Naprawione (na 99% będzie działać):

http://pastebin.com/raw.php?i=JfCVGtxj

 

@down

Nie wszystkie rangi mają prefiksy, musisz je dodać. (Ja polecam używać pluginy od czatu np. Essentials Chat)

Opublikowano

@zychu151

Nie wiecie, to po co piszecie?

@topic

http://yaml-online-parser.appspot.com/

Wywala błąd - czyli źle pisane względem yaml

 

ERROR:

 

while parsing a block mapping

  in "<unicode string>", line 1, column 1:

    groups:

    ^

expected <block end>, but found '<block mapping start>'

  in "<unicode string>", line 59, column 3:

      SViP:

 

Naprawione (na 99% będzie działać):

http://pastebin.com/raw.php?i=JfCVGtxj

Dzięki!

Wszystko działa tylko koło nicku nie pisze rangi.

Powiesz mi jak to zrobić by pisało?

Prawdopodobnie to wina Vault bo kiedys wpisywalem taka komende zeby nie pisało koło nicku (world).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...