Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Przeglądarka na radiobot(pulpit zdalny)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, na swoim VPSie (najtańsza opcja od microvps):

https://microvps.pl/

Posiadam mały serwer TSa (do 32 slotów bez licencji) zainstalowany na systemie Debian 7 64 bit. Postanowiłem do niego dorzucić radiobota z tego poradnika:

http://www.mpcforum.pl/topic/1094189-bot-muzyczny-247/

I pulpit wirtualny do mojego Debiana 7 za pomocą dołączonego poradnika:

http://biznes-host.pl/help/instalacja_zdalnego_pulpitu_linux

Chciałbym też będąc zalogowany na pulpicie zdalnym  za pomocą np. VNC Viewer odpalić przeglądarkę, na niej YT i w ten sposób "puszczać muzykę" nie musząc jej mieć na dysku VPSa. Niestety przeglądarka Chromium w ogóle się nie uruchamia, więc spóbowałem doinstalować ICEWEASEL, niestety gdy naraz uruchomię Audioacus, TS Client (wraz z terminalne do niego) to uruchomienie przeglądarki Iceweasel zamyka klienta... Jak połączyć przeglądarkę + klient? Wybieram złe przelgądarki? A może coś muszę "ustawić"? Z góry THX za pomoc. 

Opublikowano

Witam, na swoim VPSie (najtańsza opcja od microvps):

https://microvps.pl/

Posiadam mały serwer TSa (do 32 slotów bez licencji) zainstalowany na systemie Debian 7 64 bit. Postanowiłem do niego dorzucić radiobota z tego poradnika:

http://www.mpcforum.pl/topic/1094189-bot-muzyczny-247/

I pulpit wirtualny do mojego Debiana 7 za pomocą dołączonego poradnika:

http://biznes-host.pl/help/instalacja_zdalnego_pulpitu_linux

Chciałbym też będąc zalogowany na pulpicie zdalnym  za pomocą np. VNC Viewer odpalić przeglądarkę, na niej YT i w ten sposób "puszczać muzykę" nie musząc jej mieć na dysku VPSa. Niestety przeglądarka Chromium w ogóle się nie uruchamia, więc spóbowałem doinstalować ICEWEASEL, niestety gdy naraz uruchomię Audioacus, TS Client (wraz z terminalne do niego) to uruchomienie przeglądarki Iceweasel zamyka klienta... Jak połączyć przeglądarkę + klient? Wybieram złe przelgądarki? A może coś muszę "ustawić"? Z góry THX za pomoc. 

 

Pewnie serwer jest za słaby. 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1366605-openfm-na-musicbot-247-vps/

 

Tu masz poradnik jak z openfm to połączyć ta sama zasada z youtube. 

 

Btw. Nie chcę robić złudzeń ale wykastrowany 1Ghz raczej tego nie ogarnie. 

Opublikowano

Tylko ten poradnik właśnie jest do przelgądarki iceweasel, która po uruchomieniu zamyka TSa. Kiedyś pamiętam jakimś cudem Chromium udawało się odpalić i działało jednocześnie z klientem ale teraz bez klienta czy audiacusa się nie uruchamia też...

Opublikowano

Tylko ten poradnik właśnie jest do przelgądarki iceweasel, która po uruchomieniu zamyka TSa. Kiedyś pamiętam jakimś cudem Chromium udawało się odpalić i działało jednocześnie z klientem ale teraz bez klienta czy audiacusa się nie uruchamia też...

 

Spróbuj reinstalacji środowiska graficznego / przeglądarek. Spróbuj na środowisku fluxbox niby lepsze. Kolejna sprawa jakie logi wywala ts/przeglądarka? 

Opublikowano

Nie mam za bardzo jak skopiować logów z (terminalu w VNC) ale przy otwarciu TSa (który działa swoją drogą poprawnie) są w terminalu jakieś errory. A jaką komendą zainstaluję  fluxbox? Do Debiana 7 64 bity? No i jakiech przeglądarek spróbować?

Opublikowano

Nie mam za bardzo jak skopiować logów z (terminalu w VNC) ale przy otwarciu TSa (który działa swoją drogą poprawnie) są w terminalu jakieś errory. A jaką komendą zainstaluję  fluxbox? Do Debiana 7 64 bity? No i jakiech przeglądarek spróbować?

 

Linux to nie winda tu nie instaluje się wszystkiego co popadnie. Mam pewne przeczucie co może być nie tak. Wklep do putty

df -h
i daj wydruk z terminalu.
Opublikowano

Wydruk przy uruchomionym na pulpicie audiacus i TSa:

 
root@microvps:~# df -h
Filesystem         Size  Used Avail Use% Mounted on
/dev/ploop13925p1  9.9G  2.4G  7.1G  26% /
none               512M  4.0K  512M   1% /dev
none               103M  1.3M  102M   2% /run
none               5.0M     0  5.0M   0% /run/lock
none               308M   80K  308M   1% /run/shm
none               100M     0  100M   0% /run/user
root@microvps:~#

 

Opublikowano

Zanim przejdziemy do zmiany środowiska. Wklep w putty

apt-get install htop
potem podczas uruchomionego ts i audiacast wpisz
htop
i podaj koniecznie zrzut ekranu co zostanie wyświetlone.
Opublikowano

Oto screeny

 

Ok zacznijmy od sprawdzenia czy przypadkiem jakiś pakiet nie jest uszkodzony i ewentualnej jego naprawie.

apt-get install -f

potem

apt-get update && apt-get upgrade && apt-get install psmisc fluxbox twm xterm

po instalacji edytuj plik xstartup

nano ~/.vnc/xstartup

zastąp go treścią

#!/bin/sh 
# Uncomment the following two lines for normal desktop: 
# unset SESSION_MANAGER 
# exec /etc/X11/xinit/xinitrc
[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup
[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources 
xsetroot -solid grey 
vncconfig -iconic & 
fluxbox &

Szybki reset 

Opublikowano

Witam,napisz do mnie na gg mam panel do bota muzycznego,możesz też napisać linka do bota i on pobierze muzykę z yt i zagra.

Chciałbyś mieć własnego bota music 24/7 na swoim serwerze? Napisz do mnie na gg bądź e-mail.

Opublikowano

Napisz do mnie wiadomość z ip ts. Postawię Ci radio

A może napisz jak to zrobić? Bo chcę się też tego nauczyć... Bo niestety zmiana na fluxboxa nie pomogła i klient/iceweasel się jedno z nia wyłącza nadal...

 

 

Witam,napisz do mnie na gg mam panel do bota muzycznego,możesz też napisać linka do bota i on pobierze muzykę z yt i zagra.

Ten panel jest za free? 

Opublikowano

A może napisz jak to zrobić? Bo chcę się też tego nauczyć... Bo niestety zmiana na fluxboxa nie pomogła i klient/iceweasel się jedno z nia wyłącza nadal...

 

 

Ten panel jest za free?

Musiałeś coś źle zrobić podczas instalacji. Zostaje reinstall maszyny bo powodów może być od groma. Napisz do mnie na pw to Ci wytłumaczę krok po kroku.

 

Ps. Za free możesz dostać co najwyżej backdoora :p

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...