Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam] Czcionka do tekstu w prezentacji i kolor dodatkowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, szukam czcionki w której można by zrobić tekst w projekcie do szkoły - temat Niewolnictwo. Jeśli chodzi o obecną formę, to wygląda to tak że białe tło(może zmienimy z białego na jasnokawowy czy coś), czarne tytuły, czarny tekst - do tego być może jakiś kolor dodatkowy(na tytuły niektórych sekcji, np. w antyku Rzym i Grecja), roboczo użyliśmy czerwonego ale coś czuję że nie jest to dobry wybór. Tytuły są zrobione Bebas'em - wygląda elegancko, z tego co czytałem na forum to jedna z lepszych czcionek i wszyscy ją lubią. Oprócz tego musi być nieco obrazków(osobiście planuję ponuroszare kolory, bo niewolnictwo to nie jest jakiś specjalnie wesoły temat) no i oczywiście tekst, z którego powodu tutaj piszę. Tekstem na plakatach będą najpewniej opisy obrazków, jakieś listy sławnych myślicieli itd. - nie zwarte bloki tekstu, przecież coś trzeba będzie czytać. Jakoś jednak wydaje mi się że o ile Bebas sprawdza się doskonale przy tytułach, w tekście moim zdaniem wygląda... źle. Mógłby ktoś zasugerować jakąś dobrą, prostą czcionkę do zwykłego tekstu? Całość zostanie wydrukowana. No i czy mógłbym również prosić o sugestię w sprawie koloru dodatkowego do niektórych tytułów? Jakby ktoś miał inne uwagi co do obecnego planu, to też poproszę. Z góry dzięki.

Opublikowano

Najłatwiej czyta się bezszeryfowe, niemajuskułowe fonty np Arial, Roboto, Open Sans. Te trzy moim zdaniem są bardzo dobrze przystosowane do dużej ilości tekstu. Ze względu na to, że są bezszeryfowe, dobrze również będa się komponować z Bebasem w nagłółwkach.

 

 

roboczo użyliśmy czerwonego ale coś czuję że nie jest to dobry wybór.

Czerwień to kolor namietności, agresji, wojny. Myślę, że raczej poprzestań na kolorach z odcieni szarości ewentualnie ciemnych granatów :)

 

Roboto (polskie znaki):

http://czcionki.com/roboto/

 

Open Sans (polskie znaki):

http://czcionki.com/open-sans/

igNMhIy.png


 

Opublikowano

Najłatwiej czyta się bezszeryfowe, niemajuskułowe fonty np Arial, Roboto, Open Sans. Te trzy moim zdaniem są bardzo dobrze przystosowane do dużej ilości tekstu. Ze względu na to, że są bezszeryfowe, dobrze również będa się komponować z Bebasem w nagłółwkach.

 

Czerwień to kolor namietności, agresji, wojny. Myślę, że raczej poprzestań na kolorach z odcieni szarości ewentualnie ciemnych granatów :)

 

Roboto (polskie znaki):

http://czcionki.com/roboto/

 

Open Sans (polskie znaki):

http://czcionki.com/open-sans/

Dzięki, chyba zdecyduje się na Bebas Neue(polskie znaki) + Roboto. Co do kolorów, to czy byłoby ok gdyby tło było odrobinę popchnięte w stronę bardzo lekkiego brązu, a napisy w stronę bardzo ciemnego brązu? Myślę że w ten sposób wyglądałoby to ładniej, bo biały+czarny wygląda niesamowicie chłodno i bezdusznie(a przynajmniej takie jest moje wrażenie). Jeśli chodzi o kolor dodatkowy - fakt, odcienie szarości.

Opublikowano

Dzięki, chyba zdecyduje się na Bebas Neue(polskie znaki) + Roboto. Co do kolorów, to czy byłoby ok gdyby tło było odrobinę popchnięte w stronę bardzo lekkiego brązu, a napisy w stronę bardzo ciemnego brązu? Myślę że w ten sposób wyglądałoby to ładniej, bo biały+czarny wygląda niesamowicie chłodno i bezdusznie(a przynajmniej takie jest moje wrażenie). Jeśli chodzi o kolor dodatkowy - fakt, odcienie szarości.

Odcienie szarości mogą gryźć się z brązem i jego pochodnymi. Chyba, że bedą to odcienie ciemne, czyli ciemna szarość, taka jak u nas na forum. Do doboru kolorystyki polecam ci tą stronkę.

https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/

igNMhIy.png


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...