Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak zacząć przygodę z tworzeniem trailerow, podkładów dźwiękowych?


mojprzyjaciel

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam chciałbym zacząć przygodę w świecie edycji filmików, 

filmów, jak i podkładów dźwiękowych, szczególnie chciałbym 

robić zwiastuny, intra do rożnych serii, coś jak Cyber Marian,

 mniej lub bardziej profesjonalnych rzeczy. Ale od czegoś trzeba

 zacząć i tu moje pytanie, jakie programy, co do dźwięku będę chciał

 przechwytywać dźwięki i wykorzystywać je w przyszłych filmikach,

 chodzi mi dokładnie o takie dźwięki jak np. Rąbanie drewna,

 ćwierkanie ptaków, szum lasu itp. Jakie programy do tego by

 były potrzebne? Co do sprzętu, to same mikrofony mam a poszukuje

 tylko programów. Druga rzecz to edytowanie filmików i tworzenie

 z nich czegoś większego niż zwykły lets play na yt. Chciałbym 

coś takiego tworzyć jak Cyber Marian, i dlatego szukam programów i waszych rad jak zacząć, co do programów

 to chciałbym takie bardziej na dłuższą mete, nie jakieś sony vegas, bo w nim dobrych efektów dużo nie zrobię.

Opublikowano

Do dźwięku, audacity. Nagrasz dźwięk dobrej jakości i wyeksportujesz do mp3.

Jeśli chodzi o montaz, na pewno After Effects od Adobe sprosta twoim wymaganiom. Jest to program do obróbki video jak i tworzenia efektów specjalnych.

146361479076443945952.png

Więcej info na profilu : ) Zgoda na sygnature od Makina

Opublikowano

Kiedyś szukałam programów do tworzenia dzwięków i osobiście nie znalazłam żadnego darmowego, a wersje trialowe były mocno okrojone.

Audacity do tego się nie nadaje, bardziej do nagrywania i korekcji, a nie bezpośrednio do tworzenia. Takie dzwięki, jak wymieniłeś możesz spokojnie, legalnie i w celach komercyjnych ściągnąć z tej strony.

https://www.freesound.org/

igNMhIy.png


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...