Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Własny system operacyjny. Od czego zacząć...


Dark Angel

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hmmm... jeśli chcesz stworzyć swój własny system to ściągnij jądro linuxa i zacznij je modyfikować do własnych potrzeb, dodawaj własne dodatki, programy i sterowniki. Niestety, ale to jest jedyny sposób na stworzenie nowego systemu od zera, jaki znam. Z programowaniem to ja nie wiem. Zapytaj się innych lepiej, którzy się znają na programowaniu.

Opublikowano

Systemy operacyjne zazwyczaj pisane są w asemblerze czyli języku maszynowym, naucz się go a później c++ bądź innego. Ewentualnie napisz własny język (w asemblerze) Bardziej polecam zmodyfikowanie Linuxa i podszkolenie się w językach i szczegółowym działaniu każdego z podzespołów komputera osobno. M.in jak podzielić dysk na sektory, jak zwiększyć / zmniejszyć taktowanie procesora lub jak efektywnie alokować pamięć podręczną w programach i systemie

Nie zajmuje się już minecraft'em i programowaniem pod niego. 


Masz dla mnie coś ciekawego? A może masz pytanie? Pytaj śmiało!


Pomogłem? Daj like'a!

Opublikowano

Systemy operacyjne zazwyczaj pisane są w asemblerze czyli języku maszynowym, naucz się go a później c++ bądź innego. Ewentualnie napisz własny język (w asemblerze) Bardziej polecam zmodyfikowanie Linuxa i podszkolenie się w językach i szczegółowym działaniu każdego z podzespołów komputera osobno. M.in jak podzielić dysk na sektory, jak zwiększyć / zmniejszyć taktowanie procesora lub jak efektywnie alokować pamięć podręczną w programach i systemie

Jestem w technikum informatycznym więc działanie każdego z podzespołów komputera nie będzie mi obce :)

Dziękuje wszystkim za porady

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...