Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak zrobić, by grupa pisała na kolorowo?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak masz w essentials config.yml to szukasz essentials chat i masz group formats. Tam możesz dopisać coś takiego:

 <ranga>: {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}

Te kolorki możesz zmieniać :)

Opublikowano

Suffixy są badziewne. Lepiej to ustawić w essentials chat

Nie zajmuje się już minecraft'em i programowaniem pod niego. 


Masz dla mnie coś ciekawego? A może masz pytanie? Pytaj śmiało!


Pomogłem? Daj like'a!

Opublikowano

Okej rozumiem spróbuje to zrobić.

 

Dodałem :

 

Masz permissionsEX?

 

Jesli tak to tam dodajesz takie coś:

suffix: '&4'

Jeśli dobrze pamiętam xD

I nie działa

Opublikowano

To otwierasz config essentials i tam masz linijke:

############################################################
# +------------------------------------------------------+ #
# |                   EssentialsChat                     | #
# +------------------------------------------------------+ #
############################################################


chat:


  # If EssentialsChat is installed, this will define how far a player's voice travels, in blocks.  Set to 0 to make all chat global.
  # Note that users with the "essentials.chat.spy" permission will hear everything, regardless of this setting.
  # Users with essentials.chat.shout can override this by prefixing text with an exclamation mark (!)
  # Users with essentials.chat.question can override this by prefixing text with a question mark (?)
  # You can add command costs for shout/question by adding chat-shout and chat-question to the command costs section."
  radius: 0


  # Chat formatting can be done in two ways, you can either define a standard format for all chat.
  # Or you can give a group specific chat format, to give some extra variation.
  # If set to the default chat format which "should" be compatible with ichat.
  # For more information of chat formatting, check out the wiki: http://wiki.ess3.net/wiki/Chat_Formatting


  format: ' {DISPLAYNAME} {MESSAGE}'
  #format: '&7[&3{GROUP}&7]&r {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'


  group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'


  # If you are using group formats make sure to remove the '#' to allow the setting to be read.

w format: '{DISPLAYNAME} {MESSAGE}' dajesz # żeby było tak:

# format: '{DISPLAYNAME} {MESSAGE}' 

i tam gdzie masz :

group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

dajesz

group-formats:
    [Ranga]: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

 i tam możesz sobie zmieniać chat dowoli, kolory, wszystko po prostu ;D Jak Ci się żywnie podoba.

Nie zajmuje się już minecraft'em i programowaniem pod niego. 


Masz dla mnie coś ciekawego? A może masz pytanie? Pytaj śmiało!


Pomogłem? Daj like'a!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...