Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Gra mi nie działa tak jak powinna


KnayderPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, na starcie podam parametry mojego nowe i starego laptopa (Będzie to potem potrzebne)
Nowy: Intel Core i7 3632 2.2 GHz (8 CPUs), AMD Radeon HD 7730M ORAZ Intel Graphic 4000, 8gb ramu, 64 bit, windows 8.1, 1920x1080

Stary: Intel Core Duo 2 2,4 GHz, ATI Mobility Radeon HD 3650, 4GB ramu, 32 bity, Windows 7. 1280x800

Teraz problem, na moim nowym kompie DELL Inspirion 7520, Skyrim na najniższych możliwych ustawieniach graficznych, oraz 1280x720, gra chodzi mi gorzej niż na moim starym TOSHIBA Satellite A-300, w takich samych ustawieniach, tylko 1280x800. Gdy wlączam Skyrim na Steam, pojawia mi się okno z kilkoma guzikami, między innymi, graj oraz Opcje, gdy kliknę opcję, mam tam ust. graficzne, w których wykrywa mi tylko Intel Graphic 4000, a AMD juz nie. W samej grze na starym, miałem cos kolo 30FPS, a na nowym 20-30FPs. Sterowniki mam aktualne (Tak myśle) z 2013 roku.
Bardzo was prosze o pomoc. :)   

post-1184054-0-59867500-1428140173_thumb.png

post-1184054-0-68950800-1428140174_thumb.png

post-1184054-0-04972700-1428140381.png

post-1184054-0-96475500-1428140381_thumb.png

post-1184054-0-17111400-1428140383_thumb.png

post-1184054-0-85948700-1428140829_thumb.png

Opublikowano

A masz dedykowaną w ogóle ?

Patrz specyfikacja, AMD Radeon HD 7730M (Może nie jest jakaś najlepsza, ale powinna utrzymac skyrim przynajmniej na LOw w 40 -50 fps

Jeżeli mozesz, to przeczytaj dokladnie post i zobacz wszystkie zdjecie, zebys znowu nie zadal pytania, na ktore odpowiedzialem w Poscie (Jezeli mozesz)

 

Opublikowano

Jeśli pan Rex0n mówi że to integra, to też przyjmę taką wersje. Więc krótko mówiąc wina zintegrowanej karty. Podaj jeszcze dysk bo wiem że Skyrim potrzebuje dobrego dysku. 

Opublikowano

Jeśli pan Rex0n mówi że to integra, to też przyjmę taką wersje. Więc krótko mówiąc wina zintegrowanej karty. Podaj jeszcze dysk bo wiem że Skyrim potrzebuje dobrego dysku. 

Chyba WDC Scorpio Blue WD10JPVT-75A1Yt0, 1024 GB  5400 obr/min, nie wiem gdzie to dokladnie sprawdzic, a tak pisalo na stronie jak wpisalem model lapka do neta :P

Opublikowano

A zmieniałeś ręcznie kartę graficzną ? W sensie PPM na pulpit i klikasz AMD Catalyst Center a następnie tam zmieniasz z niskiej wydajności na wysoką.

1583214294267341314985.png

 

by

 

Ziółko.

Opublikowano

A zmieniałeś ręcznie kartę graficzną ? W sensie PPM na pulpit i klikasz AMD Catalyst Center a następnie tam zmieniasz z niskiej wydajności na wysoką.

Tak, tak wszystko robilem w CCC na najwyzsza wydajnosc :P

Opublikowano

Chyba WDC Scorpio Blue WD10JPVT-75A1Yt0, 1024 GB  5400 obr/min, nie wiem gdzie to dokladnie sprawdzic, a tak pisalo na stronie jak wpisalem model lapka do neta :P

 

Western Digital są bardzo dobre, sądzę że można już ten problem wykluczyć. Spróbuj wejść w dokumenty>my games>skyrim>renderinfo.txt. Tam są ustawienia karty. 

Opublikowano

Western Digital są bardzo dobre, sądzę że można już ten problem wykluczyć. Spróbuj wejść w dokumenty>my games>skyrim>renderinfo.txt. Tam są ustawienia karty. 

probowalem zmienic Intel Graphic 4000 na AMD Radon HD 7730M ale po wlaczeniu gry, samo mi zmienialo na Intela :P

Piszesz, że masz chyba aktualne sterowniki. Sprawdź dla pewności.

Gdzie to można dokładnie sprawdzić ?

Opublikowano

Wejdź w menedżera urządzeń, kliknij PPM na kartę graficzną i aktualizuj.

1583214294267341314985.png

 

by

 

Ziółko.

Opublikowano

Coś mam. Przede wszystkim jak Pan Rex0n mówi, aktualizacja by się przydała. 

Odpalasz AMD Control Center, wchodzisz w ustawienia aplikacji 3D, dodajesz skyrimlauncher.exe. Ustawiasz tam co chcesz, i w tym momencie Skyrim będzie korzystał z opcji wymuszonych w Control Center, a jako że to AMD, to powinien widzieć kartę ATI. Jak to nie zadziała to muszę dłużej pomyśleć. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...