Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Szukam Questa na Informacje o Zabiciu Bossa ^^


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A więc znalazłem dosyć dużo różnych questów ale nie znalazłem właściwego nie wiem czy takowy istnieje ale chciałbym was poprosić o questa w którym po ubiciu danego bossa/metina wyświetla się na czacie informacja o ubiciu, tylko że bym chciał wersję z pokazaniem kanału oraz przez jaką płeć został zabity boss/metin, czyli dokładnie tak by miało to wyglądać:

 

>> [informacja] [CH1] Player Zabił Wodza Orków!

>> [informacja] [CH2] Playerka Zabiła Wodza Orków!

 

Daje limicik lików ^^

 

A tutaj macie kod, jeśli ktoś by chciał się pobawić w dodawanie opcji :D :

 

http://wklej.se/a110

image.png

Opublikowano


when kill with npc.get_race() == 1111 begin --## ID BOSSA/MOBA

local lv = pc.get_level()

local ch = pc.get_channel_id()

local nick = pc.get_name()

local s*x = pc.get_s*x()

local name = mob_name(npc.get_race())

local xs*x = 1

if s*x == 0 then

xs*x = "pokonał "

elseif s*x == 1 then

xs*x = "pokonała "

end

notice_all("<INFORMACJA> [CH"..ch.."] Gracz "..nick.." (Poziom : "..lv..") "..xs*x.." - "..name..".")

pc.setqf("1111", pc.getqf("1111")+1)

end

 

1EPZ6G.gif

Opublikowano

zamiast robic taki długi quest mogłeś w when mogłeś użyć or

 

Nie mogłem.

 

Ps. Odsyłam Cie do tutoriala pisania questów. Nie chce mi się szukac linku.

 

@Edit Pokaż jak ten quest ma wyglądać. Przed tym wgraj go na serwer i ubij bossa jakiegokolwiek z podanych ID

1EPZ6G.gif

Opublikowano

może się mylę i się tak nie da. Nie mam w tej chwili tego jak sprawdzić ale jutro się postaram i na pewno w tym poście na to odpowiem :)

Opublikowano

@przedek Questy potrafię wgrywać ;] Proszę cię człowieku nie oceniaj mnie, forum jest chyba od tego by pomagać.. :)?

Nie potrafiłeś pomóc w tematach to teraz nwm kozaka zgrywasz tutaj? :> Proszę ja cię, z tego co widzę to ty nie masz bladego pojęcia o questach.

 

@DonMamutos Kolejny raz dziękuje ci za pomoc, resztę ID sobie na spokojnie dodam, po prostu nie mogłem coś wklepać do tego questa, teraz wszystko pięknie chodzi, gdy bedzie dostępny limicik lajków jest twój, dzieki :]

image.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...