Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[WoT] Gdzie strzelać, by przebijać? Problematyczne czołgi.


Gryk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!
Z braku zajęcia postanowiłem napisać poradnik, który przeznaczony jest dla początkujących graczy World of Tanks.
W owym poradniku zostały umieszczone zaznaczone miejsca, w które warto strzelać, a które omijać szerokim łukiem.
Wybrałem czołgi, które są bardziej problematyczne, pod względem przebijalności.
 
Legenda :
Zielony : Miejsca z cieńszym pancerzem - duża szansa na penetrację.
Pomarańczowy : Miejsca o znacznie większym pancerzu - możliwy rykoszet. (lepsze armaty przebijają)
Czerwony : Miejsca o największym pancerzu - nie możliwe do przebicia. (najlepsze armaty nie przebiją)
 
65600755041148970044.png - dowódca
88334914588497291699.png - kierowca
62626597633564854718.png - celowniczy 
34811785474278018766.png- ładowniczy
 
Jednakże nie zawszę miejsce o mniejszym pancerzu możemy przebić na 100%. Duży wpływ na przebijalność ma kąt nachylenia pancerza, który skutecznie utrudnia zdobywanie dmg. 
Lepsi gracze wykorzystują to na swoją korzyść, kontują swój czołg, stanowiąc go twierdzą nie do przebicia.
 
Kilka czołgów które można często spotkać i które mogą stanowić spory problem pod względem przebijalności.
 
 
Czołgi niemieckie :
 
E-100

 

22019008477144951664.png  08686221282532905890.png                

Przedni pancerz kadłuba jest praktycznie nie przebijalny, więc należy celować w dolną płytę. Wieża z przodu jest również bardzo ciężka do przebicia. Łatwym kąskiem do przebicia są wentylki znajdujące się na czubku wieży, lecz trzeba mieć celne działo.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 200/120/150

- wieża : 250/150/150 

 

Maus

 

24905807430334526982.png  56603594851483443749.png

Przedni pancerz jest bardzo twardy, jednym ze słabszych punktów pancerza jest dolna płyta znajdująca się między gąsienicami. Wyżej znajdują się rożnego rodzaju wentylki, które są łatwe do przebicia. Boki Mausa są w miarę łatwe do przebicia i armaty z penetracją >200 mają szansę go przebić. Maus jest mocno skontowany, więc należy przed strzałem zawsze to wziąć pod uwagę.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 200/185/160

- wieża : 240/210/210

 

 

E-75

 

68293166386293621099.png  86520515682702271965.png

Podobnie jak E-100 pancerz kadłuba jest praktycznie nie przebijalny, należy celować w dolną płytę.Przód wieży jest praktycznie nie do przebicia, a boki choć nie mają tyle pancerza potrafią dużo odbić.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 160/120/120

- wieża : 185/80/80 lub 252/160/160

 

VK 45.02 (P)  Ausf. B

 

31510773624599251723.png  23787128599112918895.png

Czołg ten jest jednym wielkim klocem. W przód praktycznie nie da się go przebić, nawet w dolną płytę. Przód wieży również jest nie do przebicia. Boki wieży są przebijalne, lecz nie ma co próbować strzelać z małych armat, bo zaliczymy rykoszet. Boki pancerza są do przebicia, ale nie jest łatwo z małych dział.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 200/100/100

- wieża : 220/150/150 lub 252/160/160

 

E-50

 

46117225520141885936.png  38503379968652343832.png

W tym czołgu należy uważać jedynie na przedni pancerz płyty i wieży. Spokojnie można strzelać w dolną płytę, a po bokach najlepiej na końce, gdzie można go łatwo podpalić. Boki wież nie posiadają dużego pancerza, ale często odbijają.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 150/80/80

- wieża : 120/60/60 lub 185/80/80 

 

Lowe

 

07205720049846115667.png  52900385650162473108.png

Pojazd ma słaby pancerz, jednak bardzo dobrze skątowany. Cała wieża jest zaokrąglona dzięki czemu strasznie dużo potrafi odbić. Boki kadłuba jak i tył spenetuje nawet czołg VIt, warto również strzelać we właz znajdujący się na czubku wieży.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 120/100/80

- wieża : 120/80/80

 

Tiger II

 

41580854123052866173.png  67999471912080739199.png

Czołg który bardzo łatwo przebić. Lepsze armaty mogą bić bezpośrednio w przód kadłuba, a gorsze w dolną płytę i boki, zarówno kadłuba jak i wieży.

Kolejnym łatwym strzałem może być właz dowódcy.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 150/80/80

- wieża : 100/80/80 lub 185/80/80

 

 

Jagdtiger

 

29974909053678916918.png  91022941695041810819.png

Jarzmo i górny pancerz jest b.twardy i naprawdę ciężko go przebić. W dolną płytę łatwo się przebić, tak jak w boki. Na tyle znajdują się zbiorniczki z paliwem, gdzie można spokojnie strzelać i próbować podpalić .

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 250/80/80

 

 

Ferdinand

 

59703942949935649473.png  89284365914887953611.png

Z przodu czołg jest ciężki do przebicia, nawet dolna płyta, ponieważ ciężko jest w nią wcelować, gdyż jest mała. Niestety boki jak i tył przebijają praktycznie wszystkie działa.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 200/80/80

 

Tiger (P)

 

25870604486098717029.png  19113212007269220918.png

Jest to Ferdinand z wieżą, gdyż posiada on te samo nadwozie i ma te same słabe i mocne punkty. Wieżę jest łatwo przebić, wystarczy strzelać w przód, albo we właz, zarówno dobrym strzałem może być uderzenie w bok wieży.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 200/80/80

- wieża : 100/80/80

 

 

Czołgi Rosyjskie :

 

Is-4

 

68804687849182718503.png  30947635984136234880.png

Z przodu ten czołg jest ciężki z armat mniejszych niż 9 tier, a najsłabszym punktem z przodu jest wizjer kierowcy. Wieża jest dobrze opancerzona, więc lepiej w nią nie strzelać. Boki kadłuba również nie należą do łatwego celu, ze względu na spory pancerz i spory kąt.

Dokładny pancerz (przód/boki/tył):

- kadłub : 140/160/100

- wieża : 250/200/170 

 

Is-7

 

 

Temat będę prowadził, dodawał nowe czołgi i nacje. 

59495175307068268899.jpg


Opublikowano

Poradnik dla początkujących, przedstawione Xt. hehe

 

Lepiej pokazać od tego 4 tieru do 7. Matildy, Hetzery, kv-1, kv-85, is i inne.

 

Nie opisałeś podstawowych WS - Dolna płyta i właz dowódcy. 

Opublikowano

Poradnik dla początkujących, przedstawione Xt. hehe

 

Lepiej pokazać od tego 4 tieru do 7. Matildy, Hetzery, kv-1, kv-85, is i inne.

 

Nie opisałeś podstawowych WS - Dolna płyta i właz dowódcy. 

 

Wiem, jeszcze nie skończyłem jak widać, a takie tiery, dlaczego? Ponieważ nie ma sensu opisywać 4-6t gdyż praktycznie w każde miejsce wchodzi.

Poradnik jak mówiłem będę rozwijał i dodawał kolejne czołgi, ale dzięki za zwrócenie uwagi :)

59495175307068268899.jpg


Opublikowano

Nie do końca, na niskich tierach jest sporo pojazdów z op pancerzem. np. początkowe france, matilda, valentine, hetzer, t-127...

 

W tygrysie p dobrze wchodzi również w skosy z przodu (po bokach).

Opublikowano

Nie do końca, na niskich tierach jest sporo pojazdów z op pancerzem. np. początkowe france, matilda, valentine, hetzer, t-127...

 

W tygrysie p dobrze wchodzi również w skosy z przodu (po bokach).

 

Wchodzi, zgadzam się, ale jak np. grasz takim IS, to tak łatwo w to nie ucelujesz :P

 

Co do tych niższych tierów, dodam je, jak skończę pozostałe nacje :)

59495175307068268899.jpg


Opublikowano

Od siebie dodam,że zarówno w KT jak i Tigera od Porsche, bardzo fajnie wszystko wchodzi w wieżę, i nie trzeba się wcale gimnastykować ;) Przód wieży, przy samym dziale i gitarra.

Opublikowano

Od siebie dodam,że zarówno w KT jak i Tigera od Porsche, bardzo fajnie wszystko wchodzi w wieżę, i nie trzeba się wcale gimnastykować ;) Przód wieży, przy samym dziale i gitarra.

W wieżę KT najlepiej wchodzi w dach. [z przodu]

Opublikowano

W wieżę KT najlepiej wchodzi w dach. [z przodu]

Prawda,prawda. Ale po co sie gimnastykowac? :lol:

Nie wszyscy cwicza sobie przedramie tak intensywnie jak my.:P

Opublikowano

Zasadniczo, to lepiej albo:

1. Wkleić link to TankCommandera

2. Wkleić link do skórek czołgów w grze.

 

Zasadniczo można również strzelać po jarzmie :)

59495175307068268899.jpg


Opublikowano

Bardzo przydatny poradnik Dla początkujących graczy :)

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>

<!-- Fantasy Bass -->

<ins class="adsbygoogle"

     style="display:block"

     data-ad-client="ca-pub-5122566234468357"

     data-ad-slot="2119977022"

     data-ad-format="auto"></ins>

<script>

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

</script>

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dodaj T95 niszczyciela i napisz gdzie go przebijać, bo go chyba można przebijać między gąsienicami.

 

Spokojnie, jednak wyniknął jeden niemiły problem z komputerem i musiałem oddać go do informatyka.

Gdy wróci, pociągnę poradnik do przodu. 

59495175307068268899.jpg


  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Aktualizacja zdjęć się przyda bo wygasły :)

Niespodzianka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<

  • 5 tygodni później...
  • Biter. zmienił(a) tytuł na [WoT] Gdzie strzelać, by przebijać? Problematyczne czołgi.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...