Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Włączanie programu jeśli został włączony inny


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ema.

 

Mam pytanko jak zrobić ( o ile się tak da ) że odpalam np. program1.exe i od razu włącza się program2.exe ale jeśli zamknę program1.exe to program2.exe także się zamknie

XPA9.png

Opublikowano

Można to zrobić za pomocą pliku wsadowego. Utwórz nowy plik i zapisz go z rozszerzeniem .bat. Zawartość pliku:

@echo off
:here
timeout /t 2 /nobreak>nul
tasklist /FI "imagename eq program1.exe">NUL | find /i "program1.exe">nul
if not %errorlevel%==0 goto niema
:jest
tasklist /FI "imagename eq program2.exe">NUL | find /i "program2.exe">nul
echo errorlevel: %errorlevel%
if not %ERRORLEVEL%==0 start program2.exe
echo jest
goto koniec
:niema
taskkill /f /im program2.exe
echo nie ma
:koniec
goto here

Jeśli chcesz, aby nie pokazywała się konsola, utwórz kolejny plik, tym razem z rozszerzeniem .vbs i za pomocą niego uruchamiaj skrypt. Zawartość pliku:

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.Run "skrypt.bat", 0
WshShell = Null

Problem można też rozwiązać innym sposobem - napisać program. Lecz według mnie rozwiązanie podane powyżej jest wystarczające.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...