Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Lex Superior i masowe wzywanie do zapłaty.


Duże Pe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak wiecie w necie kwitnie coś takiego jak "copyright trolling" w którym chodzi o to, że zostajemy pozwani za pobieranie jakiegoś pornusa z Polskiej strony (większość pewnie się nie rejestrowała) i teraz mam pytanie, miał ktoś z tym do czynienia? Wie ktoś co to za kancelaria prawnicza? 750 złotych do zapłaty, zapłacić nie zamierzam, pewność, że nie pobierałem ani nie udostępniałem tego filmu porno mam, więc jestem w 100% pewny swoich przekonań. Co zrobić, spotkał się ktoś z takim czymś? Wiem, że jest to masowe, i kiedyś wysyłano listy czyste bez polecenia, dziś wysyłają listy polecone, ale wiem, że to fejk. Ktoś ma pomysł co zrobić?

random.jpg


Opublikowano

Typowo chodzi mi o to, że co zrobić w kwestii kradzionych danych? Do każdego kogo wysyłają mają dane, skąd? Chciałem zgłosić na policję kradzież danych osobowych i podpierdzielić ich do DIODO, ale samemu jakbym zgłosił się do adwokata i chciał ciągnąć sprawę, to wiem, że nie ma sensu. Ktoś tak miał też?

random.jpg


Opublikowano

Moj dziadek tez to dostal, mial zglosic na policje. W koncu jest to oszustwo, wyudzenie, kradziez danych i powolywanie sie na policje, ktora zapewne o niczym nie wie.

Opublikowano

Moj dziadek tez to dostal, mial zglosic na policje. W koncu jest to oszustwo, wyudzenie, kradziez danych i powolywanie sie na policje, ktora zapewne o niczym nie wie.

 

Dziadek widzę lubi dobre filmy oglądać xD 

 

 

@top :

 

Kiedyś dostałem pewnego e-maila ze strony "pobieraczek" czy coś w tym stylu, że jestem im winny "tyle i tyle złotych"  za pobieranie z ich strony.

Odpisałem im na E-maila, że nic nie dostaną i jeśli jeszcze raz zobaczę E-mail od nich u mnie w skrzynce to sprawę zgłaszam na Policję za kradzież danych itp.

Proponuję Tobie zrobić to samo lub nie odpisywać wgl. i dodać e-mail jako spam.  ;) 

Ludzie, którzy wysyłają takie e-maile czują na tym dobry zarobek, czemu ? Ludzie (najczęściej faceci) ze strachu przed ujawnieniem oglądania filmików porno przed żoną, rodziną płacą pieniądze i myślą, że sprawa jest oficjalnie załatwiona. Problem w tym, że taki przypadek wgl. nie istniał, ludzie zarabiają na głupocie innych ;) 

 

 

Ps. Kradzież danych osobowych ? W erze internetu, facebooka, twittera coś takiego nie istnieje... ;p

1363095337-U286162.png

Opublikowano

Chyba się nie rozumiemy. Dostałem do domu list polecony, nie e-mail, dane mojego ojca - bo router jest razem z internetem na niego. Pobieraczek to całkiem inna forma wyłudzania pieniędzy, aby dostać ów email trzeba było się na stronie zarejestrować, jak się nie zarejestrowałeś, to maila nie dostawałeś. Tu nic nie robiłem, nie pobierałem filmu, ale dostałem wiadomość, że ukradłem czy tam wrzuciłem utwór audiowizualny: e21 Kamila - Szybka akcja w internacie. Śmieszne jest to, że u każdego list z tej firmy, bo jest to spółka Z.o.O a nie kancelaria prawnicza, wszyscy z tym pobieraniem zostali wykryci rok temu. Następna sprawa to to, że nigdzie pieczątki na liście nie ma, firma ulepszyła swój pomysł i teraz wysyłają listy polecone, kiedyś wysyłali normalne listy. Co do kradzieży danych osobowych, bo ktoś mi tu pisał, że nie przypilnowałem danych.

Ziom, nie w mojej kwestii leży pilnowanie danych osobowych, nikt nie mógł mi ich ukraść i 200 tysi innych internautów, IP zostały albo kupione na czarnym rynku, albo dostawca internetowy sprzedał dane, no bo w końcu kupienie takich danych to grosze, za 750 zł można mieć dane 1000 osób, czyli jak 10 z 1000 osób zapłaci, to firma jest do przodu, i to o wiele. 

Nie wiem co mam zrobić, ich strona wygląda śmiesznie, nie ma informacji kto tam pracuje, a pan Zoll który się podpisuje nie podpisuje się jako prawnik, tylko jako koordynator, poza tym maks co mogę zrobić to chyba wybrać się na policje, zobaczyć czy sprawa jest wszczęta, czy zostało to umorzone, bo z tego co wiem, każdy kto to dostał i wybierał się na Policje wychodził z informacją, że sprawa została umorzona. Sama policja w Olsztynie (tam każde info trafiało z "niby" kradzieżą lub wrzuceniem utworu audiowizualnego sama na swojej stronie Policja napisała, że wszystkie zgłoszenia jakie do nich trafiły zostały umorzone, bo na podstawie samego IP nie można nic nikomu zarzucić, poza tym u mnie IP jest stałe raczej, i nie zgadza się z tym na kartce.

random.jpg


Opublikowano

Moj dziadek tez to dostal.

:D :D :D

Tu nic nie robiłem, nie pobierałem filmu, ale dostałem wiadomość, że ukradłem czy tam wrzuciłem utwór audiowizualny

Skoro nic nie zrobiłeś to w czym problem? Nic nie zrobiłeś = nic nie płacisz. :D Jakkolwiek, by to brzmiało. Możesz to zgłosić, ale czy coś to da? :P

Opublikowano

Chyba się nie rozumiemy. Dostałem do domu list polecony, nie e-mail, dane mojego ojca - bo router jest razem z internetem na niego. Pobieraczek to całkiem inna forma wyłudzania pieniędzy, aby dostać ów email trzeba było się na stronie zarejestrować, jak się nie zarejestrowałeś, to maila nie dostawałeś. Tu nic nie robiłem, nie pobierałem filmu, ale dostałem wiadomość, że ukradłem czy tam wrzuciłem utwór audiowizualny: e21 Kamila - Szybka akcja w internacie. Śmieszne jest to, że u każdego list z tej firmy, bo jest to spółka Z. o.O a nie kancelaria prawnicza, wszyscy z tym pobieraniem zostali wykryci rok temu. Następna sprawa to to, że nigdzie pieczątki na liście nie ma, firma ulepszyła swój pomysł i teraz wysyłają listy polecone, kiedyś wysyłali normalne listy. Co do kradzieży danych osobowych, bo ktoś mi tu pisał, że nie przypilnowałem danych.

 

Ziom, nie w mojej kwestii leży pilnowanie danych osobowych, nikt nie mógł mi ich ukraść i 200 tysi innych internautów, IP zostały albo kupione na czarnym rynku, albo dostawca internetowy sprzedał dane, no bo w końcu kupienie takich danych to grosze, za 750 zł można mieć dane 1000 osób, czyli jak 10 z 1000 osób zapłaci, to firma jest do przodu, i to o wiele. 

 

Nie wiem co mam zrobić, ich strona wygląda śmiesznie, nie ma informacji kto tam pracuje, a pan Zoll który się podpisuje nie podpisuje się jako prawnik, tylko jako koordynator, poza tym maks co mogę zrobić to chyba wybrać się na policje, zobaczyć czy sprawa jest wszczęta, czy zostało to umorzone, bo z tego co wiem, każdy kto to dostał i wybierał się na Policje wychodził z informacją, że sprawa została umorzona. Sama policja w Olsztynie (tam każde info trafiało z "niby" kradzieżą lub wrzuceniem utworu audiowizualnego sama na swojej stronie Policja napisała, że wszystkie zgłoszenia jakie do nich trafiły zostały umorzone, bo na podstawie samego IP nie można nic nikomu zarzucić, poza tym u mnie IP jest stałe raczej, i nie zgadza się z tym na kartce.

 

Po co prowadzisz dyskusję skoro sam sobie na wszystko odpowiadasz ? ;) 

Jeśli wszystko wygląda na wielką ściemę i próbę wyłudzenia pieniędzy to nic nie rób... no chyba, że masz za dużo pieniędzy i dobre serce, wtedy idź do jakiegoś prawnika i spytaj co i jak i jak możesz taką "firmę" udupić, by nie wyłudzali pieniędzy.

1363095337-U286162.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...