Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[RP] InterGaming - Welcome to San Fierro! | Poczuj prawdziwy klimat!


Krzesi4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

XvMjFBj.jpg

Cześć. Jest mi bardzo miło, że mogę napisać tą reklamę, ponieważ teraz sam zdaje sobie sprawę jak projekt daleko już zaszedł, ile już zostało zrobione i jak mało już zostało. W tym temacie chciałbym zapowiedzieć Wam projekt goszczący na scenie Role Play, gdzie rozgrywka toczy się w San Fierro - mieście pełnym klimatu. Zapewne wielu z Was interesuje, dlaczego nie gramy w Los Santos, prawda? Odpowiedź jest prosta - ile można? Trzeba spojrzeć na to z tej drugiej strony. Na każdym projekcie rozgrywka toczy się w Los Santos, w mieście już każdemu znanym, w mieście gdzie każdy zna każdą uliczkę, każdy zakątek, wie gdzie, co go może spotkać. Gra tutaj już powoli traci sens, bo ile można grać w jednym, tym samym miejscu? Trafiamy już na dziesiątki projektów, gdzie wszystko jest takie same, budynki te same stoją w tych samych miejscach, nigdy nie możemy trafić na nic nowego. Czy nie pora to zmienić? Według Nas, jako założycieli InterGaming'u pora najwyższa, dlatego też postanowiliśmy udostępnić Wam coś, co było bardzo rzadko wałkowane - Rozgrywka w San Fierro! Ekipa na projekcie pracuje pełną parą po to, abyśmy mogli jak najszybciej udostępnić Wam forum, oczywiście również cały czas trwają pracę na serwerze, a to może nawet w głównej mierze! Postanowiliśmy wpuścić Was, jako społeczność na wykończone, chcemy uniknąć jakichkolwiek błędów czy bugów i w tym celu cały czas pracujemy, a forum zostanie otworzone przy ukończeniu wszelkich prac. Na forum znaleźć będzie możnapanele postaci, oczywiście logi gracza, które znajdować będą się w panelu każdego osobnika zarejestrowanego na forum. Pracujemy również nad panelem biznesowym, spodziewajcie się również tego na InterGaming. Oczywiście znajdziecie u Nas jeszcze sporą ilość zakładek informacyjnych, na przykład zakładkę z listą ekipy i ich zadań. W Wasze ręce również udostępniamy konta premium, jakich będzie możliwość kupna bezpośrednio na forum. Zaznaczamy, iż te transakcje będą wynosiły bardzo małe opłaty, a kupować będą je osoby tylko chętne. Bardzo ważną uwagą jest, iż konta premium nie będą wnosiły zupełnie nic do rozgrywki In Character.

 
Na serwerze został edytowany system przedmiotów zupełnie do użytku gracza, będą w nim zawarte najważniejsze informacje jak i opcje dla danego przedmiotu. Na przykład: W broni zabraknie ammunicji, gracz wyciągnie ową - wyświetli się napis "Brak amunicji" i system nie da broni graczowi. Każda funkcja jest wytyczona w opcjach (np. Odłóż, schowaj do szafy itp.). Znajdziecie również system grup, co ułatwi cały system GUI, mianowicie zarządzanie grupą w grze. Został on dokładnie opisany ze stanem konta, ilością graczy online, kolorem czy statystykami podstawowymi organizacji. Dla systemu pojazdów zostały oddane komendy takie jak: "/v". Przez te komendy możemy sprawdzić nasz stan techniczny pojazdu czy stan paliwa. Została też dodana możliwość przepisania pojazdów. Ostatnim etapem jest zamknięcie: maski, bagażnika i włączenie/zgaszenie świateł. Aby odpalić/zgasić silnik należy wcisnąć CTRL i chwileczkę poczekać. Kolejnym systemem jest system pożarów, który jest znany przez wszystkich lecz nie wszędzie go oferują. Na czym on polega? Gracze posiadają podpałkę typu paliwo lub zapalniczkę/zapałki. Czy pewne organizacje będą mieli łatwą drogę do spalenia danego budynku? Oczywiście nie tak do końca, gdyż w remizie są strażacy. Znajdują oni ogień po dostaniu wiadomości telefonicznej. Jeśli nie dojadą na czas i nie zgaszą pożaru lokal spłonie i będzie nadawał się tylko do zamknięcia lub remontu - Tak samo z podpaloną trawą lub innym materiałem. Kolejnym ciekawym systemem, a szczególnie dla Gangów jest system roślin. Jest to nic innego jak system umożliwiający hodowlę np. "marihuany". Gangi muszą zdobyć ziarenko i zasadzić je w wybranym przez siebie miejscu. Należy pamiętać, że grupy porządkowe mogą w każdej chwili znaleźć ową roślinę, dlatego miejsce trzeba wybierać mądrze. Działa to na zasadzie zasiej i czekaj. Oczywiście oferujemy również szeroki wybór środków odurzających, takich jak na przykład Marihuana czy grzybki halucynki. Kolejnym systemem urozmaicającym grę jest nic innego jak system zwłok znany przez raczej każdego gracza na scenie Role Play. Po zabiciu osoby pojawiają się zwłoki w miejscu, w którym została zabita osoba. Zwłoki można podnieść. Pomaga to ustalić organizacjom porządkowym podstawowe informacje dot. osoby zabitej. Przejdźmy teraz do kwestii systemu obiektów. Wasza twórczość nie może być ograniczona, przecież budynki nie będą pustymi fasadami tylko pięknie wystrojonymi wnętrzami. Lecz jaki stan rzeczy by był, gdyby nie było mebli, które nazywamy potocznie obiektami? Poprzez parę komend możecie meblować swoje mieszkania i budynki grupowe. Stawianie obiektów nie było nigdy takie proste, przecież mamy funkcje z 0.3e! Ta funkcja jest dla niektórych utrapieniem - lecz na spokojnie, wszystko się da zrobić. Czy na serwerze jest możliwość tworzenia "tekstur/napisów"? Oczywista sprawa, wszystko co zostało zrobione na naszym serwerze jest oddane dla was! Po zakupieniu budynku w danej strefie będziesz mógł go używać jako domu mieszkalnego - nie zabraknie również możliwości dekorowania wnętrz i dodawania innych lokatorów. Początkowo nie będzie opłat za nasze budynki. Na start do każdego budynku dostajemy 50 obiektów, które możemy dowolnie wykorzystać, oczywiście nie zabraknie możliwości dokupienia większej ilości obiektów za gotówkę oraz odtwarzania dowolnej muzyki w budynku (System Hi-FI). W wasze ręce również udostępniamy system surfowania na wodzie, sterowanie za pomocą strzałek. Bardzo klimatyczne i ciekawe zajęcie. Deskę surfingową można kupić w specjalnym "sklepie wodnym" na plaży w San Fierro.

sEk0Dfg.jpg

Zapewne na zdjęciach ukazanych wyżej zobaczyliście już urywki naszego pięknego miasteczka. Na owym zdjęciu ukazane jest nasze centrum miasta, na głównym ujęciu znajduje się hotel centrum, jak już zapewne wiecie - tutaj będzie toczyła się główna rozgrywka. Centrum miasta jest bardzo ciekawie wykonane, po zmroku zapalają się lampy, które nadają prawdziwego klimatu. W samym centrum znajduje się pizzeria, gdzie każdy nowy gracz może śmiało wejść, odegrać jakąś ciekawą akcje z samym kelnerem, a i nawet z innymi graczami spędzającymi swój czas w niej. Oczywiście jak to większość nowych graczy, którzy dopiero co dotarli na nasz serwer - poszukiwania za pracą! Pierwszym krokiem po wejściu do San Fierro zalecamy zameldować się w hotelu, który umieszczony jest na zdjęciu, a zaraz po tym możemy starać się o pracę, aby zarobić pierwszy grosz. Po za pizzerią w centrum znajduje się również sklep z ubraniami, tutaj warto zwrócić uwagę na to, iż gracz nowy (do przegrania godziny) może nabyć dowolny skin w sklepie zupełnie za darmo. Sklep dostępny jest zaraz obok hotelu, korzystamy z niego za pomocą komendy "/ubranie". Obok sklepu z ubraniami mieści się San News - jak już zapewne wiemy jest to stacja radiowa nadająca w naszym miasteczku, mianowicie na pasku na dole ekranu. Nie dopal stacji radiowej znaleźć możemy ekskluzywną restauracje, do której również możemy przyjść, zjeść coś smacznego a może nawet zatrudnić się i spełnić swój pierwszy cel. Oczywiście w samym centrum znajdują się jeszcze sklepu samoobsługowe (komenda /kup) 24/7, czy też burger shoot. Jednak jesteś wymagającym mieszkańcem i lubisz luksusy, nic nie stoi na przeszkodzie abyś wynajął mieszkanie w apartamentowcu, który mieści się zaraz obok restauracji. Jednak jeśli nie potrzebne Ci duże luksusy, czy też może ogranicza Cię dolar - śmiało możesz podskoczyć do blokowiska mieszkalnego, który jest zaraz obok za burger shootem. Mieszkania tam są znacznie tańsze, a już nabędziesz swoje.. Cztery ściany! Interiory w blokach są wyposażone w puste mieszkania, zazwyczaj dwu/trzy pokojowe, kuchnia jak i łazienka. Po zakupieniu mieszkania możesz je dowolnie umeblować.

IweHVqb.jpg

Wróćmy się troszkę, jak opowiadałem o tej.. Ekskluzywnej restauracji! Zapewne właśnie zilustrowałeś zdjęcie ukazane do góry, tak? oto i ona. Jest to restauracja umieszczona w jednym z budynków w San Fierro, mieści się ona zaraz naprzeciwko hotelu centrum. Przed samą restauracją postawione zostały obiekty stolików, gdzie każdy mieszkaniec może sobie spokojnie spocząć i podziwiać widoki pięknego miasta, czy też po prostu odpocząć przy kawce, którą zapewne dostarczy kelner pracujący w sanej restauracji. Kawałek dalej udostępniliśmy miejsca parkingowe na pojazdy, co zdecydowanie ułatwi życie każdemu mieszkańcowi.

FoytCNP.jpg

O! Dotarliśmy już właśnie do tego blokowiska, o którym zostało wymienione wcześniej. To właśnie w tym pierwszym bloku mieszczącym się po prawej stronie zdjęcia możemy śmiało zakupić swoje mieszkanie, które możemy dowolnie umeblować. Dla każdego mieszkańca dostarczyliśmy również podziemny garaż mieszczący się zaraz obok drzwi wejściowych do bloku, jest to garaż blokowiska, w którym spokojnie możemy pozostawić swój pojazd bez obaw o kradzież. Zaraz obok blokowiska znajdują się mieszkania, które można śmiało wykupić w urzędzie. Warto zaznaczyć jednak, iż są one nieco droższe niż mieszkania w bloku, ale sprawą wiadomą jest, że są minimalnie większe od mieszkania w bloku.

McX0mKi.jpg

Fakt, jaki chcemy poruszyć jest spam pojazdów w centrum, zazwyczaj są to skutery, ale również pojazdy osobowe. Chcemy zaznaczyć, iż w samym centrum San Fierro został umieszczony bardzo duży parking samochodowy, mieści się on zaraz za hotelem centrum, więc dostęp do pojazdów będzie bardzo prosty. Co chcę tym wnieść? Chcę zaznaczyć, iż nie będziemy tolerowali pojazdów na środkach ulic, czy też zaparkowanych po szerokości chodnika i inne dziwne kombinacje. Takie czyny będą karalne zazwyczaj przez frakcje Police Department, jednak kierowcy pojazdów, które parkowane są tak nagminnie będą odpowiednio karani, ponieważ chcemy w jak największym stopniu pozbyć się spamu pojazdów w centrum. Nie, nie mówimy że pojazdów w centrum nie może być w ogóle - broń boże! Oczywiście, jest to zupełnie normalne że pojazdy znajdują się na przykład pod hotelem, czy na poboczu, jednak prosimy pozostawiać swoje pojazdy poprawnie. Oczywiście w mieście znajduje się również dużo innych parkingów.
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Przejdziemy jeszcze do drugiej kwestii, jaką są biznesy. Jak dobrze wiecie na serwer potrzebujemy biznesów, jednak prosimy na chwile obecną nie składać biznesów. Dlaczego? Na samym początku projektu postanowiliśmy wprowadzić nieco inny system wydawania biznesów, mianowicie niedługo znajdziecie temat nt. poszukiwania liderów poszczególnych biznesów. Wyżej, w newsie zapewne przeczytaliście o pizzerii jak i restauracji, czy burger shoot'cie, jak możecie się domyśleć do tych biznesów również potrzebujemy liderów, jak i do wielu innych. Zaraz po wystartowaniu forum znajdziecie temat o biznesach, będą tam poszczególne biznesy ze zdjęciem, nazwą i opisem biznesu. Jeśli któryś z graczy zdecyduje się, że chce ten biznes, to po prostu wyśle krótką aplikacje o danym wzorze do opiekuna biznesów, w tym wypadku do mnie. Gdy tylko aplikacja na biznes dojdzie na moją skrzynkę ja ją rozpatrzę i podejmę decyzje, czy dana osoba nada się na lidera i czy to właśnie ona zaopiekuje się nim prawidłowo. Aplikacje nie będą musiały mieć żadnej historii, tekstu In Character, grafiki i innych głupot - nie, postanowiliśmy zrobić nieco inaczej niż większość projektów. U nas będą proste wzory, w których będzie trzeba napisać jedynie plan prowadzenia, zapewnić nas że dana osoba będzie dobrym liderem, że prawidłowo zajmie się biznesem i zapewnić, iż ten nie będzie stał pusty. Przy dobrej aplikacji podanie zapewne zostanie zaakceptowane. Spokojnie, każdy znajdzie biznes dla siebie, ponieważ będzie ich sporo. Zaraz po tym okresie wystartujemy z nieco innym wzorem, gdzie gracz będzie sam decydował gdzie chce biznes, poda nazwę i tym podobne, jednak informujemy, iż łatwiej będzie dostać biznesy wyznaczone przez nas. Jasną sprawą jest tez, iż poszukujemy liderów organizacji porządkowych jak i przestępczych, co do każdej frakcji śmiało można pisać aplikacje już dziś w odpowiednim dziale, tutaj pozostajemy jednak przy tradycyjnej aplikacji zawierającej odpowiednie cechy, takie jak grafika, notatka ooc, opis i tym podobne.
 
 
Forum wystartuje 25.03.2015 o godzinie 19:00. (Forum)
Zapraszamy serdecznie i prosimy o cierpliwość, prace trwają!
Zachęcamy również do śledzenia naszego FanPage, na którym wiadomości pojawiają się bardzo często! (FanPage)


Dołączamy Wam również parę zdjęć naszego San Fierro.

YKkoWeV.jpg
______________________________________________________________________________________

d3oi3N6.jpg
______________________________________________________________________________________

sb04Flb.jpg
______________________________________________________________________________________

gx4s4W3.jpg
______________________________________________________________________________________

qgwoqg2.jpg
 
  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

W związku ze zmianą w dziale, autorzy prezentacji muszą odświeżyć ją przynajmniej raz w miesiącu. Informacja o zmianach znajduje się tutaj.

 

Brak zainteresowania autora publikacją przez okres powyżej miesiąca. Jeśli nadal jesteś zainteresowany prezentacją, to napisz prywatną wiadomość.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...