Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Najważniejsze rzeczy dla początkującego


TheMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Download :

 


 

Jak połączyć się z serwerem ? :

Gdy już włączymy naszego TS klikamy : Connections - > Connect 

 

1. Tutaj wpisujemy adres serwera

2. Wpisujemy swój własny nick

3. Zostawiamy puste

4. Łączymy się z serwerem

 

Pytania i Odpowiedzi FAQ :

 

UWAGA! Zanim zapytasz administratora o pomoc zobacz, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się tutaj.

 

1. Dlaczego mnie nie słychać?

 

Odpowiedź: Prawdopodobnie masz wyciszony mikrofon, otwórz zakładkę Self, a nastepnie wybierz Activate Microphone.

 

2. Dlaczego nie widzę osób na kanałach?

 

Odpowiedź: Masz wyłączoną opcję Subscribe to all channels w Opcjach (Application) lub nie posiadasz odpowiedniej grupy na TeamSpeak'u (Rejestracja)

 

3. Jak założyć kanał?

 

Odpowiedź: Poprosić administratora o kanał na Centrum pomocy / Rejestracja kanałów lub załóż kanał tymczasowy samodzielnie.

 

4. Jak otworzyć połączenie w nowej zakładce?

 

Odpowiedź: Wciskasz PPM na danego TS'a w zakładce Bookmarks i wybierz opcje Connect in new tab.

 

5. Jak wyłączyć denerwujące głosy na TeamSpak'u?

 

Odpowiedź: W Opcjach w zakładce Playback przesuwamy drugi suwak (Sound Pack Volume) na lewo.

 

6. Jak wyciszyć denerwującą osobę?

 

Odpowiedź: Kliknij PPM na danego użytkownika i wybierz opcje Mute Client.

 

7. Dlaczego nie mogę pisać do niektórych osób?

 

Odpowiedź: Możliwe, że masz za niskie uprawnienia.

 

8. Jak ustawić aktywacje głosu przez przytrzymanie dowolnego klawisza?

 

Odpowiedź: Wchodzimy w Opcje potem sekcje Capture i wybieramy Push-To-Talk, a następnie wybieramy klawisz.

 

9. Jak zapamiętać raz wpisane hasło na kanale?

 

Odpowiedź: W opcjach w sekcji Security trzeba wybrać Save channel passwords. Więcej informacji na forum.

 

10. Jak szybko dezaktywować mikrofon ?

 

Odpowiedź: W zakładce Self wybieramy Mute microphone.

 

11. Jak ustawić sobie avatar?

 

Odpowiedź: Wciskamy PPM na siebie i wybieramy opcje Set Avatar, a następnie wybieramy obrazek o dozwolonej wielkości.

 

12. Jak nagrać rozmowę użytkowników znajdujących się na Twoim kanale?

 

Odpowiedź: W zakładce Tools wybieramy przedostatnią opcję Start Recording.

 

13. Jak zaktualizować TeamSpeak'a?

 

Odpowiedź: Wybieramy ostatnią zakładkę Help, a następnie Check for Update.

 

14. Jak dodać kogoś do znajomych?

 

Odpowiedź: Wciskamy na daną osobę PPM i wybieramy opcję Add as Friend.

 

15. Jak dodać kogoś do listy zablokowanych?

 

Odpowiedź: Wciskamy na daną osobę PPM i wybieramy opcję Add as Blocked.

 

16. Jak wysłać do kogoś okienko z wiadomością?

 

Odpowiedź: Wciskamy PPM na daną osobę i wybieramy Poke Client oraz wpisujemy treść wiaomości.

 

17. Jak aktywować status Away (AFK)?

 

Odpowiedź: Otwieramy zakładkę Self oraz wybieramy Set Away.

 

18. Jak dodać nowy serwer TS'a do naszej biblioteki serwerów?

 

Odpowiedź: Wybieramy zakładkę Bookmarks i wciskamy Add to Bookmarks, a następnie uzupełniamy pola.

 

 19. Jak zmienić wygląd TS'a?

 

Odpowiedź: Otwieramy sekcję Design w opcjach i wybieramy sobie styl z okienka Look and Feel, który wcześniej wgraliśmy do odpowiedniego folderu.

 

20. Jak ściągnąć pliki z kanału?

 

Odpowiedź: Wciskamy na kanał ŚPM (zazwyczaj rolka) na kanał lub PPM i wybieramy Open File Browser.

 

21. Jak edytować swój kanał?

 

Odpowiedź: Klikamy PPM i wybieramy Edit Channel. Tam możemy zmienić nazwę, dodać/zmienić hasło itp.

 

22. Jak zmniejszyć lub zwiększyć natężenie głosu użytkownika?

 

Odpowiedź: Wciskamy PPM na daną osobę i wybieramy Change Volume. Tam suwakiem wybieramy natężenie głośności.

 

 

 

BOT Muzyczny - Co i jak ? :

 

Potrzebne rzeczy :

- Virtual Audio Cabel

- Winamp

 

Download VAC :

 


 

Po ściągnięciu plików VAC przechodzimy do instalacji. 

1. Otwieramy folder gdzie mamy pobrane VAC.

2. Odpalamy plik setup, następnie tak.

3. Akceptujemy.

4. Zaznaczamy Im advanced user.

5. Klikamy install.

6. Gratuluję zainstalowałeś Virtual Audio Cabel.

 

Czas na skonfigurowanie TS3 :

 

1. Wchodzimy w opcje: Settings - > Options - > Capture - > Add - > Profile name : ustawiacie sobie własną nazwę (Najlepiej Bot Muzyczny, chociaż się nie będziecie mylić) i ok.

2. Zaznaczamy nowo utworzony profil następnie zaznaczamy : Voice Activation Detection , następnie w capture device szukamy virtual audio cable i jak jest ta linijka to suwak przesuwamy w lewo do końca.

3. Zapisujemy.

4. Następnie Settings - > Identities. Tworzymy nową klikająć "Add". Nazywamy ją najlepiej bot muzyczny.

5. Wchodzimy w zakładki (Bookmarks), dodajemy do zakładek po przez kliknięcie "Add to bookmarks".

6. Klikamy opcje "More" .

7. Pojawiają się opcje. Ustawiamy wszystko tak jak jest na Screenie.

 

73429267.png

 

No i prawie koniec, zostaje tylko skonfigurowanie Winampa.

 

Zaczynamy.

1. Odpalamy Winampa.

2. Klikamy Ctrl + P. Wyskakują opcje.

3. Szukamy zakładki "Wtyczki", następnie wchodzimy wyjściowe.

4. Pojawiają się 3 opcje do wyboru, wybieramy tą na samym dole.

5. Szukamy urządenia "Virtual Audio Cabel".

6. Klikamy "Ok".

 

 

 

Poradnik skopiowany z forum.dreikon.pl a edytowany prze ze mnie.

Opublikowano
Poradnik skopiowany z forum.dreikon.pl a edytowany prze ze mnie.

Czyli nie jest on twój co do całości, miło że ktoś to wszystko napisał w 1 całość, ale jednak nie sądzę abyś mógł przypisywać sobie go:)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...