Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zewnętrzny czat do LoLa - Psi


Ikerel

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czołem!

Chciałbym zaprezentować Wam program Psi. Służy on do łączenia się z serwerem XMPP, a właśnie na tym bazuje czat LoLa. Zaczynamy!

 

1. Wady i zalety programu.

 

+ nie wymaga zainstalowanego LoLa

+ zajmuje mało miejsca na dysku, jak i w pamięci RAM

+ jest bardzo szybki

+ nie wymaga Adobe AIR

+ przetłumaczony na bardzo wiele języków

+ obsługa wielu kont LoLa naraz

+ możliwość tworzenia fake powiadomień o wstąpieniu do ranked teamu

+ możliwość pisania do osób offline

+ jest na Windows XP+ i na Mac OS 10.5+

+ jest w pełni open source

+ można mieć otwarte Psi, jak i LoLa naraz i nie będą się gryzły

- nie zapominajmy, to tylko czat

- nie można ustawić własnego statusu (jeżeli zależy Ci na tym, użyj programu Pidgin)

 

2. Download, instalacja i konfiguracja konta.

 

Program pobieramy stąd: http://psi-im.org/download/

Zawsze znajdziemy tam najnowszą wersję. Warto wybrać wersję 64-bitową, jeśli mamy 64-bitowy system.

Linki do najnowszej wersji (stan z 24.02.2015):

32-bit: http://downloads.sourceforge.net/psi/psi-0.15-win32-setup.exe- https://www.virustotal.com/pl/file/98c574929322c28b7ef42995c1abb1eb06ea67bdf6e7f77bf59b778873604280/analysis/

64-bit: http://downloads.sourceforge.net/psi/psi-0.15-win64-setup.exe- https://www.virustotal.com/pl/file/3d4e5474e7d45cb2b0c4ac1abc5d6ef60924a1394c798379ff2553542dd80637/analysis/

Instalujemy program. W trzecim kroku zaznaczamy do instalacji języki:

tio76o.jpg
Jeżeli język programu nam nie odpowiada, wchodzimy w Ogólne (General) -> Zmień profil (Change profile), zaznaczamy język, który chcemy oraz klikamy Otwórz.
 
Teraz musimy dodać i skonfigurować konta. Wchodzimy w Ogólne -> Konfiguracja kont -> Dodaj.
W polu Nazwa wpisujemy dowolną nazwę. Może być to np. nasza nazwa przywoływacza. Klikamy Dalej.
W polu XMPP Address wpisujemy [email protected]. Dla loginu Mistejk będzie to [email protected].
W polu Hasło wpisujemy AIR_nasze_haslo. Dla hasła test123 będzie to AIR_test123.
 
Wchodzimy w zakładkę Połączenie.
Zaznaczamy "Ustaw ręcznie adres i port serwera". W polu Serwer podajemy jedno z poniższych IP, zależnie od regionu:EU West: 185.40.64.69

EU Nordic & East: 66.150.148.21

NA: 192.64.174.69

Oceania: 192.64.169.22

Brazil: 66.151.33.22

Turkey: 95.172.65.28

Russia: 95.172.65.245

Latin America North: 66.151.33.248

Latin America South: 66.151.33.249

Public Beta Environment: 69.88.138.26

Port zmieniamy na 5223, a w polu Szyfruj połączenie wybieramy "Używając starszego SSL".

Klikamy Zachowaj i przechodzimy do głównego okna Psi. Klikamy prawym przyciskiem na nasze konto, wybieramy Status -> Dostępny.

thhea8.jpg
Jeżeli wyskoczy nam błąd o certyfikacie serwera pvp.net, klikamy "Dodaj tę domenę do zaufanych".
Teraz powinien pokazać się nam następujący komunikat:
3mihoi.jpg
Ten błąd należy zignorować - będzie się on pojawiał przy każdym połączeniu się. To wszystko, teraz możesz przetestować działanie - zaloguj się w LoLu na inne konto i sprawdź działanie ;)
 
Opublikowano

Spoko ale na android jest apka lolchat więc po co się tym bawić ? ; ) a tam możesz zmieniać status itp.

 

Nie każdy ma smartfona.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Spoko ale na android jest apka lolchat więc po co się tym bawić ? ; ) a tam możesz zmieniać status itp.


Spoko ale na android jest apka lolchat więc po co się tym bawić ? ; ) a tam możesz zmieniać status itp.

Opublikowano

Nie każdy ma super wypasionego smartfona, np. mój lg l3 to syf i z tego powodu prawie wgl jego nie używam

76561198069051974.png

CPU: AMD Athlon 64 X2 4200+ 2,21 GHz

GPU: Nvidia GeForce 8600 GT

RAM: 2 GB

HDD:  SEAGATE 75 GB

Opublikowano

Z tego co pamiętam to RITO ostatnio się czepiało o apke na andka, wiec o to też się może doczepić. A z tego co pamiętam nawet bany poleciały za apke na andka, więc ja na miejscu użytkowników tego bym uważał :P Co nie zmienia faktu że poradnik na + ;)

qCsDG8m.gif
I am the "Who" when you call, "Who's there?"

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...