Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Przechowywanie obiektów z tablicami ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra to tak na przykładzie:

 

@Jaca777

 

mam sobie tablice w klasie z konstruktorem/bezkonstrukotora w tym przypadku nie ma znaczenia:

private String[] strings;

i problem w tym, gdzie moge po stworzeniu nowego obiektu go przetrzymać ? Listy, Arraylisty i HashMapy odpadają bo nie mogą przechowywać tablic.

Opublikowano

?

Np: jak mam

List<KlasaObiektu> x = new List<...>();

To nie można przechowywać bo nie obsluguje tablic które użyłem do stworzenia obektu.

Potrzebuje zapisać kilka obiektów, w jednym miejscu z możliwością odczytu.

Opublikowano

 

new List<...>();

?

 

O czym Ty piszesz? o.O Możesz tworzyć i listy z tablicami, i listy z  obiektami z tablicami. Wgl. w liście nic nie 'przechowujesz' jak w arrayu w C. Tam masz tylko referencje.

708121422388637873334.png

Opublikowano

?

 

O czym Ty piszesz? o.O Możesz tworzyć i listy z tablicami, i listy z  obiektami z tablicami. Wgl. w liście nic nie 'trzymasz' jak w arrayu w C. Tam masz tylko referencje.

Nope, gdy zapisuje obiekt z tablica do list to poprostu go nie tworzy i sypie, że problem z tablicą ;3

IndexOutOfBoundsException
Opublikowano

Możesz dać kod i błąd?

private ArrayList<ItemData> items = new ArrayList<ItemData>();
private String[] strings;

public void setStrings(String[] strings){
  this.strings = strings;
}
public void saveItem(ItemData itemData){
  this.items.add(itemData);
}

Tak to wygląda, nie ma mnie teraz w domu więc całej klasy nie mam jak skopiować.

Co do błędu, wrócę i od razu wstawię.

Opublikowano

To nie ten fragment kodu wywołuje błąd.

Dobra, teraz się zastanowiłem, i źle pobrałem jedną rzecz do tablicy C:

#Rozwiązane.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...