Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Sprzęt muzyczny] Gitara elektryczna/akustyczna/klasyczna


zafiriusz

  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą wybrać na początek: Elektryk / Akustyk / Klasyk ?

    • Elektryczna
      4
    • Akustyczna
      1
    • Klasyczna
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w ankiecie, tak i w pytaniu. Od dawna myślałem o kupnie gitary, tylko ciężko mi się zdecydować na którą. Do tego nie znam się na markach, producentach, osprzęcie dodatkowym, dlatego liczę na to, że w tymże dziale właśnie znajdą się jacyś zapaleni fani muzyki, dobrzy gitarzyści i znawcy tego rodzaju sprzętu i mi pomogą. ;)

Jak będziecie polecać jakieś konkretne modele, firmy czy coś to zarzucajcie przy okazji linkami, będzie mi to łatwiej ogarnąć.

 

Swoje umiejętności określam na totalne 0. ;) Chociaż nie! Wiem jak trzymać gitarę i szarpać struny, więc tak źle nie jest. :P Da radę nauczyć się samemu grać  na gitarze, na jakimś znośnym dla uszu poziomie? :) Jakieś poradniki, strony samouków?

 

Liczę na małą pomoc, pozdrawiam! :D

Opublikowano

Zacznij od jakiej chcesz to głównie zależy na ile oceniał swój zapał do gitary ponieważ jest spora różnica kosztów miedzy klasykiem i akustykiem a elektrykiem.

Ja osobiście zaczynałem od elektrycznej nie jest łatwo wszystkie 6 strun na sam początek metalowych a nie nylonowych jak w przypadku klasyka, metalowe struny czuć na opuszkach palców, bardziej bolą na początek, trudniej docisnąć. Na klasyku jest się najłatwiej nauczyć szerszy gryf za czym idą dalej rozstawione struny od siebie czyli łatwiej łapać akordy na początek nie wciskasz np 2 strun jednym palcem [ przez przypadek ] chociaż niekoniecznie może być to dobre przez to że na węższym gryfie nauczysz się większej precyzji. O akustyku co mogę napisać gitara gitarowa węższy gryf od klasyka w sumie to jakiegoś opisu cie nie napisze będziesz chciał coś encyklopedycznego są google i Wikipedia.

Wiesz jak szarpać struny z tym można by się pokłócić serio to nie jest takie łatwe wykonywanie tego poprawnie kostką lub dłonią, ale może masz jakieś doświadczenie nie kłócę się chociaż napisałeś  że umiejętności oceniasz na 0 :P

Nie wiem co ci mógłbym jeszcze napisać jak coś to pisz.

Masz tu link możesz przeczytać jak masz ochotę: http://rocktilldeath.pl/jaka-gitara/ a co do firmy i modelu to się coś wmyśli jak wybierzesz sobie na której chcesz zaczynać

334qlo8.jpg
Opublikowano

Klasyczna

Nylonowe struny ,będą mniej boleć palce, akustyczna ma metalowe, i z początku może być ciężej jak porobisz sobie rany ;)

 

Kup sobie jakąś Yamahe, ewentualnie podaj budżet to coś znajdę.

Opublikowano

Zaczynaj do elektryka , ja zaczolem od akustyka i zalowalem ;x .

 

Teraz mam z 3 elektryki i basidlo polecam :p

 

 

sygna.png

Opublikowano

Znaczy w liceum podgrywałemtrochę u kumpla na klasyku i bawiłem się jego elektrykiem, ale tylko same prościzny, jakieś wstępy do piosenek i tyle. Żadnego akordu, żadnego chwytu nie znam, a chciałbym się nauczyć grać nawet całe solówki (wiem, liczę się z tym, że to zajmie troooochę czasu). Bólu i krwi się nie boję, nylonówki może i mnie nie zahartowały jakoś niesamowicie (+ ta przerwa), no ale wybierając metalowe struny wiem na co się piszę. Chyba właśnie pokusiłbym się na elektryczną, budżet, nie wiem. Nie lubię szajsu, wolę kupić raz coś dobrego, co starczy na lata, a nie mam większego pojęcia na ile lat raz kupiona gitara + piecyk mogą styknąć. Wirtuozem nie będę, to raczej pewne. :D

To może skupmy się na samych elektrykach. Znacie jakieś dobre sklepy (które mają w miarę rozsądne ceny) w Warszawie (zakładam, że nie wszyscy z niej jesteście, więc może jakieś sieciówki?) 

 

Michios, znam chyba wszystkie dowcipy o basistach. :P Mam nieco większe aspiracje niż 4 struny, a i pełen zestaw palców na elektryku będzie mógł się sprawdzić. ;)

 

Dajmy na to przedział cenowy 500-1000/1500? (nie wiem nawet, czy za tyle samą gitarę kupię). xD

Opublikowano

Elektryk od 500/600 zł już powinien jakiś być a piec też za jakieś 500 i styka co do gitary nie wiem jak ci doradzić jeżeli chodzi o elektryka najlepiej w sklepie zobaczyć i poradzić się sprzedawcy [ jeżeli ogarnięty ] co do sklepu w warszawie też ci nie powiem a co do pieca to mogę ci polecić FENDER Mustang I V.2 sam mam użytkuje i polecam. Wydaje się dobrym wyborem na początek.

334qlo8.jpg
Opublikowano

Co chcesz grac ? Les Paul czy Stratocaster ?

 

 

Wedlug mnie lepiej nie kupuj pieca tzw."pierwdziawki" (15/30 w) tylko kup Sb za ta cene interfejs i porzadne glosniki do komputera :)

 

 

Za 1k juz dorwiesz porzadna gitare LP V100 ktora ma bardzo duzo opini.Polecilem kumplowi i ja kupil , jest po prostu z*******a wazy okolo 7kg a moj stracik 3 :D

 

np:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/vintage-v100-bb 

Bardziej sie oplaca kupywac uzywki bo taniej ,ustawione i sprawdzone :P

 

 

sygna.png

Opublikowano

Imo. pierw akustyk za 3 stówki, a potem jak się wkręcisz z elektrykami.

Po taniości złapiesz jakiegoś dobrego Corta i się spokojnie nauczysz, a potem otworzysz się na wiele innych możliwości.

Opublikowano

Dobra może jakaś konkretna decyzja która gitara w końcu, no i jaką muzykę bardziej będziesz grał ?

334qlo8.jpg
Opublikowano

Na pewno nie blues, nie przepadam za tym gatunkiem (słucham, ale bardzo niewiele). Focusujemy się, Panowie, na Stratocasterze i Les Paul. Mam elastyczne ucho i słucham prawie wszystkiego poza przesadnie ciężkim metalem, biberami i innymi cyrusami. Gusty muzyczne to RHCP, Linkin Park, Three Days Grace, Alter Bridge, Of Monsters And Men, One Republic, Imagine Dragon - czyli dominuje rock, hard rock i inne jego odmiany, odrobina metalu ze względu na Alter Bridge i LP. 

Mój kumpel ma ciekawy piecyk o tyle, że pozwala mu on na przełączanie między trybami, gdzie grając na elektryku może grać w trybie gitary klasycznej, elektrycznej (klimatu rockowego), jazzu, metalu i jeszcze jakichś innych głośnych jazgotów. (Line 6 Spider IV15 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/line-6-spider-iv-15, więc właśnie myślałem o jakimś takim podobnym - prostym w obsłudze piecu). Chyba właśnie taki, jak zapodałem w linku, co o nim myślicie? Znośny, czy s**t?

Opublikowano

Jeżeli masz dużo kasy to zacznij od elektryka. Jeżeli nie masz +1000zł to kup sobie klasyczną, na akustyku poranisz palce i masz miesiąc grania z głowy i tak w kółko dopóki nie wyrobisz palców.

 

Jeżeli masz duże pieniądze to polecę Ibanez'a RG350 

Uzyskasz super brzmienie w tym co chcesz grać

W tym zestawie dokupiłbym jakiś interfejs jeżeli masz dobre głośniki w komputerze, to już całkiem zabrzmisz super :)

( możesz posłuchać jak sobie radzi https://www.youtube.com/user/tomek1995v8/videos )

Śmiało możesz szukać używanych, można je dostać w granicach 900-1400zł 

 

Jak za drogo, szukaj czegoś z ESP , Ibanez'a ,Epiphone :)

Opublikowano

Na pewno nie blues, nie przepadam za tym gatunkiem (słucham, ale bardzo niewiele). Focusujemy się, Panowie, na Stratocasterze i Les Paul. Mam elastyczne ucho i słucham prawie wszystkiego poza przesadnie ciężkim metalem, biberami i innymi cyrusami. Gusty muzyczne to RHCP, Linkin Park, Three Days Grace, Alter Bridge, Of Monsters And Men, One Republic, Imagine Dragon - czyli dominuje rock, hard rock i inne jego odmiany, odrobina metalu ze względu na Alter Bridge i LP. 

Mój kumpel ma ciekawy piecyk o tyle, że pozwala mu on na przełączanie między trybami, gdzie grając na elektryku może grać w trybie gitary klasycznej, elektrycznej (klimatu rockowego), jazzu, metalu i jeszcze jakichś innych głośnych jazgotów. (Line 6 Spider IV15 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/line-6-spider-iv-15, więc właśnie myślałem o jakimś takim podobnym - prostym w obsłudze piecu). Chyba właśnie taki, jak zapodałem w linku, co o nim myślicie? Znośny, czy s**t?

Nie bierz tych 15 i 30 watowych pierdziawek xD

 

 

Jeżeli masz dużo kasy to zacznij od elektryka. Jeżeli nie masz +1000zł to kup sobie klasyczną, na akustyku poranisz palce i masz miesiąc grania z głowy i tak w kółko dopóki nie wyrobisz palców.

 

Jeżeli masz duże pieniądze to polecę Ibanez'a RG350 

Uzyskasz super brzmienie w tym co chcesz grać

W tym zestawie dokupiłbym jakiś interfejs jeżeli masz dobre głośniki w komputerze, to już całkiem zabrzmisz super :)

( możesz posłuchać jak sobie radzi https://www.youtube.com/user/tomek1995v8/videos )

Śmiało możesz szukać używanych, można je dostać w granicach 900-1400zł 

 

Jak za drogo, szukaj czegoś z ESP , Ibanez'a ,Epiphone :)

Epi dopiero od 1000+ bedzie brzmial.

http://www.e-gitara.net.pl/testy-mainmenu-3/gitary-elektryczne-mainmenu-40/2971-vintage-v100-gitara-typu-les-paul-z-wielkiej-brytanii
http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/10759-vintage-vs6-cg.html
http://recenzjegitar.pl/epiphone-g-400/

 tego szukaj egzemplarzy  z korei

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/15287-ibanez-ar325.html

http://allegro.pl/gitara-jackson-js30-dinky-piec-marshal-mg30fx-i5047123731.html
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-dean-sarasota-i5051758951.html 
http://muzyczny.pl/124652_Vintage-V100CS-gitara-elektryczna-Cherry-Sunburst.html 
http://skladmuzyczny.pl/vintage-vs6-electric-guitar-cherry-red.html 

Szukaj najlepiej uzywek na olx lub allegro 

 

Gitary epiphone ssa tak jak wyzej pisalem, mozesz tez poszukac gitarki jackson js20 ( sam posiadam) i jest uniwersalna :P

 

Ewentualnie mozesz dac jakies ciekawe linki i je sprawdze .

 

 

sygna.png

Opublikowano

W doborze elektryka ci za bardzo nie pomogę mam 1 nad kolejnym nie myślałem na razie więc też się nie interesowałem. Fajne Vintage wstawił Michios ale to już twój wybór którą gitarę  weźmiesz, a @Michios czemu ma nie brać tych pierdziałek jak nie będzie mógł tych o większej mocy wykorzystać przez przeszkadzanie komuś to na początek coś małego starcza.

334qlo8.jpg
Opublikowano

Bo go zniechęci, sam kupiłem dawno dawno temu Rolanda 20XL ( jakoś tak ) na początek i potem miałem pretensje do siebie czemu moja gitara tak dupnie brzmi, a w sklepie gadała bajecznie...

Osobiście wolę teraz grać na GarageBand i AmpliTube iRig'iem przez iPada :)

Opublikowano

W doborze elektryka ci za bardzo nie pomogę mam 1 nad kolejnym nie myślałem na razie więc też się nie interesowałem. Fajne Vintage wstawił Michios ale to już twój wybór którą gitarę  weźmiesz, a @Michios czemu ma nie brać tych pierdziałek jak nie będzie mógł tych o większej mocy wykorzystać przez przeszkadzanie komuś to na początek coś małego starcza.

Dokladnie jak kolega  wyzej i dlatego tez ze lepiej wydac na porzadny interfejs lub multiefekt a bedzie mial o niebo lepszy dzwiek niz z tych gowienek.Sam mam fendera 15r ale tylko stoi i sie kurzy poniewaz mam multiefekt i powermixer lub sluchawy  po 22 :D a juz za 7 miesiecy bd mogl rozkrecic na max te moje kolumienki ;3(przeprowadzka  :rolleyes: )

 

Na twoim miejscu bralbym tego Vintage 100 LP ale uzywke (wyregulowana itp) + 

http://muzyczny.pl/126205_Line-6-POD-Studio-GX-interface-audio-USB.html

Pobierasz guitar riga albo inne ustrojstwo i mozesz napierniczac dzien i noc :D

A jesli nie masz dobrych glosnikow do komputera/laptopa to dokup ( ceny wachaja sie 90-120 zl za dobry zestaw 2.1/5.1, smieszne pieniadze przy takiej gitarze )

 

 

sygna.png

Opublikowano

No możliwe że się zniechęci ja jakoś nie narzekam na ten mój Fender Mustang I V2 coś szałowego to nie jest ale mi puki co styka no ale wiadomo lepiej od razu wziąć coś konkretnego

334qlo8.jpg
Opublikowano

Na pewno nie blues, nie przepadam za tym gatunkiem (słucham, ale bardzo niewiele). Focusujemy się, Panowie, na Stratocasterze i Les Paul. Mam elastyczne ucho i słucham prawie wszystkiego poza przesadnie ciężkim metalem, biberami i innymi cyrusami. Gusty muzyczne to RHCP, Linkin Park, Three Days Grace, Alter Bridge, Of Monsters And Men, One Republic, Imagine Dragon - czyli dominuje rock, hard rock i inne jego odmiany, odrobina metalu ze względu na Alter Bridge i LP. 

Mój kumpel ma ciekawy piecyk o tyle, że pozwala mu on na przełączanie między trybami, gdzie grając na elektryku może grać w trybie gitary klasycznej, elektrycznej (klimatu rockowego), jazzu, metalu i jeszcze jakichś innych głośnych jazgotów. (Line 6 Spider IV15 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/line-6-spider-iv-15, więc właśnie myślałem o jakimś takim podobnym - prostym w obsłudze piecu). Chyba właśnie taki, jak zapodałem w linku, co o nim myślicie? Znośny, czy s**t?

 

Ten piecyk jest idealny jak na początek, leży u mnie w szafie, sam zaczynałem dokładnie od tego samego.

Gitarka to już cięższa sprawa, moim zdaniem powinieneś zawinąć do sklepu muzycznego i sam ograć kilka gitarek.

Póki nie podasz budżetu nic konkretnego nie podpowiem.

Opublikowano

Ten piecyk jest idealny jak na początek, leży u mnie w szafie, sam zaczynałem dokładnie od tego samego.

Gitarka to już cięższa sprawa, moim zdaniem powinieneś zawinąć do sklepu muzycznego i sam ograć kilka gitarek.

Póki nie podasz budżetu nic konkretnego nie podpowiem.

Jak wspomniałem do 1500zł no góra 2000zł komplet. NIe wiem czy to nie przesada jak dla początkującego.

Opublikowano

Jak juz chcesz  piec to  lepiej:

 

LP v100 uzywka wyregulowana itp ~ 1000zl

marshall vs30r valvestate ~400-500zl 

 

Bardzo dobra seria wzmacniaczy z lampa na preampie.Jest po prostu uniwersalny ten piec, jesli dorwiesz gitarke taniej to mozesz kupic vs8040/8080 :P

 

Mam na sprzedaz JS20 Dinky i fendera 15r , nawet w miare polaczenie ,jak chcesz to pisz na pw

 

 

sygna.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...